bugün 780 başlık

sevişmenin günah sevişenin günahkar olduğu sanrısı

 1. 9 -3
  sanki kendileri hiç sevişmiyormuş ve hatta, sanki kendileri anne ve babalarının sevişmesi sonucunda değil de gökten leylekler tarafından ya da ilahi bir elce yeryüzüne bırakılmışlar gibi sevişme eylemselliği ile bu eylemi vücuda getirenleri türlü sıfatlarla yeren, eleştiren, hatta günahkar ilen eden, soylarını sürdürmek için bal gibi de sevişen ama işte bu noktayı es geçerek dimağlarını ele geçirmiş olan dinsel körlüğün etkisi ile kendilerinin yaptığı eylemi ve o eylemi yapanları yine dinsel bağnazlığın esiri olarak günahkar ilan eden insanlarca var edilen, inanılan ve tüm insanlara bir biçimde empoze edilmek istenen akıldan ve mantıktan yoksun düşüncemsi toz zerrelerinden örülü anlamsızlıktır.

  görüldüğü gibi her mantıksızlık içeren sanrının altından yine dönüp dolaşıp inanç sistemi, din ve kaynağı yok olan sadece uydurulan inanışsal atıp tutmalar çıkmaktadır. insanın en doğal ihtiyaçlarından birisi olan sevişmeyi bile bir ayıp, bir günah, bir kötü eylem olarak lanse eden, gören ve bu sanrıyı yaymaya çalışan çok akli yoksunluk pençesinin içinde kıvranan bünyeler vardır. onlar dünün yörüngesine girmişler boşlukta savrulur bir durumda artık gerçeklikten kopup mantıksız bir düzlem üzerinde yürümek şöyle dursun sürünür bir haldedirler ve görülen o ki, yalnızlıklarını bertaraf etmek için yanlarına başka sürünecek insanları çekmeye çalışmaktadırlar.

  soyun devamını geçtim, en azından insanın fizyolojik ihtiyacını karşılamak için sevişmek kaçınılmazdır. insanın mutlu olmasını sağlayan ya da insanı mutlu kılan az sayıdaki unsurdan birisidir sevişme. sadece türü devam ettirmek için yapılması yollu bir sınırlama getirmek akıl işi değildir. sevişmek bazen ve haklı olarak yaşamdan zevk almak içinde yapılmaktadır. insan vücudunun ihtiyaç duyduğu türlü hormonları açığa çıkartan bir eylem olduğu içinde sevişmek olması gerekendir. sevişen bir insan ise, en azından sosyal bir insandır. sevişmeyen insanlar gibi asosyal ve korkularının esiri değildir. sevişmek ile kendisini ifade etmektedir. sevişme eylemi de zaten insanın sosyalleşme ve kendisine yüklenilen rolünü en iyi biçimde yerine getirme aracıdır.

  ya bu sanrının çıkış adresi olan herhangi bir dinin fanatiği olan dimağlara ne denmeli. ister müslüman olsun, ister Hıristiyan ya da Musevi fark etmez, dine gereğinden fazla anlam yükleyen ve gereğinden fazla - hatta hiç olmaması daha kabul olurdu - kendini teslim eden bireylerde ya da topluluklarda söz konusu hastalıklı düşünce egemendir. olaya Müslümanlık açısından bakar isek, sevişen insanların cehennem gibi, varlığı tartışılır bir yere gidecekleri yollu temelsiz bir inanış hakimdir. aslında burada amaç bu tür korku verici inanışları topluma egemen kılarak insanlar üzerinde otorite kurmaktır. yani dini kendi amaçları için kullananların bir oyunu söz konusudur. çıkar elde edip söz hakkını sürdürmek ve bu hakkı bir anlamda düzene hakim olmada etkili bir silah olarak kullanma arzusu vardır, bu durumun temelinde. en basit yöntem olarak da cahillikle adı bir anılan dinsel inanışla sarmalanmış bireylerin aklına nüfuz edilmesi yolu seçilmiştir.

  kısacası; ne sevişmek günahtır ne de sevişenler günahkar. tek mesele; sevişmeyi bilmeyenlerin ya da sevişilmeyecek denli fiziksel iticilikte olanların kıskançlıktan akli dengelerini yitirip de, dini kullanma yollu kendilerinin yapamadığını yapanlara iftira atmış olmalarıdır. sevişin ve sevişmeyenleri de seviştirin efenim.
  #4451180
 2. 8 4
  (bkz: olaya kıçından bakmak)

  kendi nikahlı eşiniz ise 7/24 yapmanıza hiçbir engel yoktur. eğer nikahsızsanız yaptığınız zina olur ve o zaman sevişmek günah sevişen günahkar olur.

  (bkz: anlamadan olaya atlayıp rezil olmak)
  #4451207
 3. 2 0
  dinimize göre imam nikahı olmadan sevişmek günahtır. sanrı ile alakası yoktur. haa sen önüne gelenle ''sevişelim dinimizde bu konuyla ilgili yasak yok.'' deyip tepişiyorsan kendini kandırmaya devam et.

  edit:resmi nikahı tenzih etmiyorum tabiiki resmi nikah kıyınız.
  #4451248
 4. 3 1
  dinimizde dini veya resmi nikahı olmadan sevişmek günahtır. resmi nikah kıyıldıktan sonra dini nikaha da gerek yoktur. ama içim rahat etsin derseniz kıyın o size kalmış. yanlış anlıcaklar gene dikkatli konuşun lan.
  #4451259
 5. 1 1
  imam nikahı kıydırıp işini gördükten sonra boş ol diyenlerin kendilerini fazlaca kaptırdıkları sanrıdır...
  #4451289
 6. 2 0
  soyun devamını geçtim, en azından insanın fizyolojik ihtiyacını karşılamak için sevişmek kaçınılmazdır:

  yani insan insan sevişmmesse ölür öylemi vallahi akşam akşam çok güldüm yaw..

  kısacası; ne sevişmek günahtır ne de sevişenler günahkar. tek mesele; sevişmeyi bilmeyenlerin ya da sevişilmeyecek denli fiziksel iticilikte olanların kıskançlıktan akli dengelerini yitirip de, dini kullanma yollu kendilerinin yapamadığını yapanlara iftira atmış olmalarıdır. sevişin ve sevişmeyenleri de seviştirin efenim:

  bazı insanlar vardı hani gerçekten ne kadar kendini paralasanda onun düşüncelerini değiştiremessin, dini cahillik olarak algılayıp üstüne türlü cümleler yazıp, gerçekten yaw o kadar sövüyoruz da bu din dedikleri şey aslında neymiş diye merak etmeyip saçmalamasına devam ederek kara cahilliğin dik alasını yapıyor hatta bi bok yaptıgını zannediyor ya aynen yukarıdaki cümleler bunun kanıtıdır. ayrıca cennet ve cehennemin varlığına dahi inanmayan insanın günah kavramı üzerine başlık açıp tartısmasıda çok ironiktir,saçmadır,boştur hatta bomboştur.
  #4451337
 7. 0 0
  Olayın gerçekleşme şartlarına göre değişen bir durumdur. Elbette sevişmenin günah olduğu durumlar vardır. Zina ile Cima nın farkı nedir? birisinde nikah vardır ötekisinde yoktur. Zina yaparsanız günahkar olursunuz,Nikah yapıp cima (sevişmek) yaparsanız bu helaldir. Oysa yaptığınız iş her iki durumdada aynıdır. olaya islam dininin bakış açısından bakarsanız durum budur.
  #4451433