bugün

yaptığım araştırmalara göre ispanyolca "sözsüz" anlamında.

4.nesil hoşgelmiş yazar ayrıca.
insanın canını acıtabilecek Cruzando el Rìo albümünde yer alan radio tarifa şarkısıdır.
hem müzik hem söz hem kalite anlamında mükemmel bir flamenko, insanı alıp başka diyarlara götüren bir başyapıt.

no te alejes de mí
no te alejes de mí
deja que yo te mire
te sienta a mi lado
ya ves
no te vayas de mí
no te vayas de mí
despierta y te veo
a mi lado feliz
ya me acuerdo
te vi asomar
tus ojos
sin palabras
la química
sonrisas, miradas y todo

vuelvo a sentir
no lo creí
vuelvo a nacer
la sal, la vida
ya me acuerdo
te vi asomar
tus ojos
sin palabras
la química
sonrisas, miradas y todo
Efendim türkçesi şu olan şarkıdır:
Benden uzaklaşma
Benden uzaklaşma
Sana bakmayı kestim
Yanımda duruyorsun
Görüyorsun işte
Benden gidemiyorsun
Benden gidemiyorsun
Uyandım ve seni gördüm
mutlu yanım
Burada olduğunu gördüm
Gözlerin
Sessiz
Kimya
Gülüşün, bakışın, herşey

Hissetmeye başladım
düşünmedim
doğmaya başladım
tuz, hayat
Hatırlıyorum
Orda olduğunu gördüm
Gözlerin
Sessiz
Kimya
Gülüşün, bakışın, herşey
günün hangi saati dinlerse dinlensin bir anda gökyüzüne dolunayı çakan, denizdeki tüm tekneleri keder ile sallamaya başlayan, bulutları yakaladığı an ağlatmaya başlayan, kırık kalplere bıçağı saplamakla yetinmeyip bir de dönderip yukarı doğru çeken, koskocaman bir silgiye dönüşüp gündelik her türlü ıvır zıvırı silip atarak yüreği cıscıbıl orta yerde bırakan şarkı formatındaki sersemletici. evet, böyle bir şey.
abartı mı var diyorsun, sen kaşındın:

http://fizy.com/s/103uts
hayata zarifçe atılmış bir adım gibi bu şarkı.
aşkın naifliği belki de..
kafam çok karıştı yine, bilemedim.
adamın ağzına sıçar baba bu şarkı. gece gece öyle bir benzetir ki; o kadar benzetir işte.
(bkz: una palabra)*
bir şey
ben
hiçbir şey
anlamadan
gözlerimi
dolduruyorsa
o şey
sanattır.

işte bu şarkı bir sanat eseridir.
son 1 dakikasında ne çalındığını halen çözemediğim harika bir sanat eseri. by radio tarifa.
http://www.youtube.com/watch?v=o-4RCI08JFM
sabah sabah nerden aklıma geldi de takılıp kaldım, bütün gün çalıcak beynimde ve ben yine ağlamak üzere olan bir çocuğun yüz ifadesine bürünücem. mazoşizmin aslında çok da sana uzak olmadığının ispatı gibidir bu şarkı.
"yine de uğraşıyorum
rastgele
bu
eskimiş
kelimelerle.." *
yavaş yavaş, sıkı vuran parça. bir diğeri için lamma bada.
insanı alıp yerden yere vurur.
hayatımızdan çaldığı dört buçuk dakikaları sonuna kadar hak eden.
Çok daşşaklı şarkı.
Bu nasıl bi ritimdir dedirten ve ben gibi hafif depresif takılmayı seven arkadaşlara tavsıye edecegım muhtesem bir radıo tarifa eseridir.
müthiş bir şarkıdır ayrıca tavsiye ederim.
Ritmin yükseldiği kısımda (1:34) tam olarak hangi üflemelinin çaldığını çözemediğim enfes radio tarifa şarkısı. Bilen varsa yeşillendirsin.

https://youtu.be/C5P6vWj5jKo
Bir şarkıyı art arda 3 kez dinledikten sonra sıkılıp bir daha dinlemezken nasıl olur da bu şarkı defalarca dinlememe rağmen hâlâ kendinden bıktırmadı?
Ne var şunun ezgisinde de her dinleyişimde içimde bastırdığım hüznümü ortaya çıkarıyor?
Benim için yeri apayrı bu şarkının.
Hem herkes duysun bu güzelliği istiyorum hem de kimse dinlemesin sadece ben dinleyeyim diyorum. Ya da dinleyin ya. Hep beraber depresyona girelim. Şebeke sularına antidepresan falan atsınlar.

Beni bu şarkıyla tanıştırana da burdan mis kokulu tırşıklar gönderiyorum. iyi ki varsın ya. Çok çok seviliyorsun! Yering.
güncel Önemli Başlıklar