bugün

bütün ilişki seksten ibaret hale geldiğinde yaşanılan durumdur.
-sevgilimle konuşacak hiç bir şey bulamıyoruz

-siz yine iyiymişsiniz biz sevişecek de bişey bulamıyoruz

(bkz: metin üstündağ)
ilgi alanlarınızın, beğenilerinizin aynı olmaması sonucunda ortak konulardan konuşamamaktan kaynaklanan durum.
iki tarafta konuşmayı sevmeyen tiplerse ortaya çıkan durumdur. zıt kutuplar birbirini çeker misali, iki taraf da geveze birer sevgili bulursa bu sıkıcı durumdan kurtulurlar.
güzel olaydır. konuşmadan yapılacak daha önemli aktiviteler bulunabilir.
her iki tarafında zihnini meşgul eden bir şeyler vardır yoksa illaki konuşulur bir şekide.
Sensiz

Sensiz de denizi seyredebiliyorum.
Hem dalgaların dili seninkinden açık.
Ne kadar hatırlatsan kendini boş.
Sensiz de seni sevebiliyorum.
Hep boş konuşurduk hatırlar mısın, bula bula,
Karşılaştığımız zamanlarda.
Sen, sevgiden şımaran çocuk,
Ben şaşıran budala.

(bkz: özdemir asaf)
(bkz: sozun bittigi an)
hemen kaçılması gereken bir ilişkidir. istense de hayır gelmez o ilişkiden.
ilişkinin bittiğine delalettir.

sadece öpüşüp koklaşmakla bir ilişki sürdürülmez efendim, bilginize.
sevginin bittiği ya da artık bitmesi gerektiğinin göstergesidir.
doğru kişi olmadığının göstergesi olan bir durumdan ibarettir. çabuk bir şekilde etkilenip hazır böyle düzgün kız buldum hemen kapıyım bari diye düşünen kişinin başına mutlaka gelecektir. biriki kez yaşandıktan sonra akıllanan kişi artık daha fazlasını isteyecek ve bir adada sadece beraber kalsalar bile kendisini sıkmayacak birisini arayacaktır. arayış sırasında isteğe göre boş durulur veya durulmaz. sonuçta geçirilen güzel günler kişinin yanına kar kalır.
söyleyecek çok şey varken susmak sendromuna kapılmak.
konuşulanların boyunun, iç dalgalanmalardan fazla olduğunun göstergesidir. kelimeler çok büyüktür artık, zordur çıkmaları ağızlardan. ya da o kadar değersizleşmişlerdir ki artık, söylenmeye ihtiyaç duyulmaz.

ne olursa olsun, iç seslerin dinlenmesi gerektiğinin göstergesidir. gözünüzün önünde duran "şey" yabancı mı, yoksa gecelerde sizinle parlayan "can" mı. buna karar vermeli insan.

olmasın. mümkünse bir an dahi olsa sevenlerin başına gelmesin.
(bkz: ayrılık çanları)
Sevgili(!) olamamaktır.
sessizliğin dayanılmaz hafifliğini yaşamaktır.
çok tehlikeli anlardır, konuşacak mevzu bulamayan erkek henuz soylememesi gerektiği halde seni seviyorum diyebilir veya karşı tarafa ciddi gelecek vaadlerinde bulunup gereksiz umut vadedebilir ki bu olaylar ileride kendisine olmadık anlarda hatırlatılabilir, o yuzden boyle anlarda garsondan bir tavla istenilmeli bi yarım saat 45 dakika daha süre kazanılmalıdır.
çok büyük karamsırlığa kapılmanın bir anlamı yoktur.

günlerce aylarca senerlerce artık neyse , o kadar konu konuştunuz , o kadar şeyi paylaştınız , güldünüz , eğlendiniz , agladınız , hüzünlendiniz vakit geldi konuşacak birşey bulamadınız.bu herşeyin bittigi anlamına geliyorsa o ilişki "konuşacak ve dertleşecek sırdaş arayan iki insanın çıkar amaçlı kurdukları birliktelik" dir.eger sevgili kavramının altında aşk , sevgi , fedakarlık , anlayış , saygı gibi kolonlar yoksa o birliktelik çoktan yerle yeksan olmuştur.

belli bir mazisi ve geçmişi olmayan , liseli gençlerin tabiriyle "çıkmak" eylemiyle birlikte olan "sevgililer" için konuşacak birşey bulamamak bile ayrılmak için bir nedendir.

(bkz: bekara karı boşamak kolay)
sevgiliyle ortak yönler sebebiyle değil, yalnız kalmamak için ilişkinin sürdürüldüğünü belgeleyendir. kendine yetemeyen ve yalnızlığı taşıyamayan insanın hatasıdır.
sevişmek için bol bol vakit yaratır ve eğer bu vakit iyi kullanılırsa birbiri ardına yakılan orgazm sigaraları eşliğinde elbette konuşulacak keyifli şeyler de bulunacaktır.
ayrılık zamanının yakınlaştığının bir işaretidir. acilen önlemler alınması gerekir. yoksa sonuç üzücü olur.
sahil kenarında denizi izlemek alternatif olabilir.
--spoiler--
sozler az kalir, caresiz kalir
gozler anlatir, aski gozler anlatir
--spoiler--

(bkz: gozler anlatir)
an gelir...
fırtına diner...
kuşlar bile susar..
ve nehirler ters akmaya başladığında..
anlarım ki..
bir göz bir göze değmiştir..
güncel Önemli Başlıklar