bugün

yeni alınan karar.

görsel
https://tr.sputniknews.co...raclarda-da-yasaklanacak/

Cok mantikli bir yasaktir. Arabada cocuk varken adam yakiyor sigarayi, kadin yakiyor sigarayi olan cocuga oluyor. Koltuklar les gibi kokuyor. Bende sigara icen biriyim ama arabada icmenin manasini cozemedim hala.
Destekledığim karar.
Alkışşş.

görsel
Size ne amk kendi arabam. ister içerim ister götüme sokarım.
Sen satışını yasaklayabiliyor musun onu söyle. Var mı?
ya bi işine bak allasen ya.

karışmayın milletin keyfine ya.

saçma bir vaad.
Akpnin saçma salak kararlarından biri. Sizene aq kendi arabamda istediğim boku yerim. Babam bişey demiyor size noluyor aq.
azı karar çoğu zarar ben alkolle aldığım için beni bozmaz.
saçmalığın daniskası. araç şahsa ait kapalı alan statüsünde yargı kararı olmadan aranamıyor bile.

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
yakında arabada cinsel seksi de yasaklar bunlar.
Şahsi araçlarda yasaklanmasını, bir sigara içen olarak destekliyorum.
Araçların içi leş gibi kokuyor, kimse o kokuyu çekmek zorunda değil.
insanın dikkatini de dağıtıyor.
Toplu taşımalarda ben rahatsız oluyorum.

Geçenlerde minibüste ön tarafta oturuyorum, şöför de kürtçe kavga ediyor. Yolda içerim diye çıkardım sarma sigaramı, 2-3 sarıyorum.

Adam benden istedi bi dal, verdim, içti.

Bu böyle olmamalıydı, arkasında oturan insanlar kokudan rahatsız olabilir, akciğer sıkıntısı olan vardır belki.

Güzel olur, katılıyorum bu uygulamaya.
Çokta sikimde olan bir yasak ben içerim amk. Bi ton para verip aldığım arabada sigara içmemden kime ne? Yok kaza oluyormuş? Sigara yüzünden kazaya karışan biri olursa sik amını götünü bu ben dahi olursam kabulum gerekirse alsın ehliyeti. Ben içerim polis zaten nasıl anlayacak arabayı durdurup. içeri mi koklayacak amk. Te Allah'ım ya.
garip yasak. yersen. sigara satışını yasaklasınlar da görelim. p. morris bu duruma ne der acaba?
hayırlı bir haber. artık kademe kademe bu sigara illetinin kökünü kurutacağız.
Zaten yasak degil miydi?

Icene ceza var.
sigara içmeyen dangozların yorum yapmasını anlayamadım.

sen zaten sigara içmiyosun, sigara içen birisinin şahsi arabasında içip içmeyeceğinden sanane hamın feryadı.

bak yine sinirlendim aq.
Bir dönemin, bir klişenin sonu gelir.

"içinde bırakın sigara içmeyi tütün bile sarılmamıştır. Araba kokusu hala duruyor. insanın içi huzurla doluyor, sevinçten kendimizi sikiyoruz"

Benzeri sahibinden com ilanlarının sonu gelir.

Devlet, bir de şu yer uçağını satıyorum, beyaz melek satışta benzeri klişelere önlem alırsa pek makbule geçer. Araba piyasasındaki durgunluktan eser kalmaz.

Not: hevesimi aldım satıyorum. Dosta gider.
Sigaranın fahiş fiyatlara satılmasının sebebini, sanki halkın sağlığını düşünmekmiş gibi lanse etmeye çalışan siyasi bir manevradır. Yoksa sigaradan kim ölmüş, kim kanser olmuş kimsenin şeyinde değil.
cb talimatıymış.

üstelik bir de halihazırda şöförlerin içmesi zaten yasak, aracın içindeki hiç kimsenin içemeyeceği şekilde düzenleme yapılacakmış.

yüzbinlerce lira verip aldığınız şahsi aracınızda devlet sizin ne yapıp yapmayacağınızı belirliyor çok ilginç. bunun bir tık ilerisi evde tv de hangi kanalı izleyeceğinize karar verilmesi.
e zaten yasak değilmiydi ben yasak diye içmiyordum artık hiç içemiyicem.
abi geç onu bi.

uzun yolda sigara içmeyen şoförün kaza yapma riski 142414 kat artar amk.
son günlerde hükümet güzel işler yapıyor.
Kapatin sigara fabrikalarini! varsa yüreğiniz.
Bu ne amk. Ureten uretmeye devam ediyor, dagitan dagitmaya devam ediyor. Vergi alan almaya devam ediyor. Bunu tukettigi için fatura tuketiciye kesiliyor. Var mi lan oyle yagma. Ürettirmeyin de tuketilmesin.
Nasil kumarhaneler bir gecede kapatildiysa bunlara da aynisini yapmak mumkundur.
adam sigarayı vergisini ödediği aracında da içemeyecekse götüne mi sokacak.
yıllardır uyguladığım yasak. aracım da bırakın sigara içilmesine izin vermeyi, sigara içen adam bindirmiyorum. sigara paketi bile sokmuyorum. o derece manyağım sigaraya karşı. içeni de ayrıca silkerim. hiç sevmem. onuncu sınıf insan bile değildir gözümde. geri zekalının tekidir nihayetinde. çünkü bir insan bile isteye hem kendi sağlığına, hem de ekonomisine zarar verecek. böyle bir insanın akıllı olarak sayılması mümkün mü?
karayollarında emniyet şeridi gibi sigara şeridi olması gerekli bu durumda,
adam çekecek sağa tellendirecek
sonra binip devam edecek.
hemde sosyalleşecekler.
güncel Önemli Başlıklar