bugün

(bkz: sevgilinin gülüşü)
güzeldir, güzel ağzından çıkanları duymak ve anlamlar yüklemek.
son duyduğun saçma sapan sözler olmuşsa insan biraz kırılır.
artık ne sevgili sesidir ne sen de sensindir.
acı verir.
(bkz: özür dilemek erdemdir)
(bkz: yalnızlık)
nasıl bi' şeydi o. unuttuğum sestir. (bkz: ah ah)
Önceleri insanın ruhunu okşar daha sonralarda(evlendikten sonra) bu ses dırdıra dönüştüğü için insanın ruhunu sıkmaya başlar ve ben bu ses için mi bu entryleri girmiştim denilir.
(bkz: al bundy)
yasama sebebidir.
eski sevgiliye ithafen (bkz: sesi kısılasıca)
bir cümlesine bile hasret olunan sestir. hep anlatsın o ses, güzel şeyler desin. daha ne olsun.
bi anda eroinman gibi krizine tutulursunuz, duymadığınız anda elleriniz ayaklarınıza dolanır.
sonra o sese kavuşursunuz. bütün her şey sona erer, farklı bir boyuta taşınır hem beden hem ruh.
telefonda duyduğunuzda derin derin iç çektiren, özleten, keşke yanımda olsan dedirten sestir.
gülüşüyle birlikte duydulduğunda insanı sarhoş eden, sarhoşsan eğer ayıltan ses.
oda sıcaklığında saatte 1270 km/saat hızla ilerler.
(bkz: hasret kalmak)
sabah sesidir sevgilinin en güzel sesi...o uykulu,mahmur,mırıldanan,buğulu ses...
en güzel sestir. para sesi ve su sesi bile çok sonra gelir yanında. sevilmeye en layık sestir.
ruhun la bemolünden dokunan sestir.
kahkahasıyla birleşince hayatı anlamlı kılan yegane sestir.
her duyuluşunda oyy kuzumm dedirten sestir.
duyulduğunda insanı baştan aşağıya titretmeye yeterli olan sestir. insanı rahatlatır hatta o ses size güzel şeylerden bahsediyorsa sizi gevşetir. mutluluk kaynaklarınızdan biri oluverir.
kulağın pasını silen, ugrunda kontör hesabı yapılmayacak seydir.
bağımlılık yaratandır. sabah ilk önce onun sesini duymak ve gece ona iyi geceler diyemeden yatamamak...
bazen her derde deva; bazen yaraya tuzdur.
(bkz: sahibinin sesi)*
* uzak mesafe ilişkisi olduğu durumlarda tek idare edilen şeydir. sinirliyseniz sinir alır, gerginseniz rahatlatır, bitanedir o..
tüm hücrelerin en derinlerine kadar işleyen, dalga sesiyle birlikte en huzur veren ses belki. en güzel masalları anlatan, kavga esnasında bile nefret edemeyeceğimiz ses. bana şarkımı söyleyen, hiç susma dedirten...
kulaklarda çınlar.