bugün

* *
derde deva, unutmak için bire bir. tabii nefret nedir bilenler için...
kendinizin değil de, karşı tarafın büyük bir maharet gösterdiği duygu değişimidir. siz değil, o başarır. sonunda, kendilerinden nefret ettirmeyi başarırlar. çevirmekte, üstlerine yoktur. duygu sihirbazıdır bunlar.
yin'in içindeki yang'i açığa çıkarmaktır sadece.
(bkz: yin-yang)
çok da zor olmayan durumdur. bazen küçücük birşey tetikler insanı. *
Unutmanın en etkili yolu, her zaman işe yarıyor.
gereksiz yere kendi kendini zora sokma eylemidir. bu konuda söylenmiş bi' kaç güzel şey de mevcuttur.

affetmek ve unutmak iyi insanlarin intikamidir

Nietzsche

ne ben sezarım, ne de sen brütüssün.
ne ben sana kızarım ne de zatın zahmet edip bana küssün.
artık seninle biz düşman bile değiliz."

nazım hikmet
kendinizden çok sevdiğiniz biriyse eğer uğraşsanız da yapamayaağınız eylemdir. oysa ki ne kadar da çok istersiniz nefret edebilmeyi...
sevgiyi haketmeyen kişiye yapılablicek en yüce şey.
bu konuda uzman olan kişileri tanımaktan bile pişmanlık duyanlar vardır.
ekstra efor sarfetmektir, duygu sarfiyatıdır.
insanın; sevgi denilen sınırsız uçuruma ne kadar yaklaşıldığı ile birebir alakalı durum. sevgi az ise: sadece nefrete değil her şeye dönüşebilir, fakat korkmadan o uçurumun kıyısında dölaşabilen insanın duyduğu sevgi; "sevgi"den başka hiç bir şeye dönüşmez.
nefret güçlü bi his olduğundan kaynağını yine sevgiden alır, unutamamaktan alır, bişeyler hissetmediğiniz birine sevgi beslemezsiniz ama nefret de beslemezsiniz sadece unutursunuz gider, ama sevdiğiniz kişi size istediği kadar eza etmiş olsun sizi üzdüğü için hissettiğiniz nefretin bile temelinde ona olan sevginiz vardır.dolayısıyla;
(bkz: yok öyle bişey) * *
gogıl'a sevgi nefret konvert gianna michaels yazıyosun. dönüştürmeye yarayacak bir şey bulamazsan, gianna michaels için bulduklarınla yetiniyor, mutlu yaşıyorsun.

edit: konverti de k ile yazma artık bi zahmet!
çok zor gözüksede zamanla kendiliğinden olan durumdur.
düzenli biçimde ihanete uğrayıp kazık yemenin sonucudur.
imkansız bir durumdur zira saf sevgi azalabilir fakat zıttı bir duyguya dönüşemez diye düşünürüm.
Cok kolaydir.Bir kac soz bir kac hareket yeter.Ama uzun surmez bende.Hic kimseyi uzun zaman nefret edecek kadar cok sevmedim belkide.bilmiyorum.
sevdiğiniz kişinin sevginize karşılık vermemesi durumunda oluşur genelde.
sevdiğin kişiden kazık yediğin zaman gerçekleşir genelde.
2 kişiden nefret ettim. çok haklıydım. bugün olsa yine nefret ederim ki hala ediyorum.. ya da öyle nefret edilesi olduğu halde değer verdiğimden mi??
Bir kelime bir hareket ile anında sevgi nefrete itina çevrilir. O yüzden ağzınızdan çıkanın kulağınızla aynı tonlamada olmasına dikkat ediniz.
Sevdiginin kisinin seni büyük hayal kırıklığına ugratip ağzına sicmasiyla meydana cikan duygu ..
Ve bu bir Döngüdür çünkü içinde sevgi barındırmayan kalp nefret edemez ..
Yapabilenleri taktik vermesi için pm ye davet ediyorum. Başarının sırrı ne bir öğrenelim.
asla yapamadığım şeydir. bu zamana kadar kimseden nefret etmedim doğru düzgün. uzun süre tutamıyorum nefreti. zaten kendi açımdan bakacak olursam tutmaya da gerek yok. insanın kendisine zarar.
sevmeyi öğrendiğin zaman nefret etme riskinide göze almalısın, yoksa çeviremez onun parmağında oyuncak olursun.
yapmaya çalışıp beceremediğim davranıştır. uzun süre nefret etmekte aynı katogoriye girer benim için. niye bu kadar zayıfım bu konuda bir türlü çözemediğim. ne dese tamam diyebilme potansiyelim var nedense. (bkz: fuck)