bugün

show tv nin her şeyi dug dugu dug duga bağladığı yıllardır. hayat, vapurlar falan o zamanlar daha güzeldir. nara beneğin star1 de cem özer'in programında göğüslerini göstermesinden 2 sene sonrası falandır.

<< bunlar prototipleri.

<< bu açılış jeneriği, o zamanlar televizyonlar 24 saat yayın yapmazdı, açılır ve kapanırdı.

<< bu haftaya jeneriği.

<< bu söyleşi, talk show jeneriği

<< bu eğlence programı jeneriği

<< bu belgesel jeneriği

<< bu da türk sineması jeneriği.
90'larda çocuk olanların net bildiği yıllardır.
show logosunun 'o'su diğerlerinden farklı ve sarı-beyaz bir fonttaydı yamulmuyorsam. bir de ne başlayacaka artık (örn; yerli dizi) onun yazısını renkleri harf harf değişirdi.
duygulandım.
atv'nin ayşenur yazıcı'lı öpücüklü mimikli yıllarına denk gelen yıllardır.

http://www.youtube.com/watch?v=JHF5PpyoZB4
(bkz: ayşecik) tin tin tinimini hanım.

edit: serbest çağrışım.
o yılların unutulmazlarından biri de; "iyi tivi eyç bi bi, eyç bi bi iyi tivi" idi.

(bkz: hbb)
(bkz: afbuyur)
iç içe geçen gri halkalar eşliğinde son derece şizofrenik bir jenerik örneğini temsil etmiştir, gözlerimizi belertip ne çıkacak diye bakmamıza sebep olmuştur bir çoğumuzun.
Pazar sabahları Rambo'nun yayınlandığı zamanlardır.
çocukluğumuzu sikip atmış yıllardır. korkuyorduk piçler! ne istediğiniz bizden!
özlenen yıllardır.kafamızın bu kadar açılmadığı,türkiyenin başında bu kadar belanın olmadığı, akşam okuldan eve gelip yemeğimizi yediğimiz ,sonrada ailecek televizyon izlediğimiz güzel yıllardır.
bir neslin ruh hastası olmasını sağlayan yıllardır. o karanlık arkaplan, o dikkat çeken "o" harfi ve tüm bunların karanlık bir arkaplan üzerine akışı. hele ki üstelik aynı yıllarda satanizm de hortlamıştır.

ve bir de unutmadan, reha muhtar da show tv'de haber sunmaktaydı o yıllarda.
aynı show tv ''hayda rinna rinna rinna rinnanay hayda rinna rinanay hayda rinna rinanay'' şeklinde deli yürek müziği ile de 2000 lerin başına damgasını vurmuştur.

daha sonrasında ise ''cendere cendere cendere cendere cendere cendere cendere cen cen cen'' şeklindeki müziğiyle kurtlar vadisi'ni başımıza bela etmiştir.
gerek müzikleri gerekse logonun acayip hareketleri nedeniyle rahatsız bir kafadan çıkmış gibi dursa da ilgi çekerdi ve bana o zamanları hiç de garip gelmiyordu hatta hoşuma gidiyor diye hatılıyorum arka siyah fon falan. gizemliydi.
ve klasik bkz da hemen gelir peşinden;

(bkz: 90 larda çocuk olmak)

güzel yıllardı ama.
(bkz: bir yıl belirteci olarak dug dug duguduk)
en çok aklımda kalanı show tv nin çizgi film jeneriği olmuş. normalde çember olan logo şekil ve renk değiştirip kare ve üçgen oluyor:

http://www.youtube.com/watch?v=w0V8nCBO31c

ayrıca kanal d kurulduğu yıldan beri aynı logoyu ve aynı jenerikleri kullanmaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=P4BtIWpyF8c
insanı geren bir tonu vardı o yıllarda. lan adam gibi bişey koyun dugu dugu duk ne lan.
edit: ayrıca nara benek oyhşş.
çocukluğumu s*kip atmış jeneriklerdir. korku filmi vermesine gerek kalmıyordu zaten bir jenerik geçsin yeter. ablamlar bile tırsıyordu. kaç defa rüyamda görüp altıma kaçırdım, kaç kere annem beni tokatladı bu yüzden. hangi annesini sevdiğimin evladı bulmuş, hangisi onaylamış yayınlamış bilmiyorum! psikopat mısınız lan siz? hayatımı kararttınız ibneler!
Geceleri çok sexy gelen cingıldı *
özlenen yıllardır.

cıngılını sevdiğim...
tutti frutti yıllarıydı. göğsünde çilek olan hatunu, konuşmayan yoktu.
bok gibidir. iyi ki o yıllarda yaşamamışım. *
(bkz: deli yürek) 'i hatırlatır.
sonda bir dug daha olması gerektiğini hatırlatan yıllardır.
güncel Önemli Başlıklar