bugün

akp'nin gizli ajandasına yazan amaç neyse sigara yasağının asıl amacı da odur.

aslında bu gizli amacı büyük türk düşünürümüz emin çölaşan geçen kasım ayında farkedip bizi uyarmıştı fakat pek dinleyen olmadı.

http://www.memleket.com.t...85&uniq_id=1283720876

buna göre akp, dumansız hava sahası diyerek insan sağlığı kisvesi altında kur'an'da mekruh olduğu için sigara yasağı koydu. böyle böyle sinsice ilerleyerek cumhuriyetimizin kazanımlarını birer birer ortadan kaldırmak istiyor. tabi aptal demokrat, fethullahçı, sorosçu liboşlar bunun farkına varamıyor bir türlü. onlar sanıyorlar ki; kapalı alanlarda sigara yasağı sigara insanların sağlığına zararlı diye başlatıldı. halbuki biraz kafaları çalışsa akp iktidarının sinsice kur'an hükümlerini getirmeye çalıştıklarını anlarlardı. yoksa akp'nin halkın ciğerlerini düşünecek bir parti olmadığını bilmiyorlar mı bunlar... sağolsun türk aydınlarından emin çölaşan anladı ve bizi uyarmış. zaten akp iktidarı sigara kur'an'da mekruh o yüzden yasaklıyoruz diyemezdi. ancak insan sağlığı kisvesine büründürerek kendisine demokrat diyen bir takım ahmakların da desteğini aldı. böylelikle kahvelere, birahaneler, giden insanları eve hapsetmeyi başardı. artık insanlar kahvehanelerde birahanelerde sigara içemez oldu. özellikle birahanelerde sigaranın yasaklanması içki tüketimini de azaltmaya yönelik.

ruhat mengi, oktay ekşi, yılmaz özdil ve emin çölaşan gibi aydınlarımıza kulak vermeliyiz.

yoksa durumlar çok vahim arkadaşlar, gidişat çok kötü gerçekten. bunlar iyice azıttılar, atatürk ilke ve devrimlerini unutturmak istiyorlar. inşallah anayasa mahkemesi sigara yasağını iptal eder de cumhuriyetimizin temel değerleriyle kavgalı kişilerin ekmeğine yağ sürmez.
sigara yasağının asıl amacı, sigara içilen müesseleri zamanla alkollü mekanlar gibi vergiye bağlayarak extra rant elde etmektir. Beyoğlundaki bi çok mekanın hızla kapanması, mekan sahiplerinin, mekanlarını elden ucuza çıkarmak zorunda kalması ve satın alanların genelde akp çevresi olması da olayı daha bi vahim kılmaktadır. asıl amacı paradır.

(bkz: uydurma lan kutsalpiç)
buna bile akp oyunu diyen var.
(bkz: allahım sana geliyorum)
amaç beyoğlundaki mekanları medreseye çevirmektir. emin çölşan bunu araştırsın.
(#8710689)
sey gibi oldu ya ,

-ulan kafani duvara vurma
-olmaz sirf sen dedin diye kafami duvara vuracam
-biliyorum o yuzden dedim, kafani duvara vurma
-gum gum gum

hatta sirf akp nin ekmegine yag surmemek icin sigara icmeyenler de sigara ya baslasin , tam cumhuriyet muhafizi oldugumuz belli olsun,

ne bu paranoya ya,

sey gibi de oldu , memleket yararina olmasi onemli degil , akp ye yaramasin,

sokun kaldirimlari yeniden yapin
--
--
--
edit: dur sunlari da yaziyim da herkes isin aslini ogrensin

> alfabenin ilk 4 harfi ne! ABCD
> AKP kac harfli! 3 harfli! , o zman ABCD de ucuncu harf ne C ,
> C vitamini en cok hangi meyve de var PORTAKAL,
> ABCD den C YI cikar ABD= Iste gizli ortaklik,

> Akp parti bayraginin rengi ne? Portakal rengi gibi!(muhtemel o yuzden o rengi secmislerdir)
> Tr de en unlu ne portakali var , Washington portakali, ABD Yonetim merkezi neresi! washington!
> Peki bu olusumun alt yapisi nasil olusturuldu , onu da ifsa ediyorum komple teorisi filan degil ulen iste:
> Yillardir Portakali Soydum Basucuma Koydum Duma Duma Dum diye zihnimize kazindi ve bilincalti olusturuldu.

iste asil skandal ,AKP nin ekmegine yag surecek
Dunyanin en buyuk narenciye ureticisi kim! Cutrale firmasi, ayni zamanda Coca-cola nin en buyuk portakal suyu tedarikcisi , isbirlikcilige bakin simdi
Cutrale bir brezilya firmasi ayni zamanda, peki son zamanlarda dis iliskilerde brezilya ile iliskimiz nasil. Dikkat simdi taslar oturuyor. brezilyanin iran ile arabulucuk rolu son zamanlarda nasildi, bunlar hep oyunmu? neyse bunlar hic onemli degil asil onemli mevzu asagida linkte

http://www.ortakalan.com....haber.asp?S=&HID=1634

hicbirsey gorundugu gibi degildir! gordugunuz gibi memleketi mahvedecekler, topraklarimiza yabanci sermaye girecek, bu akp nin ekmegine yag surecek, topraklarimizida peskes mi cekilecek.
(bkz: bok yemenin arapçası)
pasif içicilere biraz da olsun merhamet edilmesi amacıyla yapılmıştır*.
iş olsun diye...
ne yalan söyleyeyim şimdi başbakanı zerre sevmesem de bu durumdan ötürü sempatimi kazandı. he neden diyeceksiniz. bulunduğunuz ortamda astımı olan kişileri sikine takmayarak pöfür pöfür tüttüren bünyeler yüzündendir efendim. sen onları düşünmeyip yakıyorsan onu bende senin aldığın zevki zerre iplemem. neyse birde sağlık yönü var bunun. ama kimsenin bu yön umrunda değildir herhalde. "sigara öldürür" diye bağıran bir topluma inat hala elinde sigara sokaklarda gezenler olduğuna göre. "sen düşünmüyorsan canını geber amk." denir böylesine.
sigara içen biri olarak ahmet yapmış, mehmet yapmış farketmez, sigara yasağı uygulaması doğrudur. kuran'a uyuyor diye çamur atmak da çocukça davranıştır.
üç çocuk. bilinir ki, sigara spermleri öldürür. tayipcan da, ucuz iş gücü olabilelim diye, uçkurumuzu düşündüğünden yapıyor bunu. üç çocuk lan, çok mu allah aşkına? hayır dört karı alsan, üçünden birer çocuk, sonuncu da deformesiz kalır, cinselliğe onda devam edilebilir yani.
sigara içmenin atatürk ilke ve devrimlerinden zannetmek, sigara içmenin cumhuriyetin kazanımlarından birisi sanmak şeklinde kendini gösteren, ilerleyen vakalarda yemek yerken kaşığı kulağına götürmek, saatlerce hareketsiz kalıp bir noktaya bakmak, 'geliyorlar, işte ordalar görmüyor musunuz!' diye bağırmak şeklinde kendini gösteren psikoz hali.
yav dikkat cekmedi galiba ?
bidaha yaziyim , yazik olmasin

yeter artik herkes isin aslini ogrensin , acikliyorum ...

> alfabenin ilk 4 harfi ne! ABCD
> AKP kac harfli! 3 harfli! , o zman ABCD de ucuncu harf ne C ,
> C vitamini en cok hangi meyve de var PORTAKAL,
> ABCD den C YI cikar ABD= Iste gizli ortaklik,

> Akp parti bayraginin rengi ne? Portakal rengi gibi!(muhtemel o yuzden o rengi secmislerdir)
> Tr de en unlu ne portakali var , Washington portakali, ABD Yonetim merkezi neresi! washington!
> Peki bu olusumun alt yapisi nasil olusturuldu , onu da ifsa ediyorum komple teorisi filan degil ulen iste:
> Yillardir Portakali Soydum Basucuma Koydum Duma Duma Dum diye zihnimize kazindi ve bilincalti olusturuldu.

iste asil skandal ,AKP nin ekmegine yag surecek
Dunyanin en buyuk narenciye ureticisi kim! Cutrale firmasi, ayni zamanda Coca-cola nin en buyuk portakal suyu tedarikcisi , isbirlikcilige bakin simdi
Cutrale bir brezilya firmasi ayni zamanda, peki son zamanlarda dis iliskilerde brezilya ile iliskimiz nasil. Dikkat simdi taslar oturuyor. brezilyanin iran ile arabulucuk rolu son zamanlarda nasildi, bunlar hep oyunmu? neyse bunlar hic onemli degil asil onemli mevzu asagida linkte

http://www.ortakalan.com....haber.asp?S=&HID=1634

hicbirsey gorundugu gibi degildir! gordugunuz gibi memleketi mahvedecekler, topraklarimiza yabanci sermaye girecek, bu akp nin ekmegine yag surecek, topraklarimizida peskes mi cekilecek.
sigara içen ve içmeyenlerin sağlığını korumak ve avrupa normlarına uymaya çalışmaktan başka bir amacı yoktur. ayrıca emin çölaşan'ın, büyük bir türk düşünürü olduğunu öğrenmemizi sağlamıştır.*
yasaklar her zaman insanlara cazip gelir önermesiyle aha fazla sigara sigara içilmesini sağlamaya yönelik amaçtır.
durumu kötü olan polislere rüşvet kapısı.
asıl amacı ne olursa olsun, çocuklarımızın geleceği için hayırlı bir şeydir.
her ne kadar akp ve başbakan'ın politikalarından hazzetmesem de ve günde 2 paket sigara içen biri olsam da bu böyle.
(bkz: bırakıcam ulan)!
sağlıktır.

zeka seviyelerini konuşarak belli eden tek hücrelerin bu konuda bile hükümete bok atması, onların ne kadar hazımsız olduklarını gösterir.

lan oğlum, senin yediğin bok yüzünden ben niçin kanser olayım? defol git evinde iç. neredeyse yakında sigara sağlığa zararsızdır diyecekler. te allam.
kuranda insan sağlına zarar veren herşey mekruh olarak belirtilmiştir, sigara içen birsürü din öğretmeni ya da dindan arkadaş görmüşümdür.
sigara içen kişinin çevresindekilerede zehirleyememesi.
bu zamana kadar sigara içmeyenlerin çektiği işkenceyi, artık içenlerin çekmesidir. birileri vücutlarına nikotin alıp rahatlayacak aman dertlerini unutacak diye içmeyen kesimin boğaz ağrısı çekmek, öksürüğe tutulmak zorunda bırakılmamasıdır.
Sigara içmeyen birisi olarak, sigara içmeyenlerin uğpradığı zulme dur denilmesini prensipte olumlu karşılamak istiyorum; ama iktidarın sigara yasağındaki amacının, ileride sigara-içki-ramazanda su ve yemek- kızların elini tutmak ve hep beraber aynı kulvara sokulabilecek (torba yasa, torba anayasa, torba yönetmelik) bir kırmızı bölge - kırmızı madde - kırmızı insan anlayışının en temel başlangıcı olduğuna inanmaktayım.
sigara yasağı sadece türkiye'de olmayan bir yasak hatta japonya'da dışarıda bile sigara içmek yasak özel odalar var oralarda içiliyor. ben akp nin yaptığı bu uygulamaya destek veriyorum. sigara içmeyen birisiyim sürekli girdiğim alanlarda sigara içilmesi hiç hoşuma gitmiyor. ayrıca bu yasağı çıkarmakta ne kadar haklı olduğunuda gösterdi. sağlık bakanlığı istatistiksel olarak akciğer ve kalp hastalıklarında %20 oranında azalma olduğunu açıkladı. sigara olmadan daha sağlıklı yaşam olacaksa başkaları da zehirlenmeyecekse bu durumda ben yasağa evet diyorum.

emin çölaşan türkiye'de yazdıklarına değer verilecek bir kaç yazarımızdan bir tanesi fakat ben emin çölaşan'ın akp hakkında tek bir olumlu bir şey yazdığını hiç görmedim 'şunu iyi yaptı helal olsun' diye bir cümlesi, kelimesi, sözcük öbeği yoktur. bunu bile dinle, yasakla, mekruhla karıştırarak milletin önüne attı. akp karşıtlarıda buna evet öyle diye kendileride bildiği halde mantıksızca destek verdi.

şimdi soruyorum; sayın emin çölaşan, şuanda cumhuriyet halk partisi iktidar olmuş olsa ve bu yasağı getirmiş olsa nasıl tepki verirdi? evet tepki verir diyorsanız bu entryi yazdığım için özür diliyorum kafanızı şişirdim.
hayır tepki vermez diyorsanız ortada bir tutarsızlık var demektir.

not: akp ye destek veren birisi değilim.
1- kuran-ı kerim'de sigara ile ilgili hiç bir ifade yoktur.
2- sigaranın hükmü konusunda alimler arasında ihtilaf vardır. kimisi zararlarından ötürü haramlığına hükmetmiş, kimisi kokusundan ötürü mekruh demiş, saadet-i ebediyyekitabının yazarı hüseyin hilmi ışıkgibi bazıları direk helal demiş, hatta bunun için söz konusu kitabında sayfalar dolusu saçma sapan iddia ortaya koymuştur(yok her sigara içen hastalanmazmış,yok bunca yıl bir sürü alim içmiş, vs.), arzu edenler için:
http://kitap.ihlas.net.tr...43!29!27]/doc/%7B@4492%7D?
3-doğrudur, batı ülkelerinde sigara yasağı uygulanmaktadır, fakat bizdeki gibi değil. orada sigara içenler için de alanlar ayrılır, sigara içene köpek muamelesi yapılmaz. hollanda gibi uyuşturucunun bile serbest olduğu ülkelerin bulunduğu bir coğrafyada zaten bizdeki gibi bir yasak anlayışı olamaz.bizdeki sigara yasağı abd menşelidir, o yüzden bu kadar serttir. bizimkiler amerikan kaşığı ile bok yemeyi sevdikleri için bu tarzı tercih etmiştir.

son olarak başıma gelen ilginç bir olayı anlatayım da bizdeki sigara yasağının ne kadar hödükçe uygulandığını görün; birkaç ay önce ankara garındaydım. akşam 21.00 civarı, anadolu ekspresi'ni bekliyorum. malum, garın içi kapalı alan olduğu için peronlara çıkıp bir sigara içmek istedim. ankara garını bilenler bilir, eskiden istanbul ve izmir trenlerinin girdiği, şu an hızlı trene tahsis edilen 1. perondan bahsediyorum.
neyse, çıktım dışarıya, sigaramı yaktım. ve yakmamdan birkaç saniye sonra izbandut gibi bir güvenlikçi tepeme dikilerek 1. peronda sigara içmenin yasak olduğunu, doğuya giden trenlerin yanaştığı 2. peronda ya da gar bahçesinde içebileceğimi söyledi. ''iki peron arasında ne fark var?'' diye sorunca da peronun üstündeki sundurmaları gösterdi. neymiş efendim, 1. peronun üzeri daha örtülü olduğu için kapalı alan sayılıyormuş.

yorum sizin. kimse yanlış anlamasın, sigara yasağı kalksın demiyorum ama bu kadar dangalakça uygulamalara ne gerek var? başbakan sevmiyor diye sigarayı bırakmak zorunda da değilim. sağlığım beni ilgilendirir. ayrıca bu ülkede sigaradan daha çok can alan şeyler var, hükümet önce onlarla uğraşsa daha iyi olur.