bugün

insanı geren, can sıkan kişiler için söylenen söz (ne kadar sinir bir kız).
etli yemek yedikten sonra diş arasına giren (bkz: ıyy dedirten) kürdan yordamıyla çıkartılan parça.
(bkz: zihni sinir)
(bkz: stres)
atılamayan satılamayan, devredilemeyen ama kanalize edilebilen hissiyatımız.
(bkz: sinir baba)
(bkz: sınır)
bazen sinirli olmak insanı sinirlendirir.
insanın doğasında bulunan ve ona bazen emirler veren bir his. sevmek ne kadar insani bir duygu ise sinir de o kadar insanidir. sevemeyen insanlar vardır * ancak sinirlenmeyen insan yoktur.
insanların kontrol edemediği bir duygu. aşırısı berbattir.ama kesinlikle olması gerekir.
insanı korkutan, durdurulamaz kılan duygu yoğunluğunun yaşandığı anlardan biri, parlaklık. normalde sakin görünen insanların parlaması en kötüsüdür. bu kişinin sinirlendiği anda yakınlarındaysanız size karşı bir sinir durumu olmasa bile üzerinizde bir baskı hissedip bir an önce oradan uzaklaşma isteğini uyandıran bir vakadır. geçmiş ola.
bazen insanın üstüne cirit atar bu yol faresi, saatte 280 km hızla geçip giderek beynin asfaltına tecavüz eder. sonrasında asfaltın cünüp dolaşmaması için gerekli olan gusül suyu ise beynin 5-10 santim (jeopolitik konumuna göre) aşşağısındaki 1 çift grayzer sayesinde boşaltıma uğrar.
bir dolandı mı bir daha gitmeyen duygu, ya da hissiyat bütünü.
azı motivasyon, çoğu zarar.
kanda akan damarın akışını hissetmek tarifi imkansız sapıkça şizofrence duygular hissederken gülümseyen iğrenççe açılmış gözlerle bakmaktır.
bazen saniyenin binde biri hızla ortaya çıkan, bazense uzun birikimler sonucu belli bir zaman sonra bir volkan gibi patlayan hisler bütünüdür.
bir bakıma hastalığım.
bana en çok zarar veren duygum. öyle çok sinirli değilimdir günlük hayatta. ama konu teröre, teröriste geldiğim zaman öyle bir sinirleniyorum ki...

yoruyor, stresi beraberinde getirip vücuduma bile zarar veriyor. sakinliği korumak şart.
Krizi geçirilir. Geçirtirler.
bu gece beni ele geçirmiş olan duygudur.
biraz önce oturduğum odada ne var ne yok parça parça ettim.
sağ elimde yarık var sanırım.
keşke birini döverek atsaydım sinirimi.
genel ruh halimin bir parçası.
aslında, sevdiğin kişilerden çıkarmayınca; vicdanen sıkıntı çıkarmayan, kimi zaman kafa olarakta biraz rahatlatan eylem.
Şu an baya bir sinirliyim. Aptal bir insanla iş yapmamak lazım gerçekten. Sizi de batağa sürüklüyor.
insanın hakim olamadığı hakim olmakta zorlandığı bir duygu. sinirle insan her şeyi yapabilir. sakinleşmek için elinizden gelebi yapın sinirle hareket ederseniz ancan kendinize zarar veririsiniz. en azından ben böyle düşünüyorum.
Beynimize giden ve gelen sinir sinyallerinin hızı saatte 273.6 km’ye ulaşır. Bu da dış etkilere nasıl bu kadar hızlı tepki verebildiğimizi açıklamaktadır.
güncel Önemli Başlıklar