bugün

Sevilen(!) Kişiye gönderilen bir, "beni kaybedebilirsin, peşimden koşan çok dikkat et ve benimle ilgilen" mesajıdır.

Bunu uygulayan bir ergen ruhlu şahsiyet ise normal karşılanabilir. Zira bu yaş aralığındaki bireyler, kanıt ister. "Benim için yırtındığını görmeliyim" dahi diyordur herhalde zihniyetini sevdiğimin zihni.

Bu Ergence tavırlar neden Yapılır bilinmez ama, o insana karşı inancınızı sarsar ilkin. Sonra da kaybettirir bu hareketler sevdiğiniz o insanı.

Sevilen insanı mutlu görmek ve mutlu etmeye çalışmak yerine neden bu kadar paranoyak düşünceler içerisinde sevdiğinin sabrını sınar insan? Ya da neden onu bir laboratuvar faresi gibi kullanarak tepkisini ölçmeye yeltenir..?

Belli ki bu bir oyun. Ve eğer karşıdaki böyle basit bir oyunu oynamaya lüzum dahi Görmeyecek bir insansa bu oyun biter. Ve -bence- doğrusu bu saçma oyunun bitmesidir.

"Seviyoruz da yapıyoruz" denemez bunun için. Kıskanan insan bunu der. Kıskandırmaya çalışan insan diyemez.
Hele ki bunu bir başka erkeği/kadını kullanarak yapıyorsa o ilişkiye hiçbir şey katmayacağı gibi ilişkiyi bataklığa çeker.

Hiçbir insan sevdiği insanın kendisinin yerine bir başkasını övmesine dayanamaz. Bunun bir oyun olduğunu bilse dahi.
Elinde iki şey kalır insanın: ya o da bu oyunu oynayıp bir başka erkeğin/kadının üzerinden sevdiğine karşı bir cümle kuracak ya da susacaktır.

iki türlü de biter o ilişki. Ama ilkinde siz de ona değer vermediğinizi göstermiş olursunuz. En iyisi susmak ve gitmektir artık.
Çünkü karakteriniz buna müsait değildir. Ve olmamıştır da.

Gördüğünüz gibi b*ktan bir Kıskandırma çabanız karşı tarafın iç dünyasını ne kadar da etkiliyor.
B*k vardı da sevdik der bazen insan.

Keşke sadece mutlu etmek için sevebilsem seni, beni.
keşke yalnız bunun için sevsem seni.

Kalbinizdeki ve hayalinizdeki insanın, somut gerçeklere büründüğü zaman aslında sevmelerin o kadar da hoş bir duygu olmadığını anladığınız andır aynı zamanda bu çabaların başladığı vakitler.
samimi olalım.

burada az sonra, bu duruma bin bir bok atacak herkes yaptı bunu.
Ben aileme resti cekmişim sen kimsin amina koyum
derdim ve giderdim.
Karaktersizliktir. Net.
böyle oyunlarla ilişki en fazla tuvalete kadar yürür.

kıskançlık iyidir güzeldir ama fazlası osuruktan nem kaptırır iyi değildir.
çok yanlış bir davranıştır. karşı cinsin duygularına yazık değil mi?

siz sevdiceğinizle aşk yaşayacaksınız diye masum bir insanı beklenti içine sokmak hangi kitapta yazar?
Kıskandırma eylemi için kullandığım kıza aşık olup sevgilimden ayrılmam ile sonuçlanan durum.

Not: Pişman değilim.
rahatlatmak amacıyla boyun çıtlatan kuaförün müşteriyi yanlışlıkla öldürmesi gibidir.
tam ergen işidir. ergenlikte küçük, tatlı kıskandırma yöntemlerinden biridir. büyüyünce bayatlar.
(bkz: Sevgilisini başka bir erkekle kıskandıran kız)
ilişki monotonlaştıktan sonra hareket katmak için yapılandır.
Kavga etmeyi sevdiğim için yapıyordum bunu.