bugün

Ya abi filimlerde, ne kadar karizmatik adam varsa içiyordu... Biz de onlar gibi olmak istedik. Suç mu?
dünya'ya karga olarak gelmek.

görsel
Yemek yemenin nedeniyle aynı olan neden.
Terapi gibi aminakoyim çok güzel.
ortaokulda sana sigara iç dediklerinde içmeyince anakuzusu diye dalga geçmemeleri için başlanmış ve bırakılamamış can dost.
Fenerbahçe.
mahalleden bir arkadaş. isim verecem sıkıntı yok ; onur.
hayat şartları.
yağmurlu bir sabaha uyandım. Hava kapalı, ne çok severdik ikimiz yağmuru. ilk işim onun sayfasına bakmak oldu. Profil resmini yeni değiştirmiş. Sarı uzun bir elbiseyle karşımda, adı gibi berrak.. Yeni sevgilisinin ismini de yazmış.

zeki müren açıyorum sonra tekrar tekrar söylüyor, "sen kimseyi sevemezsin sevmeyeceksin. Rüzgarların önünde kuru bir yaprak gibi sürükleneceksin." Koşuyorum bakkala ver abi bir winston soft. Bizde bu dert varken sigaradan ölmeyiz deyip yakıyorum. Yazık oldu bize.
sigaraya başlama nedenim mallıktır.
tamamen meraktan.
Bir gün bir odaya hapis edildim. 12 saat boyunca bana eşlik eden tek şey sigaraydı. Bende ondan sonra sigaraya hayatımda hep yer verdim.
zevk meselesidir, edebiyata döküp de derdim vardı içiyorum diyecek kadar dilim dönmez. heves ederdim ablamdan, dayımlardan, arkadaşlarımdan öyle 1 tane 1 tane çalıp çalıp içerdim merak ederdim o dumanın keyfi nasıldır, ne sıklıkla içilir, içmeyince ne durumda olunur biraz merak biraz mallık, biraz da cahillikle başlanır sigaraya. sonra bir kısım bağımlı olur, bir kısım kendini bağımlıymış gibi hisseder (ama aslında değildir) bir kısım can sıkıntısından, bir kısım mutluluktan, bir kısım yorgunluktan, bir kısım üzüntüden sigaraya başlar yada sigara kullanmaya devam eder.

ben bunların hepsinden parça parça alarak sigaraya başladım ve kullanmaya devam ediyorum. he sigara içen herkes ölücek diye bir şey yok tabi ama sigaraya başlayan herkes sürünür, hastalanabilir (hastalanmam diye bir şey yok hasta eder ama fark etmezsin) sonuç olarak sigara firmalarının müşterilerinden gizlediği bir slogan vardır ki o da şudur;

giden gitsin kalan sağlar bizimdir...yakın bir sigara hadi, dumanınız bol olsun.
Siktigimin işyerinde herkes içiyor amk patron falan demeden. Demek yararlı ki herif yönetici olmuş diyorsun.
3 yıl önce 2 ay içtim nedeni ise kötü arkadaşlıklar.

iğrenç bir şey.

Kokusu, tadı igrenç.