bugün

kalemin hatalarını affetmeyen ve kalemin en ufak bir hatasında ona muhalif olan nesne.
genellikle kaybolan ama bitmeyen,kirlenip çöpe atılan ama bitmeyen, bir kere bile "köküne kadar kullandım ve bitirdim" diyene rastlamadığım nesne. arı mayalıları vardı,islam devleti tipi yeşil pelikan olanları vardı teeeey tey.
hayatım boyunca bir tanesini bir haftadan fazla kullanamadığım okul gereci.kaybolduğu anlaşıldığı an sinir krizlerine girer insan.boyu küçük işlevi büyük nesnedir.
yanlıs yapınca bize dogrusunu yapma imkanı saglayan kendini insanlıga adamıs yuce bulus
ilkokulda arı mayalıları vardı,cok da güzel kokarlardı yerdim ben hep
tabi zararlı oldugu hakkında telkinde bulunulurdu ögretmenler tarafından
kolalı yaka yavruya yenisini almaktan bıkmış annenin, zorla boyuna kolye yaptığı, kısa süreli ödünç alımı sınavlarda kopya için yan sıraya sokulma bahanesi oluşturan, cillop gibisini hiç düşünmeden paylaşanın o an insanın gözünde ilahlaşmasını sağlayan, en fazla üçüncü gününde sahibinin korumasından sıyrılıp sahip olmayanı bir tesadüfle sevindiren, yapılan yazım yanlışları yüzünden sayfalar üstünde eritilmesine hiç ses çıkarmayan, arı mayalıları burna sokulası derecede güzel kokan, beyazı makbul; faydalı, cefakar, değeri bilinmez nesnecik.
ısırılası madde...
(bkz: eraser)
Kalemin var sınava girmek için sonrasında gerek duymayacağın birşeydr.ki duyarsanda zaten sağdan soldan atarlar...
koleksiyonunu yapmama rağmen hayatımdaki yanlışları silmeye yetememiş madde.
silme işlemini yerine getiren madde.
bazen bir kağıdı sileriz bazende hayatımızdan birini sileriz ama az da olsa hep izi kalır. bazen yumuşak bir maddedir bazende insanlardır silgi.
tükenene kadar kullanılamayan tek nesnedir.Ben hayatımda hiç kullanılarak biten bi silgi görmedim,yok oluşlarının tek sebebi kaybolmalarıdır,peki nereye gidiyo bu kadar kayıp silgi yoksa bizim bilmediğimiz bir yerde bi silgi cenneti mi var?ya da boyutlar arası teleportasyon?belki de çorap tekleri...evet evet çorap tekleriyler birlikte çalışıyorlar...*
ne zaman alsam hemen 2 ye böldüğüm , kalem soktuğum , ısırdığım , koparıp arkadaşlarıma attığım okul aracı.
ilk okul sıralarında kaybetmemek adına boynumuza astığımız yada cebren asılan araç.
silici aygıtlar. eskiden arı maya'lı silgiler vardı. çok güzel kokarlardı, bilenler bilir.

bir de hamur silgiler var, derslerde heykelcilik oynamak için birebir.
finallerde yandaki arkadaştan tedarik edilen gereç.
mutlaka kaybolmaya programlıdır, sonu asla gelmez.
kalemin her zaman yanında olan, o olmadan pek de bir işe yaramayan cisim.
genellikle kauçuktan yapılır. derslerde kitapların renkli yüzeyleri silinir,beyaz yapılır renkli renkli silgi topakları elde edilir.
ilkokuldayken çok fazla kaybettiğim için annemin bir iple boynuma astığı nesne.
Kaybolmadan sonuna kadar kullanamadığım bir nesne. Zerresine kadar kaybetmeden kullanabilen var mıdır acaba?
keşke hayatta bir silgi darbesi gibi silinebilse.
kopartilip paylasilabilinen ve akabinde yarim elma gonul alma misali insani sevindiren nesne, sey.
silme aparatı. ister kağıtta isterse bilgisayar ortamında* yada hayatta haz etmediğimiz şeyleri silmemize yarar.
görsel