bugün

(bkz: olaya kıçından bakmak)

kendi nikahlı eşiniz ise 7/24 yapmanıza hiçbir engel yoktur. eğer nikahsızsanız yaptığınız zina olur ve o zaman sevişmek günah sevişen günahkar olur.

(bkz: anlamadan olaya atlayıp rezil olmak)
dinimize göre imam nikahı olmadan sevişmek günahtır. sanrı ile alakası yoktur. haa sen önüne gelenle ''sevişelim dinimizde bu konuyla ilgili yasak yok.'' deyip tepişiyorsan kendini kandırmaya devam et.

edit:resmi nikahı tenzih etmiyorum tabiiki resmi nikah kıyınız.
dinimizde dini veya resmi nikahı olmadan sevişmek günahtır. resmi nikah kıyıldıktan sonra dini nikaha da gerek yoktur. ama içim rahat etsin derseniz kıyın o size kalmış. yanlış anlıcaklar gene dikkatli konuşun lan.
imam nikahı kıydırıp işini gördükten sonra boş ol diyenlerin kendilerini fazlaca kaptırdıkları sanrıdır...
soyun devamını geçtim, en azından insanın fizyolojik ihtiyacını karşılamak için sevişmek kaçınılmazdır:

yani insan insan sevişmmesse ölür öylemi vallahi akşam akşam çok güldüm yaw..

kısacası; ne sevişmek günahtır ne de sevişenler günahkar. tek mesele; sevişmeyi bilmeyenlerin ya da sevişilmeyecek denli fiziksel iticilikte olanların kıskançlıktan akli dengelerini yitirip de, dini kullanma yollu kendilerinin yapamadığını yapanlara iftira atmış olmalarıdır. sevişin ve sevişmeyenleri de seviştirin efenim:

bazı insanlar vardı hani gerçekten ne kadar kendini paralasanda onun düşüncelerini değiştiremessin, dini cahillik olarak algılayıp üstüne türlü cümleler yazıp, gerçekten yaw o kadar sövüyoruz da bu din dedikleri şey aslında neymiş diye merak etmeyip saçmalamasına devam ederek kara cahilliğin dik alasını yapıyor hatta bi bok yaptıgını zannediyor ya aynen yukarıdaki cümleler bunun kanıtıdır. ayrıca cennet ve cehennemin varlığına dahi inanmayan insanın günah kavramı üzerine başlık açıp tartısmasıda çok ironiktir,saçmadır,boştur hatta bomboştur.
Olayın gerçekleşme şartlarına göre değişen bir durumdur. Elbette sevişmenin günah olduğu durumlar vardır. Zina ile Cima nın farkı nedir? birisinde nikah vardır ötekisinde yoktur. Zina yaparsanız günahkar olursunuz,Nikah yapıp cima (sevişmek) yaparsanız bu helaldir. Oysa yaptığınız iş her iki durumdada aynıdır. olaya islam dininin bakış açısından bakarsanız durum budur.
güncel Önemli Başlıklar