bugün

düşünün ki ilişkiniz çok iyi gidiyor. artık yarinizle evlenme planları falan yapmaya başlamışsınız. neyse işte bir gün paşabahçe'de tabak çanak falan bakarken sevdiceğiniz hapşırıyor. siz tam 'çok yaşa hayatım' diyeceğiniz esnada da o talihsiz sözler ağzından çıkıyor; elhamdülillah.

bunu ben yaşamadım ama bir keresinde eski sevgilim 'elhamdülillah müslümanım' gibi bişi demişti. kıvıramadı da sonra. eveledi geveledi. hadi lafı kıvıramadın bari serçe parmağımı falan em. yapmazsan da şutlanırsın tabi.
sizin "yerhamükallah" demenizle sürecek bir sekansın başlangıcı olabilir.
elhamdulillah yine sıçtım demesinden iyidir.
şutlanma işi müslüman sevgilinin(!) hayrınadır.
(bkz: direkten dönmek)
sevgilinin müslüman olduğuna işarettir. dikkat ediniz, hırsız değildir, sapık değildir, katil değildir, sadece müslümandır. ayrıca sevgilinin müslüman olmasının bir kaşar tarafından şutlanmasına neden olabileceğini bizlere göstermiştir. kaşarı bilmem ama müslüman sevgili için hayırlısı olmuştur.
ne deseydi,'türkiye laiktir laik kalacak' mı deseydi denecek zırva.
hapşırdıktan sonra tekrar kalbi atmaya başlamasından ötürü şükreden sevgilidir. Akabinde yerhamükellah denilmesi gerekmektedir sözlüğe bu olayı enteresan birşeymiş gibi yansıtmak değil.
normaldir. çeşitli sözler söylenebilir.
arkadaşa fazla yüklenmemek lazım.

Bir taraf, böyle bir düşünce sisteminin varlığını kabul etmemeye ne kadar kararlı ise, diğer tarafta o kararlılk tutarınca dışarıda kalıyor.. bakın dışarıda diyorum..
vurmayın. anlatın.
her hapşırık bir ölümdür, bu yüzden 'elhamdülillah' demesi bir şükür davranışıdır. tabi artık arabaya binerken 'bismillah' diyen insana garip baktıkları için bu da bir garip gelmiş olabilir bazı kesimlere..
sözlük yazarına denmesi gerekende sanırım şudur: Allahını seven şunun üstüne toprak atsın.
küçükken öğretilmiş bir dil alışkanlığıdır. su içtikten sonra "şükür" demek gibi. normaldir olabilir...
güzeldir, hoştur, candır o can. ayrıca etrafta bulunan ve "elhamdulillah" kelimesini duyan herkese "yerhamukellah" demek farz-ı kifaye olur.
-hepşşuyiiii , ayhh , elhamdülillah
+yerhamükellah
-yehdina ve yehdimiküllah.
+hadi hatim indirelim.
-tamam aşkım.

nerden nereye amk ..
Yarhamükallah.
Yehdine ve yehdikümullah diyerek devam edebilecek şey, hede.
göstermelik midir, yoksa gerçek anlamda hayatının her anına dini almış mıdır bilemeyiz. ikinci şıksa sevilesidir.
islamı top noktasında yaşamaktadır.
Ne güzeldir. Diyalog şöyle devam etse şahane olur.
- yerhamükallah
- yehdina ve yehdikümullah.
En doğrusunu yapıyodur. Keşke herkes bilse.
Peki ya bir de böyle söyleseydi daha mı iyi olurdu?http://www.youtube.com/wa...ture=youtube_gdata_player
ateistlerin çekemediği kardeşimizdir.
Ne kadar acı bir durum.ELHAMDULILLAH denmesi değil bundan dolayı dislaman açınca bişey. Sana açıyorum çünkü cayır cayır yanacaksin.
Ardından sizin de "yerhamükallah" demeniz gerekir.
Çünkü aşk bunu gerektirir.
hapşırdıktan sonra tekrar kalbi atmaya başlamasından ötürü şükreden sevgilidir. Ya atmasaydı..
Benimki geğirince diyor.