bugün

sigarayı bırakmış kişilerin diğer insanlara tecrübelerini aktarmalarıyla oluşan tavsiyelerdir. sigarayı bırakmak başlığında bir kısım tavsiye vardır lakin gerek tanım gerek içerik olarak farklılık arzettikleri için başlık kendiliğinden oluşmuştur.

henüz yeni bırakmış birisi olarak tavsiye vermekten çok almaya muhtaç olduğumdan şimdilik pas...
spora başlasınlar. ama koşup koşup ciğer açıldıktan sonraki nikotin isteği göz önünde bulundurulmalı..
sigara bırakan birine yardımcı olma amaçlı yapılan önerilerdir. sigarayı bıraktığından bahsetmemesi ve sanki hiç içmemiş gibi davranması "sigarayı mı bıraktın sen" gibi soruları da "hıı..evet diyerek geçiştirmesi ve yapılacak yorumları dinlememesi gibi tavsiyelerdir.
leblebinin dibine vursunlardır. fındık, fıstık, cevizden kaçınmaları eşleri veya sokaktaki hanımlar açısından hayırlı olandır. olası göt-göbek salınımlarının engellenmesi adına spor şarttır.
sinirini çevresindeki insanlardan çıkarmasınlardır, insanları üzmesinlerdir.
Sigarayı bıraktıktan sonra kesinlikle nargile içilmemesi lazım. Çünkü o an tutunacağınızı sandığınız dal nargile oluyor ve 2-3 ay içinde tekrardan sigaraya başlanıyor.
maddi kazançlarını hesaplayarak, ne zaman bir araba, ev filan alabileceklerini ölçüp tartsınlar.
ortalama zekadan çok da sapmaya gerek yok bu gibi hallerde.
bana hep nohut yememi tavsiye etmişlerdi ne işe yaradı anlamadım ama yedim.
birkaç ay sonra merdivenleri daha hızlı ve tıkanmadan çıkabilmenin tadını çıkarın ve kavuştuğunuz bu daha sağlıklı bünyenizle mutlu olun.
abur cubur yemeyi de bırakın, tuz kullanımını da... fındık, fıstık, çerez vs. bol tüketimi göbeğin yere doğru inişini hızlandırır. bol su içmek lazımdır...
bıraktıktan bir iki gün sonra sağda solda "öf çeker misin şu sigarayi, dumanı çok rahatsız ediyor" falan diye trip yapmayınız millete, yersiniz köteği valla. budur benim tavsiyem.
yanında sigara icenler varsa derin nefes al dumanı icine cek .
iyi düşün, öfkene kapılıp verdiğin bir karar olabilir, ona bir şans daha ver, her şeye yeniden başlayabilirsiniz.
marijuana diye bir şey varmış ona başlayın.
sigaranın akla geldiği canın çektiği* ortamdan hemen uzaklaşın ilgiyi başka bir yere çekecek bir yere gidin mesela.
bana çok amerikanvari gelse de "allen carr" dvd si izlenebilir.
aylık sigaraya ayırdığı parayı bir daha gözden geçirip bu parayla neler alınabileceği.
yanınızda sigara içen biri olduğunda burundan derin derin nefes alın ağır romandaki müjde ar'ın eve yerleşme sahnesinde okan bayülgenin çektiği gibi. içmiş kadar olursunz.
yatırım olarak altını düşünebilirsiniz. Orta vadede iyi kazandırır.
dönerse sizindir.
Başlık açın.
tekrar başlamayın, yalama etmeyin bünyeyi!
o birayı içerken çok özleyeceksin. *
alkole başlayın.
Ayrılık şarkıları dinlemeyin.