bugün

hayati boyunca sarilacagi, omzunu yaslayip aglayacagi birisi olmayan bireyin, sozluge entry girerken kelimelere burunen ruh hali.
sevgili günlük sözünü de anımsatıyor.
özel hayatından kesitlerle entrylerini süsleyen yazarın sözlüğe yüklediği günlüksel anlamı perçinlemek için, yazılarının girişinde kullanması gereken hitap şekli.
herkesin nickinin olduğu başlığın altına yazarak entrysine başlaması ile sözlüğe sıçma çıtasını yüksek seviyelere taşımış olacak söz öbeği

(bkz: sözlüğü günlüğe çevirmek)
bir kendin olamadın be sözlük. günü geldi foruma günü geldi küfürbaz bir sokağa, bazen bir ikna odasına bazende bir idam sehbasına döndün. "özlü hakaretler kılavuzu" yada "bayatlamış fenomenler trajedisi" halinle artık sen, şartlı refleks monolog(çu)ların seçilmiş milis günlüğüsün.
Hani günlük sayıp içimi dökmek istediğim konu başlığıdır.

Sevgili sözlük

Bugün 30 ağustos zafer bayramının ilk saatleri biz oturmuş ipnenin birini (sayın homoseksüel kardeşimiz) tartışıyoruz. sanki ondan daha önemli birşey yokmuş gibi.

hamiş: bende mi ipne olduğumu açıklasam dizilerde felan da oynarız. 2 gün ipne 3. gün beyfendi oluruz. Hıncal abi ye danışmalı.
eeh artık bu kadarı da olmaz dedirttirtiren bir sözlük klonu.

http://www.sevgilisozluk.com adresinden ulaşabilirsiniz. daha yeni açılmış emekliyor. ay canım.
sevgili günlük tadında, yanlız kalmış, terk edilimiş, itilmiş, vurgun yemiş insanın ilk cümlesi
- çok yalnızım be sevgili sözlük!
(bkz: içimdeki sözlük aşkı bambaşka)
sevgili sözlük.. diye başlayıp aslında geyik yaparak mutluluklarımızı paylaşabileceğimiz bi başlık olası bişey.
sevgili sözlük;

uzun zamandan sonra başka bir sözlüğe "sevgili" demek garip olsa da alışırım sanıyorum. içimde binlerce renk ve kuşların kanat çırpışlarından doğan hafif rüzgar. "aylak terkedilmişlikler" diyordu ya bir yazar yalnızlığa övgüsünde; hani ihtiyacımız olanın bu olmadığını savunurken diyorum. ne çok beğenmiştim oysa ki ilk okuduğumda; "yalnızlık aylak terkedilmişlikler değildir" demiştim kahraman bir edayla kopya çekerek. yanılmışım sözlük. tam da buymuş yalnızlık; aylak terkedilmişlikler. ihtiyacımız olan yalnızlığı bilmesem de, benim için yalnızlık budur bundan sonra.

parlak ve yalnız bir ay dolanıyordu kentin üstünde, hem de hiç bu kadar yakın olmamıştı bize. oysa içimizdeki ışık yeterdi kenti aydınlatmaya. dolunaya ihtiyaç yoktu daha fazla duygu için. yine de asılı duruyordu havada; yalnız ve parlak. tıpkı bizim gibi; yalnız ve parlak...

Soluk bir ay dolanıyor
kentin üstünde her gece
Her gece bilge bir gezgin
tavrıyla adımlıyor yolunu
Güz yanığı bir durgun
sessizlikle örtülü her şey
ve yırtılmış bir tül gibi
savrulup duruyor zaman
Suların sesini dinle şimdi
ormanın fısıldayışlarını
usulca yarılıyor dağların göğsü
bir aşkı dinlendirmek için
Ve gözleri uzak yamaçlarda
aranıp dururken bir şeyleri
sessiz ve sakin beklemekte
bekledikçe bileylenen yürek
Belli ki dağların, denizlerin
ve göllerin üzerinden
sıyrılıp gelmektedir seher
Belli ki yakındır
doğayı ve hayatı sarsacak saat

ahmet telli
sevgili sözlük;
ben bu yazıyı ona, buna yazmadım. ben bu yazıyı yalnızca kendime yazıyorum. yalnızca kendimi biliyorum çünkü. başka hiçbir bilmek bilmek değil sözlük. bildiğim her şey yalan, yalan olan her şey hayal. hayal bir ses, ses tek bir nefesti. nefesti; kalmış şarkıların dizelerinde, anlamak için çırpındığım, her notasına bir hayal yıktığım. anlardan oluşmuş kısa bir ömür içinde ayakları çıplak ve kısa pantolonlu bir çocuktu beklediğim. çok şey değildi istediklerim. şimdi yine bekliyorum, üç noktalarımı tamamlayacak olanı, "seni tanıyorum" diyecek olanı bekliyorum. gelmeyecek biliyorum. ya da yakarım belki cümlelerimi, ısıtırım yüreğimi.

şarkılar seni söyler
sen bir başkasını
şarkılar biter
cümleler biter
ve uçar büyüsü bir yudum ayışığının
elde kalan aşina bir hüzün
bitmemiş aşklardan yadigar olan.
haydi bir de tanım yapayım; dolup dolup taşmak isteyen bünyelerin -ki ben de dahilim görüldüğü üzere bu güruha- sözlüğe anlatmak istedikleri şeylerden önce kurduğu sevgi dolu hitap şeklidir.
eh be sözlük, benden başka kimse sevgili demiyor sana görüyor musun? *
hemen arkasından bir istek veya şikayet gelecek başlık, hitap biçimi.
sözlükle dertleşmeye ya da sözlüğe bişeyler söylemeye niyetlenen kişinin sözlüğe hitap şeklidir.
sevgili sözlük;

askere gitmeden son bir ayımı seninle geçiriyorum . aslın da belki hatun düşürürüm maksadıyla takılsam da daha msn adresini aldığım bir hatun bile yoktur. aslın da alıştım sana formatına, bkz vermeye ,spoiler kullanmaya , gb veya swh mevzusuna felana fişmana ama kusura bakma sözlük senin ile vakit kaybediyorum. Mynet de okeyde günde 4 kız düşürürken sende siftahı açamadım be sözlük. hadi ben kaçtım .kendine iyi bak, öptüm bal dudaktan .
sevgili sözlük..
nergis mevsimi gelmiş, hangi çiçekçinin önünden geçsem kokusu yayılıyor. bahar havasına gider türden sanki ama o da değil, hani hiçbir yere gitmez, yüze gitmez, tene gitmez, oturmaz. aynı öyle. bir yere oturamadım gitti, ayakta alsınlar beni; paramı ödedim. bu dünyadan değil gibi. tanrıdan çok uzak olduğum zamanlarıma sayıyorum; o beni bilir ben onu, o ayrı konu. uzun süredir olmadığım kadar huzursuzum bunu kolaylıkla itiraf edebilirim. saçma sapan şeylere canımı sıkarken hayatın ne denli zorlaşabildiğine tanık oldum son zamanlarda. "korku" nun ne kadar ciddi bir kavram olduğunun farkına varmış olmalıyım. aşktan çarpar, hırstan çarpar.. ama birini kaybetmek daha tuhaf, daha korkunç bir şey. hele ki ölüm söz konusuysa.. bir daha insanları mutlu göremeyeceğinin korkusu da gelince üstüne hiç çıkılmıyor işin içinden. oramda buramda kablolar, ben de anlamadım. ben bir adriana iki dedim kimse inanmadı. zorluyor alet edevat, ağırlık yaptı sanki. insan cidden hastalıklı hissediyor ne kadar iyi olsa da. ne pis şu hastalık psikolojisi.
efkarlandım sanırım.. doktor içme dedi ama ben içtim.
gel gir fanusa, durmadan bayrak değiştir, renk değiştir; kolay mı gör..
takıntılarımı koyamıyorum öte tarafa. yüzden sıfıra mı varsam, sıfırdan yüze mi bilemedim. kendime mi yaransam, kendimi mi zorlasam bilemedim.
biliyorum "çok" mutlu olmak zararlıdır her zaman bünyeye, ama huzur kalıcı değil zaten. bir süre sonra yerini başka şeylere bırakır, o sebepten korkmuyorum.
bazen çok kolay, bazen çok zor.
bazen gülüyorum, bazen ağlıyorum..
sözlük be;
öyle yorgun olmak ki bir ineği bile yorgun olmak başlığını arıyorum, ilk defa içimden bir şey yazmak geldi, onu bile bulamıyorum. bana kaderimin bir oyunu mu bu sözlük?
bu bahar yorgunluğu denen şey berbat bir de. yenilemek lazım, arada ruh tadilatı yapmak lazım. rüzgar adamı tepe sersemi etse de vapurlar hala var.

öyle işte...

tanım: sözlüğü dert ortağı yapanların giriş cümlesi. * *
sözlüğü günlük olarak kullanan, yani amacından saptıran kişinin söylemi.
sözlüğü günlüğü zannedip kafasına göre başlıklar açıp kendi çapında entry giren yazar profili.
sevgilisiz sözlük
sevgili sözlük;

seni çok seviyorum.

kib öpt bye
sevgili sözlük ; bugün hiç yazasım yok yarın görüşmek üzere.
sevgili sözlük; bugun sol frame'i seksle ve ruslarla bozdun. ya ben hiç dikkat etmiyordum ya da sen hakikaten ramazanda abazanlığın dibine vurduğunu bugün aşikar şekilde belli ettin. bilmem alışabilir miyim bu durumuna umarım çok uzun sürmez. kendine iyi bak.
sevgili sözlük son zamanlarda çok garip şeyler yaşıyorum. bir ara buluşalım etraflıca konuşalım.