bugün

bayat, yorucu, benlere ait olmayan acı soslu ruh salsası.
80 ve 90'lı yılların unutulmaz şarkılarıdır. fakat deli kızın türküsünden sonraki albümleri, eskisi kadar tat vermemiştir.
sezen aksunun bazen yazdığı bazen söylediği eserlerdir. ayrıca aşk acısının yanına giden en muhteşem mezedir.
türk pop müziğinin en derin şarkılarıdır.

(bkz: dört günlük bir şey)
(bkz: güllerim soldu)
(bkz: ünzile)
uzun süre dinlemedikten sonra bir anda başlayıp ard arda 30 tanesini dinleyip sıkılmayacağınız üstüne üstlük her şarkıda daha çok zevk alarak dineyeceğiniz türden şarkılardır.
(bkz: adı bende saklı)
(bkz: yine mi çiçek)
ve daha niceleri...
dinlerken insanı başka alemlere sürükleyen büyülü şarkılardır.
iyidir de, her zaman da çekilmez be kardeşim.
insanın halet-i ruhiyesini alt üst eden, hipofizden bunalım salgılatan şarkılar topuluğudur.
gözyaşı sebebidir.
duyguların ortak adıdır.
(bkz: mümin sekman)
(bkz: http://www.muminsekman.com/makale.asp?M=1&id=28)
bunalıma sürükleyenleri olduğu kadar neşelendirenleride bulunan şarkılardır.
gaza getirenleride mevcuttur.

'' benden selam söyleyin bütün aşklarıma... ''
şarkılarının içinde şiirsellik barındıran santçılarımızdandır kendisi.şarkıları kaliteli müziğin daniskasıdır.pop müzşk yapıp sözleri bu kadar anlamlı ve şiirsel olan az kişiden biridir.çok fazla dinlenmemesi ama dinlenirken de çok iyi dinlenmesi gerekir.
geneli bombok şarkılardır arkadaş. tabi bu bana göre ama şu şarkılardaki saçmalıklara bakın. gerek sözlerdeki iğrençlik, gerek müzik olarak iğrençlik. haa o çok popüler aşk şarkılarında da taktik aynıdır. bolca ajıtasyon ve kendini rezil etmeler, geberiyorum aşkındanlar, ne olur geri dönler, sen ağlama dayanamamlar.

bir de şu saçma şarkıları var ki sayıları 50'yi aşıyor.

seni yerler yerler seni ham yapar bu zilliler...

bana ne bana ne bana beni al beni al onu alma...

hadi bakalım kolay gelsin pek hesaplı ince iş...

yaaaa üfff uğraşamam bu bombok şarkılarla.

özet: bana göre bombok şarkılar.
süper şarkılardır. o şarkıları anlamak ile anladığını sanmak arasındaki farkı idrak edememek çok önemlidir.
Son yıllarda pek tadı kalmayan, hepsi birbirini andıran şarkılardır.
Sözlerini bir türlü anlayamadığım şarkılardır. Küçükken hep uydura uydura söylerdim. Bu yaşıma geldim hâlâ anlamıyorum, demek ki sorun bende değil. Dudaklarını yapıştıra yapıştıra söylediği için anlaşılmıyor. Sen şarkıyı dinlerken neler düşünüyorsun, sözleri bir okuyorsun kadın bambaşka şeyler anlatmış. Şaka bir yana, bu kadının çıktığı dönemde herkes arajman şarkı söylerken, Sezen Aksu kendi bestelerini söylüyordu. Bu besteler hala aynı etkisini koruyorsa, yaşlanmıyorsa bir şey var demektir.
fazla yazıp çizmeye gerek yok aslında, hepsi birbirinden güzel. son yıllar biraz tadını kaçırsa da sezen aksu candır.
sana korkular bıraktım birde yeni başlangıçlar

bir kendim bir ben gidiyorum

derken şarkısında minik serçe, beni tarifi imkansız acılara boğar. sonra derim ki '' bu kadına ne oldu da eskisi gibi şarkılar yapmıyor'' halbuki bu yaşlarda duygusallığın zirvesinde olup tüm türk toplumunu ağlatabilecek eserlere imza atması gerekir. ama olmuyor nedense. *
hadi sezen, silkelen artık. ölmeden büyük bir albüm daha çıkar.
Son şarkıları oldukça karamsar olan sanatçımızdır.
(bkz: ben annemi isterim) en trajikomik şarkısıdır.
sezen aksunun yorumundan kaynaklanan, bazen sözlerinden hiç bişey anlamadığım şarkılardır, örnek olarak koy koy şuyundan da dinlenebilir.
kurşuni renkler diye aynı zamanda göksel'in de eski albümlerinden birinde söylediği bir parçası vardır ki adamı yer, bitirir, süründürür, düşündürür. hatta buna parça demek hakarettir. sözümü geri alıyorum. bu bir klasiktir. en acısından bir ağıttır.
burak kut'a verdiği komple'de buna dahildir, kendisinin okuduğu keskin bıçakta.

her biri ayrı duygu taşır.
ÖZELLiKLE HARBiYE DE CANLI DiNLENMELiDiR HEPSiNDE AYRI BiR HÜZÜN VE BURUKLUK.
ask, duygu kokan sarkilardir.
güncel Önemli Başlıklar