bugün

varlık sebebini uzun uzun düşünüp anlayamadığım maddelerdir.. ulan benim sigaramda bütan olmasa, zifir olmasa karbonmonoksit ya da aseton, propan falan olmasa ne diğişecek.. ne kadar değiştirebilir bu maddelerin varlığı sıçtığımın tütününün tadını..

-zifir:13 mg , nikotin : 0,8 mg , karbonmonoksit: 12 mg ...vayyyy a.q ne menem bi seymis lan bu tahsin abi

-olum anlamıyom ki niye koyuyorlar su zımbırtıları.. anasını satim allahın zifirini koymasan şuna olmaz mı biz öle de içeriz anasını satimm.. hep bu dıs mihraklar muhittin.. bak buraya yazıyom onlar kendilerininkine koymuyolardır..

-walla doru sölüyon da tahsin abi yine bir şeye yarıyordur ya tat falan veriyordur.. yoksa neden masrafa girsinler ki ???

-nası neden salak muhittin tütünden kısıyorlar iste. vay anasını satim beeeeee..
sağda solda yazılanlar doğruysa- dörtbin farklı zehhir falan- sigara üreticilerini bildiğin psycho sınıfına sokacak maddeler.
her sigara markasında değisen maddeler.
Katran bu zehirli maddelerden en çabuk zarar verendir. Soluk borusundaki zararlı maddeleri tutan silleri felç eder. sigara içen insanların sık sık öksürmesi bu sebeptendir.
içindeki bok da olsa adı sigara olunca tiryakileri tarafından terk edilmeyecek olan bağımlılık maddesidir sigara.
(bkz: bir kere ağza alan bir daha bırakamaz)*
(bkz: dumanaltındaki savas)
(bkz: kolaysa say)
kısacası: sigara öldürür.
tütün bi de kağıt.
(bkz: katran)
(bkz: fare zehiri)*
"terkedilmişlik... tükenmişlik acısı... " deseydim çok duygusal olucaktı lan. selam bile etmiş olurdum böylece sözlük bağyanlarına. iyi şimdi bunları yazdım sıçtım şansıma.
Sigaranın için binlerce zararlı madde vardır bunlar kanserojen maddelerdir ve en tehlikelileri arsenik, benzin, kadmiyum, hidrojen siyanid, toluene, amonyak ve propilen glikoldur. Örneğin; siyanid kesinlikle öldürücü bir zehirdir. Genel olarak bilinen maddelerden birkaçı;
* Polonyum - 210 (kanserojen)
*Radon (radyosyon)
*Metanol (füzeyakıtı)
*Toluen (tiner)
*Kadmiyum (akü metali)
*Bütan (tüpgaz)
*DDT (böcek öldürücü)
*Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri)
*Aseton (oje sökücü)
*Naftalin (güve kovucu)
*Arsenik (fare zehiri)
*Amonyak (tuvalet temizleyicisi)
*Karbon (eksoz Monoksit gazı)
*Nikotin
*ve 3.885 toksik madde.

yıllardır cüzdanımda taşıdığım gazete küpüründe ki sigaranın içinde ki zararlı maddeler sıralaması.
%90a yakınını okuyunca hiç bi bok anlamadığımız için bilsek bile çok işe yaramayan maddelerdir. japonca aşk şiiri okumak gibi bir şeydir.
* Polonyum - 210 (kanserojen)
*Radon (radyosyon)
*Metanol (füzeyakıtı)
*Toluen (tiner)
*Kadmiyum (akü metali)
*Bütan (tüpgaz)
*DDT (böcek öldürücü)
*Aseton (oje sökücü)
*Naftalin (güve kovucu)
*Arsenik (fare zehiri)
*Amonyak (tuvalet temizleyicisi)
*Karbon (eksoz Monoksit gazı)
*Nikotin
*ve 3.885 toksik madde.
yazar arkadaştan alıntı liste.

--spoiler--
oha oha biz yine ucuza alıyomuşuz lan o kadar şey varken.. neyse uyandırmayalım kimseyi.
--spoiler--
"Neden hala tiryakiler mutasyona uğramıyor?" dedirtecek kadar "şekilli şüküllü" maddeler bütünü.
görsel