bugün

Vatanı işgal edilse ilk kaçacaklardan* biridir.
Kız kardeşine, anasına ya da eşine gözleri önünde tecavüz eden bir grup psikopata anladıkları dilde cevap veremeyecek olan erkektir.
(bkz: silah karşıtları)
"herkes bizi sikecek" diye düşünmeyecek kadar sağlıklı da olabilir.
anti-militarist olan erkektir.
Türkiye örneğinde türklerin silahlanmasını istemeyendir.
Askerde nöbet tutmamak için (bkz: rdm) ayağına yatan erkeklerde mevcuttur.
zaten almak zor, bir sürü bürokrasi sonrada devamlı istenen tekrarlamalar, istenen paralar deyip vazgeçen biri olabilir..

silah bulundurmak bence herkesin hakkıdır ama mesele, cezalar caydırıcı değil. taşımak ise, silahın kolay ateşlenir olmasından, herkese verilmemeli.

kısası getirecen(ölüme ölüm mesela), 18 yaşın altındakiler ergenliğe erişmişse onlara cezayı getirecen, esrar falan içene de aynı cezayı getirecen bakalım, suç nasıl azalıyor...

çakı niye yasak onu anlamıyorum birde açkı taşımak sünnettir deniyor... dediğim gibi mesele cezalar...
pasifisttir.

silah iyidir. iyi bir hobi ve uğraş alanıdır. zevklidir. ah bi de pahalı olmasalar. vergileri de o kadar pahalı olmasa.
karadenizli olmayan erkektir.
delikanlı erkektir. silahla mertlik olmayacağını bilir. gücünün yetmediği zaman dayak yediğinde işi sosyopatlığa vurup silahla karşılık vermez. silahına değil yüreğine güveniyordur.
dünya hayatının gerçeklerini kavrayamamıştır. toz pembedir herşey.
tabii bu söylediğim "hepimiz askeriz biz adamın amına goruz" demek değil.ama savaş da hayatın gerçeğidir.
savaş sadece ülkeler arasında değil, sizin ve evinize giren hırsızın arasında da yaşanabilecek kadar geniş bir kavramdır.
(bkz: silah karşıtı olan erkekimsi)
düşünebilen erkektir. erkekten ziyade insandır.
Silah çıktı mertlik bozuldu. atalarımız boşuna söylememiştir. mert olan erkektir. sadece benliğine, illaki kavga edecekse, bileğine güvenen erkektir. yoksa yaşayan tüm canlıların, tek kurşunluk canı olduğunu düşünürsek, orada amaç sadece kendini haklı görüyorsan bile, kahpece kurşun sıkma olacaktır.
silah karşıtı olmayı nasıl cinselliğe bağlayabiliyorsunuz anlayamıyorum doğrusu.

silah karşıtı olan insan humanisttir. kardeşini öldürmez.
Toprakları işgal edildiğinde ya da bir iç karışıklık vakasında:
- Ben hümanistim, ırk ayrımı yapmayın ayol
diyerek işgal gücünün altına pardon karşısına dikilecek olan mert erkekimsidir.
silah yanlısı birtek insan olmasaydıda, dünya barış içinde yaşasaydı. ülkeler askeri güce yatırdıkları milyarlarca doları, dünya halkının refahı için kullansaydı. silah diye birşey hiç olmasa, amerikalı bilmem ne çavuşunun, müslüman çocuğunun eline tutuşturduğu kağıtta yazan, babamı öldürdü anamı becerdi yazısını görmezdik. nasıl oluyorda silah erkeklik gösterisi sayılabiliyor, ilginç gerçekten.
(bkz: sadece özgür insanlar silah sahibidir)
erkek değildir. mottosu at avrat vibratördür.
"iktidarlı erkek" olmak için silah sahibi olma zarureti olmadığının farkındadır. bazıları gibi cinsel güç sahibi olmak -veya öyle sanılmak- için silah edinmeye ihtiyaç duymuyordur muhtemelen.
(bkz: meşru müdafaa)