bugün

hazin bir sevilen şeyden vazgeçmek eylemiyle sonuçlanmakla beraber eskiden severdim şimdi bok atarım seviyesine atlamaktan tutun da, en sonunda genel kanı olarak sevilmeyen şeyleri sevmekle birlikte işin nirvanasına ulaşılır. maksat fark olsun orjinallik olsun. Çükümüzü bile keseriz.

- filiz sevişelim mi?
+ya bırak allah aşkına, herkes yapıyor eski keyfi kalmadı artık.
-nası lan?
+görmüyo musun, bütün filmlerde, dizilerde herkes sevişip duruyor, iyice ayağa düştü sevişmek
-bak sen öyle diyince ben de soğumadım değil hani
+bırak bırak, gel biz seninle bulmaca çözelim.
-iyi dedin.
kıskanmaya sebep olan duygudur. çok sevmektendir.
lisedeyken barış akarsu'nun çok ünlü olmasına gıcık olmuştum mesela.
(bkz: cem adrian)
adında soğumaya sebep olur.

-sagopa kajmer,
-mabel matiz,
-pilli bebek,
-can bonomo.
tutunamayanlar. hele de liselilerin elinde görünce.
popüler olanı sevmenin insanı sıradanlaştırdığına inanılmasından kaynaklanan sinir halidir.
zira hepimiz özel zevkleri olan çok özel insanlarız.
aidiyetlik duygusunun kaybolmasından ötürü ortaya çıkan durum. bu durumu yaşayan insanlar güzel insanlardır, çünkü aitlik hissi duyabilen insan sevmesini de bilen güzel insandır kalıba göre candır canandır.
kimse bilmezken keşfedilmiş müzikler,kitaplar,filmler sizin gibidir.başkasının olmamalıdır, başkası sevmemeli, onlar hakkında konuşmamalıdır. ancak herkes fark edip sevdiğinde de olumsuz eleştirilerde bulunmak hoş değildir.

amatör gruplar,kitapçıda o kenarda köşede kalmış kitaplar, ımdb puanı düşük kimselerce bilinmeyen o filmleri izleyip keşfetmek bambaşka bir hazdır.
kesinlikle pilli bebek. behzat ç. ile birlikte popüler oldular, sevindim de... fakat herkesin dilinde olmasına sinir oluyorum.
bir zamanlar ultima online. bütün online oyunların atası sayılır.
eskiden sadece bilenler oynardı. bizde zamanında üniversiteli abilerden öğrenmiştik fakat 2004-2006'ya geldiğinde büyük bir patlama yaşandı ve çoluk çocuğun eline düştü ve oyunun bu kadar popüler olmasına sinir olanlar bıraktı. hala özlerim ultima online dünyasını o 2 boyutlu üsten görünen atın üstünde yaldır yaldır gezinen o coğrafyayı.
(bkz: inci sözlük)
sevilen şeyin popüler olmasıyla, kalitesinde belirli bir düşüş görülmesinden kaynaklanır.en azından hizmet sektöründe bu böyledir.
bir sırrı birden fazla kişinin bilmesi gibidir. artık sır, sır değildir.
(bkz: büyük ev ablukada) öldürdünüz adamları.
ulan ilk ben keşfetmiştim, kimse yokken ben vardım, nereden çıktı bu zurnanın son deliği dediğimiz kıskançlık yaptığımız durumlardır.
(bkz: popülerleşmeye sinir olmanın popülerleşmesi)
Gözlük takıntılı bir insan olarak kemik gözlük,moda diye herkes de var.Ama ben kemik gözlüğü yıllardır seviyorum:(
sevdiği şeyi arkadaş ortamında dile getirip, bilmeyen kişilere "nasıl bilmezsin amk ya" diye aşağılayıcı bir tavır sergileyen kişilerdir bu sinirlenenler.
2007 ekimden beri hayranı olduğum -ilk çıktığı günden beri- şarkıcı, söz yazarı, besteci sıla nın son yıllarda bayağı bir popüler olmasıdır. hiç biriniz yokken ben vardım diyesi gelir insanın ama nafile. şöyle bir şey de vardır ki, bir sanatçının gerçek hayranları onu ilk dinlediği andan itibaren takip edendir, popüler olduktan sonra değil.
twitter.ben çevremden kaçtım oraya tutundum.çevrem oraya da atladı.bi de takip etmiyosun diye tavır alıyolar.ulan ben sizden kaçtım asıl.
sevdiğin şeye biraz ara verme durumunu doğurur , bu ülkede çoğu şey iki gün sonra popülerliğini kaybettiği için kısa zamanda tekrar yapabilirsin.
saçmalıktır sonuçta siz sevebildiyseniz diğer insanların da sevme hakkı vardır ve çok insanın sevdiği bir şey popüler olur bu kadar basit.
20 yıl önce olmuş oçsa da metallica nın popüler kültür ve bob rock sayesinde ayağa düşmesi. britanya dışı metalin en büyük temsilcisinin şarkılarının grubun kurulduğu temellere lanet okuyanlar tarafından bile söylenmesi dinlenmesi. nothing else matters metallica ya ergen şarkıcısı diyenler tarafından bile dinleniyorsa bu bob rock ve popüler kültürden dolayıdır.
iğrençtir.

twitterda birini twitlerini beğendiniz için takibe alırsınız. Aradan biraz zaman geçer, o kişi ünlenir. Ardından götü tavan yapar. Zart diyenlee rtlesin, zurt diyenler favlasın, ibneyim diyenler mention atsın demeye başlar.
Çocukluk aşkının büyüdüğünde mahallenin motoru olması gibi bir şeydir. Kötüdür.
müzik konusunda başıma sıkça gelmektedir. Bir müzik grubunu daha toy, 1 veya 2 albümlük zamanlarında keşfetmiş, dinlemekteyken, sokakta ergenlerin üzerinde tişörtlerini gördüğümde hissettiğim duygu. Hafiften gururlanıyor da ama insan. Sanki o müziği sen yapıyormuşsun gibi tribe sokuyor adamı.

(bkz: trivium)
(bkz: children of bodom)
(bkz: eluveitie)
(bkz: ensiferum)

vs vs.

dizi olarak da başıma gelmektedir. yedi numara, çocuklar duymasın, Leyla ile mecnun ilk bölümünden beri izlediğim ve sonradan coşmuş dizilerdir.