bugün

sevdiğini göstermek için bir şeyler yapmanın gerekliliği üzerine vurgu yapan darb-ı meseldir.
eylem, emek, eylül...

(bkz: sevgi orak ister)

yok yok;

(bkz: sevgi emek ister)
"sözle iyilik güven yaratır,düşünce ile iyilik derinlik yaratır, vermek ile iyilik sevgi yaratır" demiş lao tzu.
evet sevgi eylem ister ve evet sevgi emek ister. eğer bunları veremiyorsanız karşınızdakilere ozaman sevilemezsiniz. nekadar sevgi karşılık beklemeden yapılması gereksede yorulur insan bir süre sonra ve emeğinin çabasını göremezse küser yaptıklarına sevgisine dünyasına. evet sevgi eylem ister ve buyüzden haydi alanlara.
seksenlerin sonu, doksanların başında kalmış, sosyal mesaj kaygılı romantizm klişelerinden nadide bir misaldir.

içerik, eylem kelimesinin yoğun kullanıcı kitlesinin entellektüel birikimine güvenerek doldurulmamış, muhakkak düzeyli ve romantik olacağı varsayılmıştır.

halbuki sevgilinin gözünü patlatmak da bir eylemdir, hatta domaltmak bile bu bu nevidendir değil mi a dostlar..
(bkz: sevgi söyleyerek gösterilmez) sözünün diğer açılımıdır.
hödecan: sevgi eylem gerektirir hedegül
hedegül: nasssı yani??
hödecan: bak şimdi ben eğiliyorum ve boynundan öpüyorum ve geri çekiliyorum bu bir eylemdir.
hedegül: bu şimdi gereklimiydi hödecan!
hödecan: hayır bence direk asıl eyleme geçelim
hedegül: ?!?!?
hödecan: inan o benim için çok gerekli 26 yıldır bekliyorum hedegül
eylemde sevgi gerektirir.
gerçekliği su götürmez olan söz. eylemi sadece elele tutuşmak sananların anlamayacağı eylemdir. aşk süründürür. her şeyinizi feda edecek kadar süründürür hem de. aşkın ispatı eylemlerdir. aşk bir savaştır. yokluk zamanıdır. parayı, malı gözü görmemektir. aşk ispat gerektirir. aşk; sözde değil, özdedir.
Eylem gereksinimi duyan genç çiftlerden erkeğin ilk fırsatta kızın elini tutmaya çalışma çabası ile başlayan ve ardı arkası kesilmeyen eylemler zinciri
eski fenerlist uyelerinin bir kismindan olusan fenerbahce taraftar grubu.

genelde alex de souza'nin her gol attiktan sonra gittigi yerde; lacivert tribunde otururlar.
gereken 1 numaralı eylem sevişmektir. ne de olsa başbakan RTE 3 çocuk istiyo.. herşey vatan içindir. sözün bitip eylemin başlağı an bu an dır....
24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçı'nda fenerbahçeli taraftarların galatasaraylı aslanlara kaptırdığı pankartın adıdır.

grubun kendini feshetmesi gerekir.

(bkz: pankart gitti namus gitti)
fenerbahçe taraftarının gerçekleştirdiği muhteşem sözdür. galatasaray taraftarına ise malesef çok terstir, onlar sadece konuşurlar.
sevgi bi şey gerektirmez.
içtenlikten başka.

gerisini eyleme dökersin istemesen de zaten.
(bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)
mesela öldürmek.
(bkz: sevmek demek kavga demek)
(bkz: aşk örgütlenmektir)*
Sevgi eylem ister. Sevgide yapılan eylemlerde Emektir.
"do it for love."
hareketsiz kalıp kaybedenlere hayatın öğrettiğidir.