bugün

Sezen Aksu, 'referandum öncesi' aldığı tepkiler hakkında konuştu. insanlar konuşmalı, tepkilerini göstermeli, olgunlukla karşılamalıyız her şeyi. Aksu, adının verildiği sokağın adının değişmesi konusunda da Duygular bazen çok coşkulu, olumlu ya da olumsuz bir şekilde gösterilebilir. Bunu da olgunlukla karşılıyorum dedi.
(bkz: sezen söylüyordu)
(bkz: eskidendi çok eskiden)
şu türkiyenin de gelmiş geçmiş en iyi sanatçısına, sırf kendi tercihi olarak "evet" verdi diye sazan diyenler utansın. sezen aksu gibi bir sanatçıya ettikleri hakaret hepsini utandırır zamanı gelince. kimse şimdi ayak yapmasın bana, tanımam etmem filan diye!..

evet vereceğini açıklamadan hemen önceki gün, ağlaya ağlaya sezen dinleyenler, nedense müzik arşivlerini gerizekalı bir önyargı uğruna boşalttılar. yazıklar olsun...
neden bu kadar büyütüldüğünü kavrayamadığım olay. sezen aksu benim için sadece sesi ve şarkıları güzel olan bir sanatçıdır. referandumda ne oy verdiği, hangi marka arabaya bindiği, ne düşündüğü ya da ne bileyim nerede doğduğunun da kimseyi ilgilendirmemesi gerektiğini düşünüyorum. neden bu halk bu ayrımı yapamıyor şarkıcı şarkıcıdır siyasetçi değil sesi için dinlenir düşünceleri için değil ahmet kaya'da da aynı durum olmuştu büyük bir yanılgı. *
--spoiler--
konuştuğuna göre ağzı boş olmalı...
--spoiler--
sezen aksu'nun açıklama yapması durumudur.
çok da umrumda olmayan olaydır açıkçası. bir kere sanatçıların siyasi görüşleri insanlarda niçin bu kadar kin uyandırdı anlayamıyorum. ki ben sezen aksu'yu da orhan pamuk'u da çok severim, misal. dinlemeyeyim mi okumayayım mı?
işte o konuşma: http://galeri.uludagsozlu.../sezen-aksu-konu%c5%9ftu/
postalcılar yine küplere binecektir. kadın kendilerini tınmadı bile...
demokrasi çığırtkanlığı yapıp, bir sanatçının demokratik tercihine tahammül edemeyenlere kapak olmuştur. neden derseniz, gördük demokrasi anlayışınızı da ondan.
her ne kadar popüler olsalarda sanatçıların insan olduklarını unutulmaması gerektiğini gösteren olaydır . sezen aksu deyince aşk yanları depreşir insanın , tüceneceğiz derken sevgili omuzunda ağlamaklı olduğumuz günler gelir ve bir bir lise aşklarım gözümün önüne , o bir sırdaş ,o bir arkadaş o aileden biri . referandumda abim ''x'' oy kullandı ben ''y'' ama bu bizim kardeşliğimizi bozmadı ve bozmayacakta . sanatçılarda insan eğrileri ve doğrularıyla , onları yargılamak istiyorsan yaptığı işi boykot et , dinleme alma kaset ve cd sezen abla dinlemede göreyim . bir ayrılık akşamında .