bugün

Bana kalırsa sevmektir, sevmeyen sevilmez. Tam tersi de olabilir.
(bkz: bir ihtimal daha var)
(bkz: sevmek de hoş sevilmek de)
sevilmenin kendi içinde ayrı bir mutluluğu vardır. fakat sevmek yaşanacak onca acıyı kabul etmektir. ikisi birlikte olursa çok daha güzel olur.
şairin de dediği gibi :

'' seviliyorsan renkli,
seviyorsan siyah beyaz... ''
birinden birine doyduktan sonra her zaman digeri daha guzeldir.

not: sevmeyi istyorum fakat sevilmeye de doyamadim.demem o ki ikisi bi aradaysa birakmayin gencler.
"sevil de, sevme. ağlama, ağlat. yoksa zehrolur bu tatlı hayat." sözlerini akla getirir...

sevmeyip sevilmek güzel olsa gerektir. bulaşmamak gerekir sevme eylemine.
sevilmek sadece egoyu tatmin eder. sevmek ise tamamen ayrıdır. sevmek daha güzeldir.
orhan gencebay dan bir alıntı yaparak cevaplıyorum. sevmek ve sevilmek aynı olduğu zaman güzeldir:
-gönül istiyor ki sevip sevilirken bir mucize olsa zaman dursa.
sevmek güzel, sevilmek ne ala..
(bkz: anneni mi babani mi daha çok seviyorsun) ile aynı tür bir soru.
asik olup aci cekecegine birisi sana asik olsun sen onu sevmesen bile özgüven gelir.
(bkz: seven sikilir siken sevilir)
sevilmeden sevmek.
Sevmek güzel şey, sevilmek de onun kadar. Sevip de sevilmemek acıdır ölüm kadar. Taşın kalbi yok ama onu da yosun sarar... demiş mevlana.
ikisi aynı anda olmadığı takdirde daha büyük bir sorunsaldır.
neşet ertaş'ın sözlerini akla getiren sorunsaldır. gel sevelim, sevileni seveni sevgisiz suratlar gülmüyor, nice gördüm dizlerini döveni giden ömür geri gelmiyor.
--spoiler--
sevdim sevilmedim
seveni sevemedim
canımdan böyle bezdim aman.
--spoiler--
sevilmek her zaman daha iyidir. Sizi seven insan mutlu etmeye çalışacağı için ona her türlü aşık olursunuz.
En güzeli sevişmektir.
seviyorsa sevilen sevmek güzeldir.
sevilmek dersek bencil mi oluruz.
Fuzuli'ye sormuşlar: ''Sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi?'', ''Sevmek; çünkü sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın.'' demiş.
Herkes birini severde seni seveni bulmak zor iş. Onun için sanırım sevilmek daha güzel.

Sevmeyi biliyorum da bir de sevilmek nasılmış bilseydik iyiydi..
sevilmeye gerek yoktur, hatta sevilmek kötüdür. aşkın en güzeli sevmeyeni sevmektir. çünkü sevilince birlikte olmak kaçınılmaz olur. bu durumda da ne sevdiğini ne sevildiğini hissedersin, aşkın büyüsü bozulmuş, alışkanlık haline gelmiştir.
Her ikisininde hissedileni, dile getirileni guzeldir.