bugün

14 şubat'ın yaklaşmasıyla birlikte sevgilisi olanları saran telaş.sevgilime ne hediye alsam acaba diye düşündüren olaydır.
para tuzağı ve tüketim çılgınlığından başka bir şey olmayan hediyedir. "niye, insan sevgilisine illa sevgililer gününde hediye almak zorunda mıdır?" sorusunu akla getirir.
(bkz: sevgililer gününde kalpli yastık almak)
(bkz: sevgililer gununde sevgiliye odun almak)
(bkz: sevgililer gununde sevgiliye hediye almamak)
(bkz: sevgililer gununde sevgiliye para vermek)
(bkz: sevgililer gununde sevgiliye ic camasiri alma)
(bkz: sevgiliye dogum gununde tanga almak)
(bkz: hediyenin buyugu kucugu olmaz)
marjinal faydası çok yüksek olan hediyedir. karşılığı mutlaka ama mutlaka alınır.
(bkz: sevgililer gununde sevgiline sevgini hediye etmek)
"sevgililer günü hediyesi" en kibar tabiriyle en öküz tabirlerden biridir.bu tümce nin meali "sevgililer günü oldugu için sana hediye aldım sevgilim oldugun için degil" dir.

anneler günü , sevgililer günü , babalar günü gibi "gün günü" tabirlerine kökten sinir olan birisi olarak , bu olay son derece igrenc bir tabir olmakla beraber , içten aydınlatmalı vitrin manken gibi alıp sevgilinin gözüne sokmakda zannımca ayrı bir öküzlüktür.içten gelen bir öpücügün yerini hiçbişey tutmaz.
(bkz: ne gerek var)
sevgilisi olmayan birine sevgili hediye etmek.
"süprizse süpriz kardeşim, en güzel süpriz o gün sevgiliye hiçbir şey almamaktır!" dedirten şey.
karşı cinse felsefe derinden işlenir.. her günün aslında değerli olduğu, millet sevgililer günü diye bişey icat etti diye biz o gün daha çok sevişcez daha çok birbirimiz sevecez, ne bileyim normalde bulşunca kahve içiyorsak bu defa meyan şerbeti içelim konusunun söz konusu olmadığı sevgiliye benimsetilmelidir.
hayır yine de hediye al derse, bildiğimiz hediye değilde sevgililer günü hediyesi (zaten o hafta her dükkanin vitrininde resmi vardir) almak farzdır hatundur anlamaz başınız etini yer öteki 14 şubat'a kadar.
(bkz: essegin boku)
Zenginlerin muhteşem,öğrencilerinse kıytırık olan hediyeleridir.
sevgilisi olmayanların kendine alıcakları hediye.
yalnızlara teselli hediyesidir.
(bkz: 14 subat varuna da aglıyoruz zirvesi)
13 şubat'tan ve 15 şubat'tan farkı olmayan bir günde alınan hediyedir.
kapitalizmin dayatmasıdır, anlaşılmazdır. fabrikasyon, aynı tip düşünen, hereket eden insanlar oluşturmanın, insanların saf ve temiz duygularından yararlanarak rant elde etmenin bir yönüdür. seviyorsa insan; her günü özeldir sevdiği için. içinden geldiği gibi, istediği zaman da alır hediyesini sevgilisine insan...sıkboğaz etmenin, kalıplaştırmanın ne anlamı var yahu deyip, ekle butonuna basıyoruz. *
guzel bir kutu, mumkunse kalp seklinde ve icinde agzina kadar dolu cikolata...
hazirlanisi: her bir cikolatadan bir isirik alinarak itina ile kalp seklindeki kutucuga yerlestirilir. daha sonra kutu kapatilmadan icine bir not konulur ve nota; hicbiri senin kadar tatli degil..." yazilir. sevgiliye vermek uzere bir guzel paketlenir ve islem son bulur.
aslında ne olduğu değil, ne olmaması gerektiği büyük önem taşıyan hediyedir.
(bkz: düdüklü tencere)
(bkz: uyarmadı demeyin) *

- aşkım, açsana hediyeni!!
* bu ne be!! eşek ölüsü gibi??
- danananaaaam!! hela taşı!!!! bauhaus'dan aldım. kullandıkça hatırlarsın!
* işte bundan hiç şüphen olmasın. hadi canım, hadi....ilerle bakiim biraz!!
k:kız
e:erkek
k: aşkım, beni bu kadar (iki parmağın arası gösterilerek) sevsen yeter? (anladı mı acaba öküz?)
e: (iki parmağın arası gösterilerek) bu kadar mı ?? (ne diyor lan bu gene??)
k: evet aşkım (bu sefer parmaklar hafif döndürülür, yüzük iyice belli edilir) bu kadarcık. (anlamadı embesil...)
e: (ellerini döndürürken) bu kad...(haaaaaa...), ama ben seni o kadar sevmiyorumki aşkım... (ulan bi kere vermeden yüzük mü istenir aq...)
k: nasıl yani?? (ne dedi bu şimdi??)
e: ben seni bu kadar (dirsekten aşağısı, yani kol, gösterilerek) seviyorum...
k: bu ne demek şimdi?
e: geç yatağa anlarsın...
k: hayvasın aşkım.
e: tercihen at...
karakalem pastel ve yağlıboya siparişlerimin arttığı hediye türüdür.
(bkz: itina ile portre çalışılır)
uzun zamandır kim bilir hangi aptalca sebepten birbirinize kırgın olduğunuz ve küstüğünüz sevgilinizin sizin her türlü yalvarma ve yakarmalarınızı kırmayarak, 1 saat geç kalarak da olsa 14 şubatta buluşmayı önerdiğiniz yere yüzünde o çok sevdiğiniz gülümsemeyle gelmesi ve hiç bir şey söylemeden size sarılmasıdır. ben şahsen daha güzel bir hediye düşünemiyorum.
mesela cevat çapan dan şöyle güzel bir kaç mısra;

iyi ki sapmışım

doğru evime giderken

sana yönelen yola

roll dan itina ile ve sevimli bir gülümseyişle kopya pasta yapılmıştır.
bugün sevgiliye verilecek hediyedir. hala elinizde birşey yoksa, bir pasta yapıp, romantik bir ortam hazırlanması tavsiye edilir.. eger boğa burcuysa, işe yarayacağı kesindir.
klasik hediyem gene işbaşında.

bir sepet içinde güller ve güllerin içinde, üzerinde "i love you" yazan bir oyuncak ayı.
kesinlikle tavsiye ederim.