bugün

(bkz: 2007 genel secimi sonuclari)
(bkz: adalet ve kalkinma partisi)
türkiye'nin kukla kürdistan'ı himaye eden, tam bağımlı, dinci bir şeyhliğe dönüşmesi için abd tarafından f tipi örgüt tarafından kullanılarakoperasyon. burada amaç tsk'yı yok etmek değil, onu tarikatçı askerler eliyle kontrol altına alıp, abd'nin ortadoğu'daki müdahale gücü haline getirmektir.
(bkz: taraf)
ülkemizde akp feat fethullah gülen cemaati ortak yapımı şeklinde temelleri atılmış, kaba inşaatı bitmiş, son rötuşları atılmaya başlanmış darbedir.

ülkenin gerçek gündemlerinin suni gündemlerle mağduriyet edebiyatına dönüştürülmesi ile kazanılan prim, ülke insanıma iekonomik kriz göstergeleriyle kol gibi giriş yapmıştır.

(bkz: teğet geçmedi 13 8 vurarak geçti)

mardin kapı şen ola
yov yov sinyorita
akp'nin ab ve abd'nin emirlerini fethullah gülen ortaklığıyla önemli ölçüde yol alınan ve ülkemizi 2. kez kurtuluş savaşı şartlarına getiren darbedir. yandaş gazeteler, aydın geçinen insancıklar, bir nevi ajan olan misyonerlerin cirit atması, ermeni ve pontus rum soykırımı tasarıları, pkk terörü ve tarihin en yüksek borç miktarı... Ama bu ilk sivil darbe değildir. ilk sivil darbeyi yapan demokrat partidir. ilk icraatinde ezanı arapçaya döndüren ve iktidarı teslim almalarına karşın asker darbe yapacak kuruntusu ve hükümette önce ulaştırma, sonra milli savunma bakanı olan emekli kurmay albay Seyfi Kurtbek'in ısrarıyla menderes hükümeti genelkurmay kademesinin budayarak ilk sivil darbeyi yapmıştır. böylece güngören'in merter mahallesine adını veren ali nafiz gürman'ın yerine daha sonra 1954 ve 1957 seçimlerinde dp miletvekili olacak nuri yamut genelkurmay başkanlığına gelmiştir.
alt yapı yapılmadan yapılamayacak olan darbe şekli.

(bkz: anadan üryan olmaz bu işler)
akp'nin şu aralar tsk'yi sindirmek için f tipinin ortaklığı ve abd hatta ab'nin desteğiyle şu anda gerçekleştirdiği ve eğer halkımız iktidarı erken seçime zorlamazsa çok sonraları istenmedik savaşlara sürüklenebileceğimiz * ve savaştan sonra almanya gibi soykırımla suçlanabileceğimiz bir sürece girmemize neden olabilecek darbedir.

edit: eksileyenlere sözüm. gün gelir ülkemiz 3. reich dönemine dönerse ve uyduruk bir suçla tutuklanırsanız ben sizi o zaman göreceğim.
Sivil olduktan sonra neden korkmamız gerektiği anlaşılamayan hayali darbe. Erken seçim olsa dahi devam edecek olan hayali darbe. Her kurum hesap vermek zorundadır. iktidar sahipleri ne kadar mecbursa silahlı kuvvetler de o kadar mecburdur. TSK yı sindirmek ne demek. TSK da yargı denetimine açık ve başbakana bağlı bir kurumdur. Her ne kadar yaş ve askeri mahkeme kararlarının önü kapalı olsa da.
2002'DEN BERi HALKıN HER seçimde periyodik olarak yaptığı eylem.
(bkz: vibratör)

nasıl kullanacağınız size kalmış
(bkz: devrim)
isteyenin istediği gibi adlandırdığı.
onu elleme, buna dokunma, bu bizden, bu da onlardan. lan bu memleketin neyini düzelticeksin.
tsk'da yanlış işler var, ee akp'cisin oğlum. pis tayyipçi!
din iman tacirleri almış başını. ulan ipne komaniz, yavşak chp'li!
yahu uyanın babam uyanın, memleti sömürmüşler siyaset yalanıyla yıllardır.
sivil toplum örgütleri, ee onlarda 50 yıldır sol görüşün hakimiyetinde istisnaları olmakla beraber. sol görüşlülerin hepsi de atatürkçü vatansever abi!
o zaman okuyun gözünüz sike bakmasın!
(bkz: mustafa yıldırım)
edit: imlacık.
halkı tehlike olarak görenlerin iddia ettiği darbe çeşididir.
bunlara göre koalisyon hükümetleri dışındaki her hükümet darbecidir.

fakat 27 mayıs darbe değildir. demokrasiyi kurtarmıştır hatta. 28 şubat da demokrasiye balans ayarıdır, çok gereklidir böyle ayarlar.
12 eylülde de kan gövdeyi götürüyordu aga, iyi ki olmuş yani.
% 47 oy almaktır. halkın bir siyasi partiye üst üste tek başına iktidar olabilme şerefi vermesidir. % 53'lik kısım içerisindeki belli başlı bir azınlık için ise bu durum çok zorlarına gittiğinden hukuki ve zorba bir tabir getirmek istemişler, en nihayetinde aydınlanmış bilge dostlarının da yardımıyla bu şekilde bir tanım bulmuşlardır. devletin bekası halkın refahından önce gelir diyen kimseler için hukuksuz bir mevzudur.
Demokrasi, halkın dediği,%47 edebiyatıyla gizlenen şeydir. Asıl darbeyi yaparken, kışlasındaki askeri sürekli taciz edip suçlamaktır. Kürtçülerin, ikinci cumhuriyetçilerin, Türkten rahatsız olanların, AB ile beraber uyguladıkları komplodur. Komplolar silsilesidir. Cumhuriyete ve Atatürke karşı sinsi, planlı programlı, dış destekli bir projedir.
Kendine müslüman diyebilen bir grup kandırılmış insaın kendi askerine ne kadar yabancı ve saldırgan olduğunu, ve bu grubun eski solcu yeni liberalist Türk karşıtlarıyla ortaklığını göstermiştir Türk halkına.
(bkz: psikolojik darbe)
duraktayım bekliyorum saatler olmuş. az kaldı melih gökçek hakkında ileri geri konuşma safasına geldim ki otobüs geldi. neyse bindik tıklım tıklım. kimin eli nerde belli değil. neyse otobüsteki tiplere göre çantamı güvenli bir yere aldıktan sonra. acaba bu durumu nasıl değiştiririz diye düşünüyordum. yavaş yavaş güzelleşen lkemizde daha güzellikler nasıl gelir acaba diye.

aklıma ilk gelen buydu sivil darbe artık şarttı. kime şarttı cumhuriyet mitingleri düzenleyen zihniyetler için şarttı. ihale ihale fesat karıştıran çakma devrimciler için şarttı.

işte bu noktada bu darbeyi yapacak halk var mıydı diye yeni bir soru geldi aklıma. hemen ardından cevap güzel milletim zaten yüzde 47 ile vermiş cevabını. içimi bir huzur kapladı. taktım kulaklıkları açtım grup yorum'dan bir parça geçmişi hatırladım yol boyunca...
(bkz: sivil itaatsizlik)
sivil darbe mi olurmuş, ulan sivillerin yönetmesine bizim oralarda demokrasi diyorlar. hele ilk entrye bakınca yarıldım açıkçası. seçim sonuçları darbe olmuş. o zaman hadi hep beraber militarist demokrasi diyelim.
(bkz: paranoya)
(bkz: paranoyak)

tehlikenin farkındayız. demokrasiye el uzatmaya çalışanları görüyoruz efendim.
Sivil darbe örnekleri: Hitler Almanyası, Mussolini italyası, önce sivil ama sonunda hepsi militarist oluyor.

Fransız ihtilali ve Türkiye'de (ilginçtir) 1960 darbesi sonucunda daha bir liberalleşme söz konusu olmuştur; hürriyetler artmış, anayasal düzen pekişmiştir. Çelişki mi? Hayır değil, gerçekler...

ikinci Meşrutiyet de bir sivil-askeri (ittihad ve terakki çatısı altında siviller ve genç subaylar) darbeyle geldi ancak anayasa getirdi. 31 mart vakası da bir karşı devrim (ya da ihtilal ya da darbe) idi, başaramadı, amacı gerici bir din devletini tesis edip, anayasayı ortadan kaldırmaktı.
sokaklarda tankların yerine panzerlerin gezdiği darbe çeşidi.
şu an yaşadığımız ve tam ortasında bulunduğumuz olaydır, türkiye bundan sonraki seçimlerde nasıl bir sistem istediğini kendisi belirleyecektir.
zaten yaşamaktayız...onlar ve bizler şeklinde ülke ayrılmış durumdadır.
sivil darbe söz öbeğinde bulunan sivil halk anlamındaysa buna literatürde darbe değil devrim denir. tarihte birçok örneği bulunan bu halk devriminin en duyulmuşu 1789 fransız ihtilalidir. hayatlarından bezdirilmiş ve dönemin evrensel temel hak ve özgürlükleri kısıtlandırılmış halkların bilinçli şekilde örgütlenerek iktidar gücüne son vermesidir. darbeleri militarist ve güç sahibi elitler yapar halk ise devrimlere gebedir.