bugün

sevgili ile konuşacak bir şey bulunamaz mı? yorumlarını almak üzere neşet ertaş'a bağlanıyoruz.

Tatlı dile güler yüze
Doyulur mu doyulur mu
Aşkınan bakışan göze
Doyulur mu doyulur mu

Doyulur mu doyulur mu
Canana kıyılır mı
Canana kıyanlar
Hakk'ın kulu sayılır mı

Zülüflerin dökse yüze
Yar badeyi sunsa bize
Lebleri meyime meze
Doyulur mu doyulur mu

Doyulur mu doyulur mu
Canana kıyılır mı
Canana kıyanlar
Hakk'ın kulu sayılır mı

Hem bahara hemi yaza
Yarin ettikleri naza
Yar aşkına çalan saza
Doyulur mu doyulur mu

Doyulur mu doyulur mu
Canana kıyılır mı
Canana kıyanlar
Hakk'ın kulu sayılır mı

Garibim geldik gitmeye
Muhabbetimiz bitmeye
Yarinen sohbet etmeye *
Doyulur mu doyulur mu

Doyulur mu doyulur mu
Canana kıyılır mı
Canana kıyanlar
Hakk'ın kulu sayılır mı
erkek adam konusacak bişeyler bulmak zorundadir. efendim zaten konusacak bişeyler bulamiyorsaniz o sevgili değil ancak sevgili adayidir. sevgili en az 3 senelik bir birikimdir. bunlari iyi ayirtedelim. ama ben yine de bi örnek veriim
+hayatim nasilsin ?
- iyiyim sen
+eh ne olsun
- him iyi iyi güzel
+ ee
- ee ni sikerim ama yeter artik arama beni bi daha moron.
+. . .
bulamamaktan ziyade 'aramak' bir şeylerin ters gittiğini gösterir.
olgun ilişkilerde bulmak için kasmaya gerek yoktur. o an gerekmiyosa konuşmazsınız..konuşmadan, beraber tv izlemek, gazete okumak, yolda yürümek bile yeterlidir bazen. çünkü berabersinizdir. o bile yeterdir.
bazen ufak tartışmalar sonucunda karşılaşılabilecek bir durum.
benim de an itibariyle karşı karşıya kaldığım durum.

yeni bir konu açılsın da bir iki laf etsin, dargın olmadığı anlaşılsın diye saçma sorular sorulur genelde: *
(bkz: orda da ramazan davulcusu var mı)
(bkz: iftar saat kaçta)
(bkz: yarın da ders var mı)
(bkz: o şiiri sen mi yazdın) *
çenesi düşük bir sevgiliniz varsa asla karşılaşmayacağınız bir durumdur.
tecrübesizlikten ileri gelebilecek mevzudur.
genellikle saatlerce konuşulan telefon görüşmelerinde yaşanan durumdur ve arkasından şöyle bir cümlenin gelmesi muhtemeldir: "ee bugün ne yaptın?"
ilişkide paylaşılacak birşey kalmadığının kanıtı.
günümüzde sevgililerin birbirleriyle görüşmesi için bir çok iletişim imkanının olmasından kaynaklanan hadise. bence öyle en azından. internet ve telefon ilişkilerin katilidir. onu bilirim onu söylerim. 10 dakikası 1 kontür diye saatlerce konuşursan hatunla, tabi 2 ay sonra konuşacak konu bulamazsın. ilişki dediğin ağır yemek gibidir. yavaş yavaş sindireceksin ki vücut faydasını görsün. yok yediğin gibi sıçmaya kalkarsan bi bok anlamazsın tabi. iş bu entry uykumun geldiğini anlamamı da sağlamıştır. ellerime sağlık.
ortada sevgili diye bir şey kalmadığının kanıtı. insan sevdiceğiyle havayı suyu konuşur, galatasaray bordeaux eşleşmesini konuşur, chp'nin kara çarşaf açılımını konuşur; yine de konuşur yani...
mümkündür. nedir yani vır vır konuşulmak zorunluluğu mu var ?

doğanın kanunu bu mu?

sevişme işin hangi zaman diliminde kalıyor.

ciddi edip: ilişki zaman tarafından evrelere bölünmüş bir rüya. kötü bitiyor, iyi bitiyor ya da bitmiyor.

şimdi burada kötünün ve iyinin göreceli olduğu kavramlarına girmeyeceğim.

yüzeysel edip: ilişki hani şu hiç ofsat olup olmadığını ülkece merak ettiğimiz kerim' le şaşkoloz karı eda' nın yaşadığı şeye bile deniliyor.

konuşacağın şey ne?
ofsayt!

ulan biliyorum seviştiğinizi ne diye lafı uzatıyorsunuz.

kerim'in anasına not: hanım hanım ! oğlan sana çemkiriyor bi' resmi açamadın diye ama eda' ya telefonda saatlerce ofsayt anlatıyor. naber?
her telefon operatörünün gözümüzün içine içine soktuğu "bilmem kaç dakika bilmem kaç kontör" muhabbetinin hayatımıza kattıklarından biridir. zira, her olan gelişme bedava mesajlarla bildirilen, dakika başı aranılan sevgiliyle konuşulacak konunun bulunamaması halidir. her istediğine, her istediğin zaman ulaşabilmek ne kötü şeydir. insan azıcık özlemeyi de bilmelidir.
ayrıca;

(bkz: çok muhabbet tez ayrılık getirir)
bir de buna ilgi gösterememek eklenirse sonuç kötüye gidebilir.
ilişkinin kötü bir gidişata girdiğinin göstergesidir.
(bkz: bu ilişki zaman aşımına uğradı ve kapatılacak)
içini açıtır konuşamamak, ne olursa olsun konuşsun istersin, havadan sudan konuşsun, ama olmaz ellerinden kayıp gittiğini geri dönüşün olmadığının işaretidir.
(bkz: the end)

(bkz: fin)

(bkz: son)

(bkz: zorlama birader!)
ya ilişkinin başladığı andır ya bittiği an.
içte başka şeylerin olması ve dışa vurulamaması durumudur.
ilişkinin b.ku yediğinin göstergesidir. zorlamamak gerekir olmuyorsa...
(bkz: ben zaten konuşmayı tercih etmem)
konuşulacak her şeyi tüketmek...
google da bulamadıysa, yapacak bir şey yoktur.
sevişme aşamasına geçmeden önceki aşamadır. bari eller konuşsundur.