bugün 481 başlık

sevgiliden soğumak

1. 8 6
    sevgilinin ilgisizliği, istenmeyen yönleri gibi nedenlerden kaynaklanan, mutluluk mutsuzluk arası gelgitler yaşatan, tamam mı devam mı diye kendi kendinize sormanıza neden olan berbat bir duygudur. ne gülebilirsiniz yanındayken ne de ağlayabilirsiniz... ben şimdi ne yapayım sorusu aklınızda dolanır, bir tarafınız seviyorum derken diğer tarafınız sevmiyorum diye diretir... ayrılık mı çözümdür yoksa geçer diye beklemek mi bilinmez.
    çok sevdiğiniz günler gelir aklınıza, neden bu hale geldiğinizi düşünürsünüz ama tatmin edecek o yanıt ne hikmettir bulunamaz. uyku uyuyamazsınız, her ne kadar soğusanızda hep aklınızın bir köşesinde takılı olarak o sizinle kalır. boğazınızda bir şey düğümlenir ve artık umudunuzun tükendiğini artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını, ilk zamanlarda yaşanan o mutluluğun bir daha yakalanamayacağını anlayarak ağlamaya başlarsınız, bitirmeye karar verirsiniz...
  2. 5 0
    genelde tek sebebi aşırı ilgidir.
  3. 1 1
    kanımca nedeni canım, cicim aylarının geçip, sevgilinin gerçekten kim olduğunu tanımaya başlamaktır. bir süre içe atılır olumsuzluklar, ona söylemessiniz haloldu dersiniz ama her gece düşünürsünüz.. yavaş yavaş da sevginizden parçalar dökülmeye başlar siz farkında olmadan ve sonunda ayrılmak isteyecek kadar soğursunuz çünkü diğer türlü daha fazla dayanamassınız.
  4. 5 5
    yalanlarını yakalamak.
  5. 4 4
    her şeyin aşırısı uygulanmaya başladıysa ilişkide (ilgi, ilgisizlik vs.) gerçekleşecek sonuçtur.
  6. 4 2
    artık sevgili kıvamından çıkıp farklı bir yola sapıldığı anda kaçınılmaz olarak kanka diyaloglarının başlamasıyla gerçekleşmesi kaçınılmaz olan histir.
    Örnekle şekillendirmek gerekirse:

(-) bayan arkadaş olsun, (+) erkek arkadaş olsun

- lan bu pis koku nedir
    + hahahaha yellendim onun kokusudur
    - kertenkelemi yuttun ne ettin porsuk kılıklı amip
    + sus lan at s2.
    - babandır.
    + beynine oksijen gidiyor daha ne istiyorsun

kim kimden soğuyor ben işin içinden çıkamadım. tiksindim bir an.

edit: imla mimla.
  7. 2 2
    başkasına ısınmak nedenli olabilir.
  8. 2 1
    sevgiliyi yeterince tanımadan çıkanların başına gelen genel bir hadisedir. cicim ayları geçtikten sonra aslında çıkmadan önce abarttığınız insanı tanımaya başlarsınız, şansınız varsa ona yüklediğiniz tüm özellikler zaten vardır hatta belki daha fazlası.. böylece hayal kırıklığı olmaz ilişki tüm güzelliğiyle devam eder. ama ona yüklediğiniz özelliklerin tersini gördükçe soğuma başlar. bazı çevrelerde "soğumak" kelimesi hakaret gibi algılanıyor ama bence hissedilen aynen bu,büyük hayal kırıklıkları ve ayrılığa doğru sancılı bir yol.
    belki de birini iyice tanıyıp çıkmak uzun zaman alıyor, heyecanlı değil ama yeterince tanımadan çıkıp sürekli hayal kırıklığına uğramak daha da kötü. sevgilinin kendisinden soğunduğunu hissetmesi ve buna neden olan şeylerin aslında tamamen kendisi olduğunu söyleyememek de cabası.
  9. 6 2
    1-2 ay sonra acı acı göte giricek olan geçici hadisedir.
  10. 1 1
    normalde insana suçluluk duygusu vermesi gerekirken , sevgiliden gerçekten soğudunuz için insana boğulma hissi verir , ayrılık çözümdür .
  11. 4 0
    geğirdiğini ve göbeğini kaşıdığını gördüğünüz anda ki soğumadır. no frost durumda soğursun tam.
  12. 2 2
    karşı tarafta bu olaya tepkisiz bir şekilde yaklaşıyorsa ilişkide yapacak pek fazla bir şey kalmamış demektir.
  13. 2 0
    (bkz: sevgiliyi sıcarken düsünmek)
  14. 1 1
    seviyorken olacak bir hadise değildir. iyi nedenler gerektirir.
  15. 1 1
    uzun ya da kısa vadede ayrılıkla sonuçlanacak hadise.
  16. 3 3
    gelip geçiçi birşey de olabilir. illa ayrılıkla sonlancak diye bir şey yok ya.
  17. 1 1
    ilk aptallığın geçmesinden sonra anlaşılır genelde. şeye benzer hane bir yerinizi kesersiniz anlamazsınız o an acısını biraz zaman geçince anca anlarsınız aynıdır.
  18. 2 2
    Başlarda deli gibi sevmek kolaydır çünkü henüz hiç incitilmemişsinizdir sevdiğiniz tarafından, hayal kırıklıklarına uğratılmamışsınızdır, herşey yenidir daha, heyecan ve ümit dolu, sonra zamanla yıpranmalar oluşur, artık kalpler çekinmeden kırılabiliniyordur, onun tarafından yaşatılan hayal kırıklıkları ile tanışırsınız sonra ve ilgisizlik, umursamazlıklarla... ve istemeyerek soğursunuz... *
  19. 2 2
    bazen de çok sevemezsiniz..değer verirsiniz aşk zaten yoktur. o da soğumayla sonuçlanır. farketmiyo olmayınca olmuyo yani
  20. 0 0
    (bkz: maymun gözünü açtı)
  21. 0 0
    sevgilinin itici ve kırıcı hareketlerinden dolayı hissedilen duygudur.
  22. 1 1
    bugüne kadar seviyorum, aşığım diyerek sürekli hasır altı edilen olayların bir sabah kalktığında artık seni rahatsız ederek tahammülsüzlüğe sürüklemesidir.
    sevgilinin yanına gitmek istemezsin, telefonda konuşmak işkencedir, hatta su içişine bile uyuz olursun. uzatmamak en iyisi. geçici olduğunu düşünüyorsanız fazla bişey belli etmeden geçeceği zamana kadar bekleyin. yok geçici değilse kendinize eziyet etmeyin, bitirin.
  23. 0 0
    Sevgiliyi tuvalette kabızken görmenin yol açacağı durumbur.
  24. 3 2
    insanın elini ayağını birbirine dolayan durum.sonrasını görürsünüz ama belki de o göremediği için müdahale etmeye çalışırsınız fakat bir yere kadar.hala aynı tepkileri almaya devam ediyorsanız ve çabanızın tek taraflı olduğunu görüyorsanız tek yol kalır.çekip gitmek..en fazla üzülecek taraf siz olsanız bile.onun üzerine benzini döktüğü gemilere sadece bir kibrit çakarsınız ve hayatınızın belki en güzel zamanlarını da yakarsınız aynı kibritle.
  25. 2 2
    ararsın telefonu meşguldür senin aradığını göre göre kapatıp sana dönmez 15 dakika sonra "aşkım iş arkadaşımla konuşuyordum" derse vay haline -15 derece soğur buz keser hava.
sevgiliden soğumak ile alakalı başlıklar