bugün

Bademciklere bire bir iyi geliyor. iltihap varsa kesinlikle gargara yapmalısınız hatta içmelisiniz.
Küçükken ateşlenince, ablamın beze dökerek başıma koyduğu pis kokulu karışım.

Tabii hekime gidip gerekli tedaviden sonra, 48 saat içinde ateş düşmediğinden yaptığının altını çizelim.

Önce hastaneye kaldırılmalı böyle vakalar.
Dezenfektan.
Her gün en az 1 litre içilmesini tavsiye ettiğim sudur.
annemin etrafı silmek için kullandığı karışım.
Yemeklerden önce bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi ekleyip içerek bağırsak floranızı düzenleyecek, kötü bakterilerin yiyeceklerden dolayı kontrolsüz çoğalmalarını önleyeceksiniz.

Merak etmeyin kokusu uçucudur. Ağzınız sirke kokmaz. Sağlıcakla.
Aylardır her sabah içiyorduk nihayet ne işe yaradığın ortaya çıktı.
Mide florasını bozan, dikkatle tüketilmesi gereken karışım.

Süt gibi, şerbet gibi tavsiye etmeyi bırakın şunu!
Son derece nahoş sonuçlara maruz kalabilirsiniz, özellikle mide ve bağırsak sorunu yaşayanların asla içmesi önerilmeyen içecektir.
Hadi illa içeceğim diyorsanız içine mutlaka bal koymayı ihmal etmeyin, etmeyin ki bal midenizi bir nebze sıvasın.
Uzun süreli kullanımlardan mutlaka kaçınınız.
Tam aksine, bağırsak florasını düzenler. Bağırsaktaki faydalı bakterileri çoğaltır, prebiyotikleri ve probiyotikleri dengeler. 1 bardak suya 1 kaşık elma sirkesi koyarak tüketebilirsiniz, oldukça faydalıdır. Diğer Fermente gıdalar da bağırsak florasını düzenlemeye yardımcı olur.

O kadar paketlenmiş hazır gıdaları ve asitli şekerli içecekleri afiyetle tüketirken zararı konuşulmazken elma sirkesini niye kötülüyorsunuz şimdi. * kimse sirke şişesini kafasına dikmiyor zaten, zararı çok düşük, üstünde konuşulmaz bile.
gargara yaparsanız 4 gün boğazda takılan virüsü dışarı atabilirsiniz. swh.

onun dışımda çok faydalı olduğu söylenir.
sirkeden ve kokusundan nefret ederim.
yalan efendim yok kilo verdirirmis yok vucuttaki mikroplari oldururmus.

mide ve bagirsakta incecik mukuslu koruyucu bir tabaka vardir.ac karnina ictiginiz sirke bu tabakayi siyirip alir.
sonra vay efendim ulser oldum reflum var bagirsagim dolandi gastrit oldum.

yalan ben kola bile icmem tadini bilmem nasildir.
prebiyotik istiyorsaniz tursu yiyin ev yogurdu yiyin.
tursudaki sirke sebzelerle fermente oldugu icin yumusar.asit orani duser.

illa zararini gormek test etmek istiyorsaniz.kirmizi etin ustune seyreltilmemis sirkeyi dokun.
etin dis yuzeyindeki proteini yakar bir nevi pisirir curutur.
eti mide bagirsak olarak dusunun.
Doğru şekilde tüketildiğinde oldukça faydalı olmasına rağmen çok fazla sirke tüketilmesi istenmeyen etkilere neden olabilir. içeriğinde çok fazla asit bulunması nedeniyle seyreltilmeden doğrudan içilmesi önerilmez.

Çok fazla tüketilmesi, mide asit dengesinde bozulmaya bağlı olarak ülser, asit reflü ya da diş minelerini aşındırmak gibi farklı sorunlara neden olabilir.

Bu sebeple suya veya çaya 1 ila 2 yemek kaşığı sirke ekledikten sonra tüketmek sağlık açısından doğru bir uygulama olacaktır.

tip 2 diyabetli hastalarda belirtilerin kontrol altına alınmasında etkilidir. Elma sirkesi kan şekerini düşürmede güçlü bir etkiye sahiptir.

sirke; şeker hastaları, gizli şekeri olanlar ve kan şekeri seviyelerini düşük tutmak isteyen kişiler için yararlıdır. Şeker hastalığı olan kişi kullandığı ilaç miktarını sirke tüketerek azaltabilir.

Sirke, tokluk hissini arttırarak kişinin daha az kalori almasına yardımcı olur. Bu da kilo verme için idealdir.

Sirkenin düzenli tüketimi kan trigliseritlerini, kolesterolü ve kan basıncını düşürür. Böylece, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskinde azalma görülür. Sirke bazı kanser türlerinde kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatabilir ve tümörleri küçültebilir.

Elma sirkesi, bakteriler de dahil olmak üzere bazı mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesine yardımcı olur. Geleneksel olarak tırnak mantarı, saç biti, siğil ve kulak enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmıştır. Modern tıbbın babası olan Hipokrat, iki bin yıl önce yara temizliği için sirke kullanmıştır.
Sirke baştacıdır.
Turşudan zeytine, salatadan çorbaya, yeşillikleri yıkamaktan yüzey temizliğine, bulaşık makinesinden ağız temizliğine, kilo vermekten virüs tedavisine, her yerde karşımıza sirkeli su çıkar.
salatada tercih ettiğim sıvı.
Evdeki en büyük yardımcıdır.
Temizlik, sağlık, beslenme vb tüm alanlarda kullanılır.
boğaz ağrısını, bademcik şişmesine anlık olarak çözüm sağlar. bir yemek kaşığı yutmak yeterli olacaktır.
zehir gibidir tadı ama uzun vadede faydası vardır. ben de aklıma geldikçe içerim.

alkolik yazarlar varsa içebilirler keza sirkeli su içtiğiniz de bir kaç saat ne Bir şey yemek ne de bi şey içmek istiyorsunuz.
elma sirkesi ile karıştırılan su aynı zamanda tonik olarak da kullanılabilinir. gözeneklerin görünümü azaltır, cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. sivilce problemlerine de çare olarak alternatif ilaç niyetine kullanılır. duş aldıktan sonra kullanıldığında açık gözeneklerin içini iyice temizler.
Hiç bir yeşilliği bu suyun içinde 15 dk bekletip yıkamadan tüketemiyorum.
Kendi evim dışında hiç kimsenin salatasını dahi yemedim 7 yıldır.
Zor ve yorucu bir takıntı ama vazgeçemem.

Sirkeli sudan önce 10-15 dk da karbonatlı suda bekletmek pestisitleri temizler. Özellikle Marul için.
Üzüm sirkeli veya beyaz sirkeli soğuk su yeşilliklerdeki mikropları, elma sirkeli ılık su ise boğazdaki mikropları öldürmek için tercih edilir.
Yeşillikler ve sebzelerde bulunan ziraii ilaç kalıntıları yüzünden tavsiye edilmeyendir.

Karbonatlı veya tuzlu su daha idealdir.
Ateş düşürücüdür. Kökü kötü ama birebir ateş'e.
zayıflatmıyor ya. sordum diyetisyene meğerse sirkeli sudan sonra baklava yemeyecekmişim. ne yapayım o zaman sirkeli suyu.
bir boyabatlı turan kaya değildir...
güncel Önemli Başlıklar