bugün

sevdiğim bir yazardır. gazeteport denen sitede yazıyor ama bence kıymeti bilinmiyor.
ZAMANI KiRLETENLER MURTECi DiYOR BANA,
YÜKSELDiK SANIYORLAR ALÇALDIKÇA TABANA

NFK*
malatyalı gazeteci. simdilerde habertürk'te fatih altaylı ile birlikte yaptığı olaylar ve gerçekler programında görülüyor. esaslı kadındır.
ahmet hakan'ın dalağı kadar başbakanın oğlunun askerliğine kafa yormayan klasik "bendenci -sendenci" tayfasından olan köşe doldurgacı.
gazetecilik adına insanın yazar demeye utandığı kişi. sabah'ın muhalif isimlere saldırmak için tuttuğu tetikçi.
gazetedeki köşesini günlük olarak kullanan gazeteci.
tuğçe tatari'nin gazeteciliği şantaj ve çıkar için kullandığını belgelediği Sabah'ın itibarsız yazarı. hala yazıyor olması 'utanmaz' tabirinin en iyi örneği.
ahmet hakan'la girdiği dalaklaşma yetmemiş gitmiş bir de ahmet hakan'ın kardeşi ağabeyi filan karıştırmış işin içine.

basit yazar olduğunu ispatlamış sabah yazarı.

http://www.sabah.com.tr/Y...vuruyor_abdullah_topluyor

iyi de ahmet hakan'ın kardeşine çakmışsın tamam da bundan ahmet hakan'a ne ki?
aleme verdiği ayarlarla tebessüm ettiren yazar.

http://www.uludagsozluk.c...lman-a-verdi%C4%9Fi-ayar/
"ergenekon" u konu ettiği ve bahsi geçen savcılara hakaret ettiği gerekçesi ile 11.5 ay hapsi istenen yazar. bu ceza şimdilik açıklanmadığı gibi karşılığında herhangi bir temyiz reddi de yapılamıyormuş ancak yazarımız bir daha dişe dokunur bir yazı yazarsa cepte duran diğer cezası açıklanacak ve ceza yürürlüğe girerken yazarımız da hapise girecekmiş.

özgür basın kavramının anlamını idrak edebilitesi düşük başbakanımız hem ergenekon hakkında hem de şehit cenazeleri hakkında "yazmayınız efendiler" dedi ya...

yazanlara işte böyle "cısss" dercesine aba altından sopa gösteriliyor.
bugünkü yazısında da kendisine 'yandaş' diyen nazlı ılıcak' a çok sert bir şekilde cecap vermiş yazar. şimdi hakkında yazılanları okuyorum da beğeni de var ağır eleştiri de. çok tanıdığım bir yazar değil açıkçası ama sırf nazlı ılıcak' a yazdıkları için bile sevebilirim kendisini.

işte yazısı;

http://www.sabah.com.tr/Y...i_ilicak_simdi_beni_dinle
nazlı ılıcak' ın yazdığı cevaba karşılık anne babasının ricası(!) gerekçesiyle cevap vermeyeceğini yazmış bugün ve cevap vermeyeceğim dediği yazıyla tüm köşeyi doldurup nazlı ılıcak' a 'annem yaşında yaşlı kadın' diyerek çok ucuz, çok basit, çok zavallı bir yol izlemiş maalesef.
15 martta nazlı ılıcak' a cevap niteliğinde yazdığı o sert yazıyı nasıl takdir ettiysem, bugünkü yazısını da o derecede kınıyorum.
chp'li olduğunu düşündüren, alevi yazar.
chp'liler için bir özeleştiri sayılabilecek yazılarını okuyoruz.

http://sabah.com.tr/Yazar...n_artik_cunku_kral_ciplak
bugün habertürk'te berhan şimşek'in karşısında son derece yapmacık görünmekte olan asabi hanım.
eski chp gençlik kolları başkanı gazeteci. dün (23 mayıs 2010) memleket meselesi'nin de konuğuydu.

(bkz: memleket meselesi)
ilk kez habertürk'ün basın kulübü programında gördüğüm ve artık tartışma programlarına mahalle aralarından bile tartışmacı bulup getirildiğine tanık olduğum gazeteci kadın. siyasi ve fikri meseleler hakkında doğru dürüst hiçbir şey bilmediği halde, adeta bir otoriteymiş gibi davranan, laf bastıran, pişkin pişkin konuşan cahil, haddini bilmez bir kadın. programda ailesinin reklamını yapması ve "yarın benim doğum günüm. böylece bütün türkiye de bilsin. (sırıtışlar)" benzeri zevzeklikte tavan yapan sözlerinden sonra kendisinden çok, onu oraya çıkaranlara lanet okudum. tırnağı bile olamayacağı onur öymen hakkında ileri geri konuşmasına ve tüm sataşmalarına rağmen, berhan şimşek'in seviyesini düşürmeden konuşmasına devam etmesi "ne sabır varmış sende be, berhan abi!" dedirtmişti bana.
yandaş sabah medyasının yağlama pompası . devletten alınan kredi ile devletten alınan sabahta hükümete paso yağ basan kişi.
biraz önce beyaz tv deki bir tartışma programında çok iyi hatırlıyorum diyerek turgut özal 12 yıl önce öldüğünü söylemiştir.evet canım çok iyi hatırlıyorsun!
mahsun kırmızıgül medyanın zirvesindeyken onun hakkında araştırmalar yapıp montaj görüntülerle sanatçıyı kötülemeye çalışan ve bu sayede gündeme çıkmaya çalışan köşe yazarımsı.
dün akşam beyaz tv de denk geldiğim, konuşmaları ve yorumlarıyla beni kendisine hayran bırakan yazardır.
güzel konuşuyor.
beyaz tv deki programın da, chp yüzde yirmi dördü geçsin istediğiniz hayvan taklidini yaparım demiş hanım efendi. beyler hazırlanın seçimden sonra şenlik var.

http://videonuz.ensonhabe...in-hayvan-taklidi-yaparim
bu kadar iddalı bir açıklamayı* engin ardıç adlı arkadaştan dinlemiş fakat gereğinin yerine getirilmediğini bunun yerine aynı fiili halen yazı yazarak gerçekleştirdiğini görmüştük. muhtemel gerçekleşecek tahmini için tanzanya mağduru ablamızdan beklediğimim kısa sürede olsa insan taklidi yapmasıdır.
o açıklamayı bir sözlük yazarı olarak yapsaydı;
seçimden sonra göte girecek entryler kategorisinde bir açıklama olurdu.
"istediğiniz yerde istediğiniz şekilde hayvan taklidi yaparım" demiş.
deniz baykal chp'nin başında olsaydı bu söylediğine şiddetle katılırdım.
ama şu an da taksim meydanında eşek olup anırdığını görür gibiyim hanfendinin.
"chp %24'ü geçerse anıracağım" demiş bir yazar. sözünü tutması lazım. o yazı:

--spoiler--
pazar günü hangi hayvanı taklit edeceğim? biliyorsunuz ki biri hariç (o da konda) bütün araştırma şirketleri günler öncesinden açıklamıştı seçim tahminlerini. nihayet dünkü radikal'de konda'nın sahibi tarhan erdem 12 haziran'a dair seçim analizlerini, öngörülerini anlatan bir yazı kaleme aldı. ancak en güvenilir bulduğum şirketlerden biri olan konda'nın tahminlerinin aktarıldığı bu yazıdan şahsen ben pek tatmin olmadım. tarhan bey bu defa ortaya karışık, kafa bulandıran verilerle hareket etmeyi yeğlemiş. bir tablo kullanmış yazısında ve bu tabloda da alt ve üst aralık üzerine enteresan bir analiz döşenmiş. buna göre, akp, 312 - 326 chp 140 - 154, mhp 48 - 62 aralığında. barış ve demokrasi partisi'nin desteklediği adaylar arasında ise en az 28'inin, en fazla ise 32'sinin meclise girebilmesi sözkonusu.

anketçi̇leri̇n derdi̇ i̇ti̇bar kazanmak
kabaca analize bakıldığında siz de göreceksiniz ki oy oranları varsayımı kısmında alt ve üst arasında bayağı bir fark var. elbette ki araştırma şirketleri bu seçimde büyük sınav verecekler. hemen hemen hepsinin derdi (biri hariç. o da adil gür'ün sahibi olduğu a&g) yaptıkları tahminlerle şirketlerine itibar kazandırmak ve sektörde devamlılık sağlamak. tarhan erdem'in de sanırım tek derdi bu olduğu için bu defaki tahminlerinde biraz temkinli olmayı yeğlemiş. yazısında en çok dikkatimi çeken şey ise erdem'in, "pazar akşamı ilk olarak ak parti ve chp'nin oy oranlarının yaklaşık nerelere varabileceğini anlamaya çalışacak, genel yüzdeleri anlar gibi olurken, mhp'nin alacağı oy sayısını görmek isteyeceğiz. çünkü bu seçimde baraj problemi olan tek parti mhp'dir" ifadelerini kullandığı bölüm.

mhp'ni̇n baraj sorunu falan yok
çünkü bana göre mhp'nin baraj sorunu falan yok! bu seçimde mhp bırakın baraja falan takılmayı beklenenin çok çok üzerinde bir oy alarak adeta sandıkta patlama yapacak! ama tarhan bey'in söyledikleri de yabana atılmamalı. çünkü uzman olan o! ayrıca onun, bir başka partinin ya da grubun işine gelecek manada manipülasyon amaçlı herhangi bir yazı kaleme almayacağına da adım gibi eminim. bir de tabii seçim bu. gerçekten ne olacağı belli olmaz! bakarsınız chp gerçekten yüzde 30'u falan geçer ve hepimiz yanılırız. bu durumda da sadece adil gür haklı çıkar. şapka çıkarırız hep beraber. başımıza taç yaparız kendisini... bir daha da ona sormadan ağzımızı bile açmayız. neyse... neyin ne olduğunu anlamaya ve görmeye topu topu 2 gün kaldı. kimin doğru tahmin yapabildiğini, kimin çuvalladığını hep beraber izleyeceğiz. bu arada bildiğiniz gibi benim de bir iddiam vardı naçizane. demiştim ki bir tv programında, "chp yüzde 24'ü geçerse hayvan taklidi yapacağım!" benimle husumeti olanlar, bana gıcık olanlar ve hatta nefret edenler bu iddiayı ortaya koyduktan sonra peşimi bırakmadılar.

'eşşşek gi̇bi̇ aniracaksin'
haklı olarak diyorlar ki; "chp iktidara gelecek! hangi hayvan taklidini yapacaksın sevilay! büyük güne az kaldı. hazır mısın?" söyleyeyim; "evet! hazırım!" çünkü dedim ben bunu. söyledim bir kere. tabii ki yanılmam durumunda da gereken neyse onu yapacağım. i̇şte zaten o nedenle de epeyce bir zamandır kamuoyunun çok beğenip ve seveceği birkaç hayvanın taklidi üzerine çalışıyorum. son sözüm, "bu pazar chp iktidara gelecek sen de eşşşşeeeek gibi anıracaksın" falan deyip bana hakaret ettiğini sananlara... "i̇nşallah... i̇nşallahhhh chp iktidar olur da ben de anıra anıra bunun kutlamasını yaparım ekranlarda. merak ediyorsanız nasıl yapacağımı, o zaman da, 'pazar günü beyaz tv'yi izleyin' derim. çünkü orada
--spoiler--
chp'ye, orasından burasından, durmadan atan bayan yazar.

(bkz: eşeğin amına su kaçırmak)