bugün

malumunuz ülkemiz yaldır yaldır, apar topar, yangından mal kaçırırcasına bir seçim telaşesine sürüklendi. hayatımda ilk defa "iyi" korkusu gördüm.

işte bu sebepten mütevellit, herkes gibi sevgili sözlüğümüz de hazırlıksız yakalandı. hala cumbaba adayı açıklamamış parti var misal. malumunuz her seçim öncesi server'ın o soğuk, o karanlık, o puslu, o nemli, o vıcık vıcık, o afedersiniz yavşak derinliklerinde çürümeye bırakılmış silik yazarların ölü hesapları canlanıyor ve siyasi parti neferleri haline dönüşüyor. bu süreç bundan önce çok hissettirilmeden, çaktırmadan yapılıyordu. ayda bir iki gece kasılmalar yaşanan sözlükte kimse çok şeyapmıyordu.

yalnız bu 15-20 gündür devamlı hale geldi. benim anladığım sevgili sözlük yönetimi erken seçimi bizden çok önce biliyordu ve buna göre harıl harıl bir ölü canlandırma seansları düzenleniyordu. hatta geçenlerde yaşanan bazı hadiseleri hatırlarsınız. eski hesapların ismi değişmiş, canlanmış falan. hala sözlükte yazan, o ismi değişen hesapların asıl sahipleri kazan kaldırmış ve olay örtbas edilmişti.

özetle laga luga yapmadan söyleyeyim. ben bu kasılmaların sebebini erken seçime bağlıyorum. çaylak maylak olursam ya da bu her kelimesiyle formata uygun başlık silinirse tezim ispatlanmış olur. hatta silinirsem de giderken gözlerime bakın. bir kez kırparsam oyum kedi partisine, iki kez kırparsam civciv partisine gitsin.

hadi kalın sağlıcakla.
walking dead - ulu dünyasına hoşgeldiniz. tıpkı walking dead dizisinde olduğu gibi seçimler yaklaşırken ölüler ( silik hesaplar ) canlanır burada. orada nasıl ki walkerlar ettt beyiiiinnnn diye aclıktan kudurmuş vaziyette geziyorlarsa buradaki ak zombiler de dilleri diz seviyesine kadar inmiş vaziyette emmikleye emmikleye gezecekler tekrardan. seçim geçtikten sonra silik hesaplar bir dahaki göreve kadar naftalinlenip sandığa kaldırılacak.
bu sene de akp'den alınan paraların dekontları seçimden sonra ortaya çıkar. dediydi dersiniz.
zall döneminde yaşanmıştır!
bak yine yerel seçimler erkene alınacak gibi bir his var içimde. benden söylemesi.
night king iş başı yaptı diyorsunuz yani.

görsel

seçimler geliyor hakikatten demek ki.
yine bir seçim klasiği. oylama butonu bozulmadı, sözlük rezaleti de yok. sakin olun. seçim çalışması bunlar.
güncel Önemli Başlıklar