bugün

tanım: sevgiliyle bir ayrılıp dayanamayıp geri barışmaktır.

sevgili güzeldir onunla herşeyi paylaşırsın, yapabileceğiniz herşeyi yaparsınız gezer,tozar, eğlenir, güler, cilveleşir, sevişir kısacası herşey yapılır. tadından yenmezdir. fakat ufacıcık bi sorundan çift ayrılır. neden çok salakçadır çoğu zaman, ama yinede ayrılınır. karşılıklı sözler söylenir, kavga edilir ama sonra dayanamayıp barışırılır. öpüşülür koklaşılır.
ayrıyken günlerin kötü geçtiği anlatılır ya da nasıl geçtiği sorulur karşı tarafa. herşey çok güzel gider fakat yine saçma sapan bi nedenden dolayı çiftlerin arası bozulur. bu sefer tamamen bitti, defol git hayatımdan, bidaha beni göremiceksin gibi laflar söylenir.facebooktaki ilişkisi var durumunu değiştirir. Artık özgürdür. kimse karışmak etmez. bu çiftlere çok cazip gelir çok tatlıdır. 1 hafta bu böyle geçer. fakat daha sonra dayanamayıp geri barışılır.

bu böyledir bazı çifler için ne onla yapılabilir ne onsuz. hele ki beraber yıllarını veya aylarını geçirdiğin kişi, en boktan bi sebepten dolayı sana tavır koyar, trip atar, hatta işi ayrılma noktasına kadar getirir. geçirdiğin günlere lanet edersin ama kıyamazsın onun bi gülüşüne tekrar başlarsınız. bu böyle süreeer geçer birbirini çok seven ama bazı konularda uyuşmayan sevgililer için...
(bkz: ilişkinin orospu olması)
ilişki yalama olur. tutamaz çiftler birbirini. sinir hastası olur çıkarsın. ayrıca çocukluktan başka bir şey değildir.
hiçbir hayrı dokunmaz iki tarafa da sonu kesinlikle ayrılıktır mutluluk artık hayal olmuş iki bünyedir sadece birlikte olanlar.
ilişkinin sallantıda olduğuna işarettir. hatta kopma ihtimali oldukça yüksektir. bazıları der ki; "arada bir trip yapmak, naz yapmak, küsmek,sevgiliyi peşinden koşturmak iyidir. daha çok bağlanır sana." ne alakası var halbuki? sonra birden bire kopan bağlar telafi edilmeye çalışılır ama iş işten geçmiştir çoktan. hatta bazı gurursuzlar yaşadıkları pişmanlıktan ötürü ayaklarına kapanıp, "ne olur yeniden başlayalım." diye yalvarırlar. ben böyle tek taraflı yürümesi için mücadele edip de kazanan bir aşık görmedim bugüne kadar. geçici bir etkiden ibarettir bu sadece. sonrası yine aynı.

demem o ki; bir darılıp bir barışmak ilişkileri yıpratır ve her defasında iki taraftan yalnızca birisi yıpranır. diğerine hiçbir şey olmaz. gününü gün eder. çünkü şu bir gerçektir ki; biri diğerinden daha çok sever. sevgiler hiçbir zaman eşit olmamıştır, olmayacaktır da. ayrıca "zıt kutuplar birbirini çeker." felsefesine de inanmayın der candy. çünkü yanlış bir genelleme. o yüzden her gün kahrolup inceldiği yerden kopmasını beklemek yerine tek seferde kestirip atmak en doğrusu.
evet ilişki gerçekten tam anlamıyla yalama olma kıvamına gelmiştir. çiftler artık hafta içinde en az 3 kez ayrılmazlarsa rahat edemezler, gözlerine uyku girmez. facebookta yenilikler kısmında sürekli single'a dönüp, relationship'le bir sonraki single olmanın sinyalleri verilir profillerde. çiftler arasında ne sevgi ne de saygının kalmadığının en bariz göstergesidir. bu tip diyalogların geçmesi muhtemeldir:

+ aşkım napıyosun
- oturuyorum öyle aşkım sen
+ ben de.

( 20 dk sonra )

+ ?
- ? noldu aşkım
+ ayrılalım ya
- hmm 20 dk geçmiş evet olabilir.
ilişkiyi tam bir laçka haline dönüştüren olaydır. 3. olaydan sonra ya tam ayrılınması yada tamamen barışılması tavsiye edilir. sevgililerin birbirilerine alışkanlıklarından gelir. sevgi, saygı ve aşk bitmiştir. yerine alışkanlıklar gelmiştir. o yüzden bir daha görüşmemek şiddetle tavsiye edilir. zamanla ayrılığa da alışıyor insan.
(bkz: falafoş olmuş bir ilişki)
güncel Önemli Başlıklar