bugün

arkadaşlarımın benden "yeşil dev, yeşil dev" diye bahsettiklerinde hep hulk sanıp gururlandığım ancak yeşil dev derken bundan bahsettiklerini öğrendiğimde beni yıkan animasyon kahramanı yaratık *
aynı gün doğduğumuzu öğrendiğim uludag sozluk yazarı..
dualarının işleme konmasını dilediğim yazar arkadaşım *
her shrek başlığına yazı yazıldığında,"acaba bana ne yazmışlar?" diyecek,bazen kendi hakkında,bazen de animasyon shrek hakkında yazıldığını görecek olan,kendisine çirkin ama gönlü güzel bir karakterin ismini koyacak kadar cesur olduğu için kendisini kutladığım,"inşallah shrek gibi tatlı,sevimli,akıllı,dobra,duygusal,sempatiktir" diye dua ettiğim sözlük yazarı.
çorum dublajıyla youtube da harikalar yaratan nadide eser.
cococabana'nın yeni teması... kullanın, kullandırın.
kahramanımız shrek ilk filmde Prenses Fiona ile flört etmişti.
ikinci filmde kayınvalidesi ve kayınpederiyle tanıştı.
shrek the third'de tahta bir varis bulmaya çalışıyor,
aksi takdirde kıymetli bataklığını geride bırakıp
tahta bizzat geçmesi gerekecek çünkü.*
not: orijinalinde seslendirmeyi yapanlar:
Shrek (Mike Myers), Eşek (Eddie Murphy) ve Çizmeli Kedi (Antonio Banderas)
güzellik bakış açısıyla insanların bilinç altını veren bir çizgi dizi. yaratık şireki fionaya layik bulmaz senarist. çünkü her insan güzeli yakışıklıya, yakışıklıyı güzele layik bulur. holivud animesi de bunu es geçmez bu konuda. fiona yeşil bir yaratığa dönüşür. şimdi iyi güzel de çocuklara o yaşda herkes dengi dengine demenin manası ne. bırakın şirek yakışıklı olsun. ya da fiona prenses kalsın. ben bakıyorum çevreme öyle prensesler var ayılarla evleniyorlar hem de seve seve. üstelik şirek gibi bataklıkları da yok. karizmaları var diyor karıları. o da para siz anladınız.
(bkz: şakir)
üçüncü filmde eşeği mehmet ali erbil seslendirmediğinden hayranlarını üzmüştür.sezai kaya'nın da seslendirmesi iyiydi ama aynı tadı vermiyor.
animasyon filmlerinin kralı, müzikleri esprileri ve özellikle türkçe seslendirmesiyle.
shrek serisinin 4. filmi 21 mayıs 2010 da Shrek Goes Fourth adıyla gösterime girecek. Seslendirmeleri yine Cameron Diaz, Eddie Murphy, Mike Myers ve Antonio Banderas yapacak. Shrek serisi toplam 5 filmden oluşacakmış.
Hiç bitmemesi gereken film serisi.

Bir ömür devam edebilir ve etmelidir de efendim. Daha çocuklar büyüyecek, okula başlayacak, flörtleri olacak, evlenecekler,vs..
sevmelere doyamadığım animasyon film karakteri. valla gerçek olsa adam gibi adam.. ee yada dev gibi dev, içi güzel bi kere.. serinin dördüncü filmi yolda, bekliyoruz bakalım.
animasyon kralı karakter. son filmi shrek forever after 3d olarak gösterime girecek ve yine her zamanki gibi insanı yaracağına kesin gözüyle baktığım dev.
(bkz: ogre)
http://cizgiroman.blogspot.com/search/label/shrek
son filmi istemeye istemeye izledim çünkü gerçekten son filmdi ve bittiğinde benim için güzel bir şey de bitecekti.
açıkçası filmi yeni izlemiş birisi olarak söylemeliyim ki kendi türlerine göre başarısız olmuş bir animasyon. mesela ice age,cars,ratatouille gibi animeler bundan çok daha başarılı ve eğlenceli. gerçi shrek tüm bunlardan eski olduğundan dolayı yapım yılına göre değerlendirilmeli. belki de ben ilk bunları izlediğim için shrek bana bunlardan daha iyi gelmiyordur. konu bakımından çok basit ve gülümseten çok az sahnesi var.
--spoiler--
yine de shrek'in amerikan güreşiyle şövalyeleri yere sermesi filmin en başarılı sahnesiydl. tabi bir de kuşun patlaması var.
--spoiler--
bu da gerçeği;

(bkz: maurice tillet)
(bkz: eşşek sikmek istemioom)
shrek'in girdiği tuvaletin üzerindeki hilal işaretinin islamı simgelediği ve böyle küçük ayrıntılarla islama hakaret edildiği iddia edilen film.

http://hollywoodjesus.com/movie/shrek/21.jpg
şirek diye okunan animasyon. hatta batuhan diye birine "şirek" diyoruz pamuk prensesin teyze kizi ile.
gerçek kesit gibi gözümün önüne geldi bir anda;

http://www.haberseninle.c...rcek_shrek/373728/sayfa-1
--spoiler--
Yalnızlığı seviyorum.
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar