bugün

aslında kur yapan değil, yapılan insandır, tabi istisnalar kaideyi bozmaz. ne hikmettir bilinmez, ne zaman örneğin bir kadın giyim ya da kozmetik mağazasına gitseniz, ve de kız arkadaşınıza hediye almak isteseniz, aldığınız hediyenin fiyatına doğru orantılı olarak size kur yapılır. hele bir de cidden uğraşıyorsanız hediyeyle, sanıyorum işte o an ideal erkek arkadaş figürüne bürünüyorsunuz gözlerinde.

peşinen edit : kimseye bir sataşmada, ya da aşağılamada bulunmuyorum. sadece bir çok kızdan duyduğum, şık bir giyim mağazasında etek bakan bir erkeğin o an için çok çekici olduğudur. mağazadan çıkınca yine aynı mal oluyoruz o ayrı*.
asıl doğrusu için:
(bkz: sevgiliye hediye alırken kur yapan satıcı)
en asıl doğrusu için;
(bkz: Sevgiliye kur yaparken hediye alan satıcı)
kur yapmak diyemeyiz ama zamanın birinde ay parçası bir satıcı kız almak istediğim kazağı üzerine geçirip, "kız arkadaşınızın ölçüleri bana yakın mı?" diye sorduğunda otuz saniye civarında kıza kilitlenip mavi ekran verdiğim, tek söz edemediğim olmuştu bir kez. biraz daha kalsaydım mağazada kazakla birlikte kızı da isteyecektim zaten.
akıllı insandır. bir taşla 3 kuş vuracaktır. sevgiliye hediyeyi alacak üstelik bunu ucuza getirecek bonus olarak işleri yolunda giderse bu sevgiliden ayrıldıgında yedek olarak bekleyecek bir aday elde edecektir.bundan iyisi can sağlığı.