bugün

aldatılmaktan deliler gibi korkan ama bunu bu şekilde ifade etme cesareti olmayan tiptir. oraya gitme, buraya gitme, onunla görüşme, bunu sil telefonundan falan diyerek hayatı cehenneme çevirip kendisinden soğutacak duruma getirir.
yasaklarla ve bu korkuyla nereye kadar? diye sorulası tiptir.

bir aldatılmayı bugün engelledin diyelim (yasaklarınla ya da değil/ya da engelleyemedin, öyle zannettin. aldatmak gibi bir niyeti olmadığı için aldatmadı) peki yarın n'apıcan? he, sen zaten bir şey yapamazsın ki. istediğin kadar yasak koy, korku sal, tehditler savur. aldatmak isteyen aldatır, istemeyen de aldatmaz. sen engelleyemezsin bunu.
aldatılmaktan ve kıskançlıktan çıldıran,bir zaman sonra insanı boğan tiptir.
kendine güveni olmayan insan.heran aldatma korkusuyla yasar.
eğer erkekse *
işi iyice abartmış olan erkektir ve tekme basılmak üzeredir.arkadaşım o senin karın mı kızın mı kız kardeşin mi?sadece sevgilin sen ona ne karışabilirsin ne kural koyabilirsin anladın mı lan?terbiyesiz seni...
belki güvensizliktir ve gurur kırar. şayet markete giderken bile izin alır olmuştum.
bir süre sonra bunaltan eylemdir. yasak koymaktanda koyulmaktanda bıkar insan..
kendisinde aldatma potansiyeli olan tiptir. kisitlama kisitlama ustune, kendine guvenini ezip gecip, zararsiz duruma getirir karsisindakini. boylece kendi egosunu yuceltmis olur. iliskide teslimiyetin tehlike canlari bu noktada cin cin oter. basta deger veriliyormus hissi uyandirsada uzun vadede kabak tadi verir. kisitlamalarin disindaki her duruma kavga edilir.
istediğin kadar koy yapacak olan yapıyor. kasmaya gerek yok o yüzden.
eskiden en yakın arkadaşımdı bu tip. öyleki sevgilisi önce ondan izin alır, sonra babasından. sevgilisini sindirebildiği ölçüde erkek görür kendisini. ha kendisi mi? geceleri barda, soran olursa telefon sessizdeydi, uyumuşum der.
çeşitli öneriler vermek istediğimdir. öncelikle gitsin kil alsın bir yerden, bilmiyorum nerden bulursun ama git bul nerden buluyosan sonra kendine ondan ister tanrı yap, ister sevgili yap kafana göre takıl. haa yok ben insan olan, kadın/erkek bir sevgili istiyorum diyorsan eğer, ayağını denk al arkadaşım. yiğit özgür' ün bir karikatürlerinden birinde, bir deli, eniştesine "bak bu sefer insan kadın istiyorum" diyordu. al işte, o sensin. senin haddine ne ki yasaklar koyuyorsun? madem beğenmiyorsun çık git o kişinin hayatından da, zehir etme hayatı karşıdakine.
özellikle erkeklerde var bu. yok onu giyme, yok onla konuşma, yok oraya gitme. sana ne lan it? beğenmiyorsan kapı orda.
zerre kadar güvenmeyen yaratıktır.
koyduğu yasağa göre, gireceği kategori, bürüneceği kimlikte değişen tiplemedir.
gittiği yerlere ve giydiği kıyafete karışma isteği, ona müdahale etme dürtüsü aradaki ilişkinin ciddiyetinden ve hassasiyetinden kaynaklanır. insan sevdiğini kıskanır da, sahiplenir de.. hani o ait olmak duygusu dediğimiz hede var ya. o bu işte.

ama dozunu, ayarını, sınırın, limitini aşıyorsa bu yasaklar getiren tip, partnerin bir nevi özgürlüğüne tavır alıyor demektir.
bu etek giyilmeyecek, bu yapılmayacak, oraya gidilmeyecek...

şekilde uzar gider.
kadının kendi kölesi değil, başlı başına bir birey olduğunu bilmeyen(bilmek istemeyen) tiptir.
karşıdakinin kendi başına birey olduğunu kabul edememiş salaktır, sen doğru şeyler yapmıyorsun, doğru şeyler giymiyorsun yasaklara ihtiyacın var izlenimi verir, yasağı kabul eden kızda daha birey olamamış, karakteri oturmamış kızdır, sevgili olunmaması gereken kız ve erkek tipleridir bunlar.
belki de yeteri kadar güven verilmeyen kişidir.
eski sevgilimin yaptığı saçma davranıştır. sevgiliyi kendinden soğutur. bıkkınlık verir. bazı insanlar da sürekli kıskanılmak ister ilgilenilmek ister o ayrı. ama bence bu biraz da karşındakine güven duymadığın alamına gelir. gereksiz bi eylem.
abartılmadığı sürece iyidir güven verir kıza.
aslan ve akrep burcu erkeklerinde çok var bu durum zaten boğalarda da var ama en fazla aslanlarda. aslan erkekleriyle yaşanmaz. teraziyseniz asla yaşayamazsınız. ben yaşayamadım olmuyo.
Aldatılmaya ya da terkedilmeye mahkum tiptir.
hiç gerek yok böyle saçma şeylere. acıyorum bu başlıkları görünce, ziyan etmeyin aranızdaki mucizeyi. insanlar birbirlerinin hayatına o hayatı kısıtlamak, yaşanmaz etmek için girmezler. daha yaşanabilir kılmak esastır. çok çocukça geliyor bana. ne gerek var ki? mantığı yok. karşındakinin değerlerine, kabullerine, zevklerine saygı duymayacaksan git zaten. dakika harcayıp da kendine de ona da yazık etme.
(bkz: sevgilisinin yasaklarını uygulayan tip)
babası kendisine sigara yasağı koyan bir genç tuvalette sigara içer.

sevgilisi kendisine yasaklar koyan birisi de gider tuvalette bile başkasıyla sevişir sırf bu inat yüzünden.

sırf kısıtlamadan dolayı hayatta yapacakları en son şeyleri yapan insanlar çoktur.

tecrübeyle sabittir.
Her erkek sevgilisine eşine belli yasaklar koyar, aynı şekilde kadın da erkeğe koyar. hatta bunlara yasak değil yapıldığında karşı tarafın rahatsız olduğu şeyler denir. yasak yapılmaması gereken şeyleri bilerek yapan ilk okul bebelerine konur. ancak bu yasakların bokunu çıkartıp her boka karışan erkeğe şakirt, bu yasaklara boyun eğen kıza ise Kezban denir.