bugün

250 kilo değil 275 kilodur o mermi. ancak vinçle taşınır. ve tamamen gerçektir.
şimdi sen babanın, gerçek baban olduğuna da inanmazsın
Pinokyo'nun varlığına inanmaktan farksız olan eylemdir.

Yok efendim bismillah demiş, kendi ağırlığının 3 katını kaldırmış,Hem de 3-4 kere. Sonra fotoğrafını çekmek isteyince kaldıramamış, "savaş çıkarsa tekrar yaparmışmış"...

Buna inanan şirinlerin varlığına da inanıyordur. Alem bunlar ya, puhahaha.
maymundan geldiğine inanan bazı insanların bir insanın 250 kg kaldırabileceğine inanmaması.
işte türk milletiyle diğer milletler arasında ki fark ! Mevzu devlet oldumu yapamayacağımız şey yok...
isteyen fizik kurallarını, psikolojiyi, baskıyı ele alır inanır isteyen inanmaz. Ama yıl iki bin on sekiz, bu kadar alakasız bir konuyu nasıl evrime bağlayıp bir de evrimi salt maymundan gelmek olarak bildiğini gösterir ki bir insan? Bazı insanların üzerine kitap atasım geliyor.
Ulan savaş bu mk. 2. Dünya savaşında 30dan fazla kurşun yedikten bir kaç dakika sonra bunu fark eden adam var mk. Neler oluyor savaşlarda cod oynayıp maval okumayın burda.
havada durdum şahitlerim vardaki şahitler olmaktır.
Sonuçta gemi batmıştır. Bu durum da ingiliz uşaklarına batmıştır.
çok geniş hayal gücü gerektiren masumluk ve saflık örneğidir; buna inanan bir çocuksa şayet.

yetişkin bir bireyin bu zırvaya inanması normal değildir. bir uzmana görünmesi tavsiye edilir.
O zaman yarım dünya denilen o gemiyi cinler mi batırdı dedirtir.
başlıktaki ses kayıtlarında bu olayın nasıl meydana geldiği ve yansıtıldığı yazıyor.
inanç sistemi zayıf olanın anlayamacağı bir şey. O zor şartlar altında ,o çaresizlikle iman gücüyle kaldırmıştır. Zaten savaş bittikten sonra deneme yapılmış, yerinden bile oynatamamıştır.
O da birşeymi lan ben 1000 kilo kaldırıyorum.
silkme ile kaldırdıysa demek ki.
seyit onbaşı'nın kaldırdığı 250 kg top, düşman askerlerden çok; mısırkoçanı'nın müritlerine, yobazlara ve içimizdeki düşmana zarar vermiş. *
oysa ki siradan bir insanin denizi ikiye yarmasi cok normaldir.
basit bir gerçek.
özellikle annelerle ilgili yüzlerce gerçek bulabilirsiniz. benim yıllar öncesinden bariz hatırladığım, yangın sırasında itfaiye merdivenin bir türlü cama yetişip orada sabit kalamamasının çocuğunun hayatına mal olacağını gören annenin,yüzlerce kiloluk demir merdiveni bir eliyle tutup çocuğunu merdivene ulaştırmasıdır. daha sonra kendisi nasıl yaptığımı bilmiyorum demiştir ve bu merdiveni bütün gücüyle ve iki eliyle oynatamamıştır.
Peri masallarına inanmaktan farksız olan bir inançtır.

Kendi ağırlığının 4 katı olan bir topu 2-3 kere kaldırıp,koca bir gemiyi batıracak öyle mi?Bunlar milliyetçiliği pohpohlayan hikayeler.geçiniz.
güldürmeyen bir inançtır...sen kaldırdığını görsen, "kesin ip vardır" dersin !!

peki biz seyit onbaşıyı niye biliyoruz? n´ apmış da biliyoruz?diğerlerini niye bilmiyoruz?

kurşuna dizilesi vatan hainleri...sizi gidi sizi !!
Topu niye kaldırsın sen 250 kg mısın? Top mermisini yerden alıp namluya sürmüştür , topun asansör mekanizması bozulmuştur normalde 3-4 kişinin biraz zahmetle zaman alarak yapacağı işi tam menzile giren gemi kaçmasın zaman yok diyerek tek başına yapması hadisesidir .
Sırf eksi almak için başlığı tekrar canlandırıyor siz de buna cevap veriyorsunuz. Verin artısını bakın bir daha canlandırıyor mu başlığı? Oyunu bozun. Evet.
ali kemallerin inanmadığı konu.
ister inan ister inanma.
gülünç ve dalga geçilesi bir eylemdir. küçücük çocuğa anlatılsa güleceği hikayeye koca koca adamlar inanıyor.

zaten komik olan bu kısa fıkra birden daha da komik geliyor. *
fantastik macera romanlarini seven tiplerin yapacagi istir. guldurur.