bugün

Seversen üzerlerine, sevilir sen üzersin.

ikisi bir arada olmadan tussuz yemek gibi.
hiç aşık olmamışken sevmek en güzelidir. ancak aşık olup kaybettikten sonra sevilmek daha önemli hale gelir.
bence de sevilmektir.
ikisi aynı anda karşılık bulmadığı sürece bi boka yaramazlar.
Karsiliklisi.
Sevilinmek diyerek ortaligi karistirmayi tercih ediyorum.
sevilmek sizi değerli hissettirir, sevmek ise aciz.
sevmektir. sevilmeyi beceremiyorum ben.
sevişmek. yani karşılıklı sevme işlemi.
ikisi de karşılıklı olduğunda tadından yenmez. Biri var, diğeri yoksa eksikliği ömür boyu hissedilir.
Biri olmazsa diğeri anlamsız, hep eksik. ilişkiyi bir kuşa benzetirsek, sevmek ve sevilmek bu kuşun kanatlarıdır. Tek kanatla bu kuş uçmaz, uçamaz. Sevsen sevilmeyi beklersin, sevilsen sevemediğinden kıymetini bilemezsin sevginin. Böyle bir şey işte. * *
sevmek güzel çünkü sevildiğinden asla emin olamazsın.
Sevmek daha güzeldir. Hissedersin iliklerine kadar. Acısıyla tatlısıyla seversin.
ikisi de güzel değildir. güzel olan kadın memesi ve kadın poposudur, hatta genel olarak kadın bedenidir.

sevmek çoğu zaman eğitici ve meşakkatli bir iş iken, sevilmek borçlanmaktır, vefa sorumluluğunu yükler. yani ikisi de güzellikle alakası olmayan etken ve edilgen fiillerdir.

özetle erkekler "sevebilen" kadınlar ise "sevilebilen" olmalıdır.

-----hiper filozof mod off-----

edit: cahillerin ve ergenlerin eksiye abanması çok normal.
Sevmek. Zaten kim tam olarak emin olabilir ki sevildiğinden.
görsel
sevdiğin birisiyle mi birlikte olmak istersin yoksa seni seven biriyle mi? çoğunluk aynı cevabı veriyor bence.
Karşılaştırmadığınız surece ikisi de guzel.
sevilmek denen insanların çoğunda elde etme duygusu çok fazladır.
Sevmek diye cevaplanması gereken soru. Lakin ömür sevdiğinle değilde, seni sevenle geçer çoğu zaman... Biraz da av mı yoksa avcımı olduğunuzla alakalı...
Sevişmek.
Birinden biri eksikse ilişkide ikisi de bok gibidir.
Acıdan başka bir işe yaramaz.
Tâbi ki sevmek.

Sevilmek kişiseldir sevmek ise evrensel.
"Bundan dolayıdır ki kendini sevmeyen bir kimse başkalarını sevemez" saçmalığını asla kabul etmedim.
Sevmek. Fakat şöyle; sevdiğinle evlenirsen ona müthiş jestler yapmaya çalışır ve onun mutlu olduğunu görünce otomatik olarak zaten sen mutlu olursun. Bence erkeğe sevmek kadına da sevilmek yakışır.
bence ikisi de sıkıcı insan bir şeylere sahip olmak için yeni şeyler keşfetmeli.

kahrolsun romantizm!
Sevilmek guzel.sevmek başka.