bugün

dikkatimi çeken, bu herifin gerçek bir kolpa olduğu

istanbul da seyidoğlu diye ( tatlıcı/baklavacı) zincir dükkanlar var

başka isim bulama git onun benzerini al.

akabenin zengin ettiği güruhun bir üyesi.
Ünlü "seyidoğlu baklavası " adını, şark kurnazlığı yaparak, harf değişimi ile kullanması bir yana, trafik magandalığı, saykoluk, s..çtığımın mafyası rolleri, külhanbeyi tavırları sergileyen, yuhalanası bir varlığa ait yer.

Siz kimsiniz lan?!
Kimin adamısınız?!
Bu cüret nedir?!
Hatta hoşşşt ulan!

Acaba, dünyada baklava satan tek yer kalsan, ve ben dördüz hamilelik yaşayıp, baklavaaaa, baklavaaaa diye aşererek sürünsem, dükkanına uğrar mıyım, sana bir kuruş kazandırır mıyım?!

Bittin olummm sen!
Allah'ın hırbosu!

Acil Not: Biriniz tansiyon ilacımı getirsin!
batmaları yakındır.

Bizim millet artık hak edene tokadı vurmaya başladı.
Daha yağmurlu havada su yok bunlara.
farkında olmadan reklamını yapıyor olmayalım da.
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz) .

Edit; olaydan önce başlıkları bile açılmamış.
benim için bir ilk olacaktır. sosyal medyada birisine küfür etmemi sağlayan orul orul orospu çocuğu bir işverene sahip mekan. baklava tepsileri götünüze girsin.
Sosyal medyanın Her yerinde yaymak lazım duyan bir daha alışveriş yapmasın batsın piçler.
zabitalarin acilen denetlemesi gereken mekan.
ossuruğuna kabadayi kişi. adana'ya gelsene !
Olayı aydınlatan bir açıklama yapmış:

"sayın cumhurbaşkanımızın yaptırdığı yollardan allah-u teâlânın izni ve inayetiyle ilerlerken manevi değerlerimize uygun olmayan sözlerle tarafımıza yol verilmemek su'reti ile..."
Devamını okuyayım...

görsel
Citroen c4 e bindiğine göre işler kesat.
Bu magandalar, özür dileyecekleri yerde basın açıklaması yapıp, özetle "firma sahibimiz olayı yatıştırmak istedi" demişler. Nasıl bir yatıştırmaksa artık; adam arabanın üstüne çıkıp tepinmiş resmen. Ayrıca markaları bile çakma: "Seydioğlu".
Bu arada şu bildiğimiz "Seyidoğlu" olan baklavacı da bir açıklama yapmış: "olaydaki ismi geçen firmanın ve şahısların bizimle alakası yok" demiş. Arada kaynamak istememişler sanırım.
Umarım belâlarını bulurlar. Bıktık bu mafyacılıktan. Hepsi böyle. Ticareti adam gibi yapan ne kadar az bu ülkede. Garsonlarda silâhlar , bilmem kimlerde silâhlar. Dağdan inme ayı hepsi.
Özür dilemişler toplumsal linç altında olduklarını söylemişler iyiki sosyal medya var ...
bu ülkede yaşayan ve bu vahim olayı öğrenmiş kişilerin bundan sonra kapısından girmemesi, ürünlerini almaması gereken baklavacı. tez zamanda batmalarını temenni ederim. öyle zenginsin gücün var diye kafana göre yol kesip magandalık yapamazsın.

edit: ilgili firma basın açıklaması yapmışlar, yok efendim adam el kol yapmış, adam yol vermemiş diye. ulan diyelim ki el kol yaptı, vermedi yol kesip arabasının aynasını kırıp kaputun üzerine çıkıp tepinmen mi gerekiyor? demagoji yapmak için de "hasta annelerine gidiyorlar" demiş. o arabadaki kadın da hamile ve düşük yapmış daha önce. yazık, bu adamlarla aynı nefesi almaktan utanç duyuyorum. bu adamlar adam gibi cezalandırılmazlarsa da utanç duyacağım başka şeyler olacak ne yazık ki.
karaktersiz köpeklerin sahibi olduğu maganda a.ş.

canlı canlı video varken bir insan nasıl bu zalimliğe savunma yapabilir. inşallah ciddi bir cezaya çarptırılırlar.
Bazı baklavaların insan sağlığına olumsuz etkileri olabileceğinin kanıtı olan baklava markası.
Nasıl bir olumsuzluk?
Araba aynası kırmak, aracın ön kaportası üzerine çıkıp zıplamak gibi yan etkileri olan olumsuzluk.
Umarim bir gun benim arabamin uzerine de cikar diye dua ettim bu sabah. Eger boyle bir durum olursa arabamla onun uzerinden geçerim cunku. Herkes geri basacak diye bir sey yok cunku ben zaten normal biri degilim. Karsima cikarsan yandin olum sen istersen genelkurmay baskani ol.
linçe uğrayacağımı biliyorum

ama

görüntüyü ilk izlediğimde herifin tipine baktım

ve içimden ; ya kastamonu, ya da tokat demiştim

yanılmamışım.

kafanızı yormayın bu herif pendikte

üstelik akabeye tulum çıkaran bir muhitte

yani müşteri kütlesi siz değilsiniz.

akabe nin zengin ettiği

ve süleymanın etrafında dolaşan bir tip

eminim ki, karakolda ezile büzüle ifadesini alıp

1001 temenna ile yolcu etmişlerdir.

hasanmısın hüseyinmisin ?

ne antensin ?

çekirge 1 sıçrarsın 2 sıçrarsın.
"olayları yatıştırmaya çalışarak" ifadesi dikkatimi çekti. arabadaki adamı dışarı çıkarıp sarılarak "nolur böyle yapma ihihi" diyecekti herhalde.
keşke kaportadan kayarak inseydi. akrobatik hareketler önemli.

umarım arabadaki aile iyidir. arabanın canı yandığı kesin.
yanılmadım

yanılmam

1 saat önce karakolda törenle karşılanırlar dedim

başkomiser kapı da karşılamış.

yerde kırmızı halı var mı göremedim ?

https://www.yeniakit.com....n-komiser-kim-831859.html
bu adama gereken ceza verilecek mi acaba diye merak la bekliyorum.
maganda.
aslında daha söyleyecek çok şey var da; neyse deyip susuyoruz.
Sosyal medyadan nasibini alan magandalar, Umarim kimseden bes kurus koparamazlar artik.
Bu başlığı yukari tuttturmak lazim. Halk hiçbirşeyi affetmez, sen elin biçare insanlarinin yolunu keseceksin, arabasını kıracaksın, dökeceksin.. Sonra da kalkip aciklama yapacaksin söyle oldu da böyle oldu. Sehrin zaptiyesi misiniz lan siz???
Polisi var askeri var yol vermeyip kasti çarpmış da bilmem ney de utanmadan bir de aciklama yapiyor şehir magandalari.
Dilerim en ağır cezayı alırsınız. Halkimiz yer artik sizin baklavalarınızı satacak birini bulabilirseniz.
Ya annen hasta olacak onun yanına yetişeceksin acelen var ama yolda kavga edecek zamanın var. Bunlara kim inanıyor acaba, böyle adamları batıracaksın.