sevgiliye yapılan jestler

 1. 9 5
  anlamak için açıklamak gerekir.
  jest kabaca iki anlamı kapsar. bunlardan birincisi kişinin söylediği sözü güçlendirmek için görsel olarak bedenini de kullanmasıdır. yüz için olanına mimik denilir. ikinci anlamı extra beklenmedik birşey sunmaktır jest.

  sevgiliye yapılan jestler ise ikinci anlamını ihtiva eder ki sevgilinin hiç beklemedigi anda hiç beklemediği bir eylemi yaparak gönül fethine çıkılmasıdır. yaratıcılık onemlidir. sevgilinin ihtiyacı olmalı ya da sevdigi bir şeyin olması zorunlulugu yerine şaşırtmak esastır.

  örneğin
  1- sevgili uzaklardadır. yaz tatili için yazlıklarına gitmişlerdir, otobuse atlarsınız bir pansiyondan oda kiralarsınız. yazlıgı takibe alır ve elinize paletlerinizi alır şortunuzu giyer soguk birşeyler alarak sevgili denizden çıkınca şezlongunda uzanmış sevgilisini gorur ki jestlerin en guzeli kavuşmaktır.

  2- üniversite sınavlarında yüksek puan almanıza rağmen sevgilinin yazdıgı universitelerin aynısını yazarak ideallerden vazgeçmektir jest.

  3- sevgiliye sizin tarafınızdan korunduğunuzun hissettirilmesi onemsediginizin belirtilmesi: sevgili memleketine ya da yola ditmiştir ve şu mesaj ortalığı darmaduman eder: arabayı dikkatli kullan sevgilim yolunu gözleyen bekleyen biri var.

  4- jest yapmak için çok pahalı bir hediye filan değersiz kalırken emek sabır isteyen değersiz bir şey bile jestin alası olabilir; sadece ona hitaben yazılmış 365 sayfalık günlüğü tanışma gününüzde hediye etmek.

  5- dediğim gibi beklenmedik bir anda olmalıdır.mini mini stickerları alırsınız işyerindeki ya da evindeki herzaman bakmadıgı ama iyi mutlu olduğu zamanlarda baktıgı yere güzel notlar bırakırsınız. kışın sonunda paltosunun cebine bıraktıgınız küçük bir kağıt parçası gelecek kış olmadık bir zamanda sevgili tarafından bulunur ve o gün görüştüğünüzde beklemenizin karşılığını alırsınız, sıcacık bir öpücükle.

  6- yağmurun yağmasını bekleriz. (baharda antalyadaysanız sorun degil beklemenize gerek yok) arabanız olsa bile bilerek çatının altında beklersiniz sırılsıklam olduktan sonra kapısını çalar ve çok özledim seni demektir en güzeli. sizi içeri alır ve direk sıcak bir duş almanızı ister. saçlarınızı kendi elleriyle kurutur. hasta olma ihtimalinize değer inanın.

  7- birkaç yıl onceki mesajlarınızı arşivleyip, üşenmeden ajandaya yazarak en sonuna ise kaçamak olarak çektiğiniz fotoğrafları iliştirmek olacaktır.

  8- *

  9- en güzeli ise tanıdığımız mütevazi bir kafenin sahibinden ufak birşey rica etmektir.size özel bir masa ayırması ve sevgilinizle çekilen fotografı masa boyutlarında bastırıp masanın üzerine serilmesi, garsonun getirdiği küçük hesap kutusunun içinde bir çiçek ya da küçük bir not çıkması,

  10- hasta olduğunda ise başında beklemek gibisi yoktur.aslında bu bir jest değildir. olması gerekendir.
  #32296
 2. 6 0
  özene bezene günlerce uğraşarak hazırladığı internet sitesini hackleyerek sayfanın açılışına kacaman bir kalp içerisinde seni seviyorum yazmak.
  #32312
 3. 3 1
  sevgiliye telefonda ikinizin şarkısını söyleterek bunu telefonda kaydetmek ve o aradığına sevgilinin sesinin zil sesi olarak çalması.
  #32323
 4. 1 1
  özel bir günde iş yerine gönderilecek çiçek
  doğum günü kutlayan ilk kişi olmak
  vb
  #32345
 5. 7 1
  sevgili hazırlanamadığı sınavdan kurtulsun diye okuduğu üniversitenin rektörünü tehdit edip, hava muhalefeti nedeniyle okulun tatil olmasını sağlattırmak.

  jest mi eşkiyalık mı tartışılır*
  #32349
 6. 1 1
  eğer ideal erkeksen sigarayı yakmasanda sevilirsin
  kadınların doyumsuzluğu hurafesi,erkeklerin kadınlara nasıl davranacağını bilmemsinden doğmuştur.
  #32351
 7. 3 1
  (bkz: sevgili doğumgününde 0000 da pusuya yatmak)
  #32356
 8. 5 1
  birlikte yürürken çamur yada su birikintisine geldiğinizde ceketinizi ve ya paltonuzu çıkarıp önüne sermek. ...... yapmak istediğim en mükemmel harekettir.
  hiç çekinmez yaparımda.
  #32387
 9. 6 6
  en güzeli çok yağmurlu bir günde, büyük bir su birikintisinin önüne gelindiğinde aniden onu kucağınıza alıp karşıya geçirmektir. akabinde çok hoş ve sıcak bir öpücük alırsınız.
  #32422
 10. 4 2
  (bkz: çıkarmadan beş)
  (bkz: vallahi jest oldu)
  #52263
 11. 2 2
  sevgili evden çıkmadan önce kapısının önüne kırmızı hali serilir. kırmızı halı bulunamıyorsa ısparta halısı da olur. sevgili tam evden çıkarken evin damında konuşalnılır. ve daha önceden hazırlanmış gül yaprakları sevgilinin başına serpilir. lakin bu noktada çok dikkatli olmak gerekir. o anda sevgili yerine babası veya anası ilk çıkışı yaparsa kötü sonuçlarla karşılaşılabilir. o yüzden çok dikkatli olup hedefi 12den vurmak gerekir.
  #1187804
 12. 3 3
  Eğer iyi düşünülmezlerse Sevgiliyi kaybetmeye neden olan ve jest sanılan aptallıklar gibi bir başlık açılmasına sebep olabilecek sivil hayatın alengirli işleridir.
  #1187970
 13. 8 2
  sevgili yolda giderken aniden arkadan yaklaşılır ve omza alınır. bu şekilde 20-25 metre giderken "en büyük aşkım benim aşkım" diye bağırılır. sevgili bu jesti ömür boyu unutmaz.
  bu jestte dikkat edilmesi gereken husus şudur ki; arkadan yanaşırken o heyecanla sevgili diye başka bir hatunu omuzlamamak gerek. eğer o civarda gerçek sevgili de bulunuyorsa bu da sevgiliye yapılabilecek en kötü jest olur.
  #2880638
 14. 1 1
  en güzel fotoğrafından portresini yaptırmak.

  adına şarkı bestelemek.
  #2880649
 15. 15 5
  bes kez orgazm olmasini saglamak.
  #2880660
 16. 5 3
  iş,okul çıkışında bekleyip, taksiyle lüks bir kebapçıya götürerek istediği kebaptan yemesini ve sınırsız kola içmesini sağlamak.
  #2880667
 17. 2 1
  Dün gerçekleştirdiğim hadise.5 yıl sonra tekrar oturmak güzeldi, ilk önce gelen kahvesinin yanında tek bir karanfil, daha sonra kafe çıkışında başından dökülen karanfiller*
  #2880669
 18. 6 4
  Varlığım varlığına armağan olsun.
  #2887027
 19. 2 0
  sadece gözlerimin içine bakıp, seni seviyorum demesi...
  #2887043
 20. 1 1
  her yerın ılk kez o soguk kıs mevsımde bembeyaz oldugu bır aksam vaktı,ansızın kapınıza dayanıp sızı dısarı çıkararak cocuklar gıbı eglendırmesı,karda yuvarlaması,delıler gıbı kucagında dondurmesı ve sogugu aldırmadan uzun uzun gozlerıne bakıp sızden bı dılekte bulunması.**
  #2887112
 21. 4 4
  içten ve aşktan gelen durumlardır. "sevgilinizin mutluluğu sizi mutlu eder" ilkesine dayanır.
  #4457803
 22. 5 4
  bir sürü karton alıp, taksimde milleti yolda durdurup, sevgilinin adını yazdırıp fotografını çekip albüm yapmak. *
  #4571600
 23. 0 0
  sevgiliyi mutlu etmek için yada tamamen içten geldiği için yapılan iki tarafı da sevindiren aktiviteler.
  #6077004
 24. 2 -1
  sevgiliyi ve dolayısıyla da kendini mutlu etmek için yapılan davranışlar ve söylenen sözlerin tümü. şu an için benim favorim; bir çift maç bileti veya bir çift, arkasına sevgililerin isimlerinin yazıldığı mor forma.
  #6077060
 25. 10 8
  Bulaşık yıkarken birden eşofmanını aşağı indirmek.
  #6077068