bugün

ya ilişkinin sonunu görmüş, ya da psikolojik problemleri olan acı çekmeyi seven (bkz: mazoşist), insanların yaptığı davranışlar.
ya sonra şarkısıyla muhteşem ifade edilendir, bu ayrılık sonrası bol bol dinlemenizi salık veririm ben öyle yapıyorum iyi geliyor... ama tabii gönül ister kimse böyle bir durum yaşamasın...

Nedir derdin söyle diye
Bir gün bana sormadın
Yüzüme bakmadın *
Bilsen nasıl acı çektim kendim
Kimse görsün istemedim *
Candan seven birini bekledim *
Sen yoktun ki o kara günlerde
Başkası vardı gönlünde
Gerçekleri gördüm yeter dedim *

Ah bugünün bir de yarını var *
Mutluyduk belki bugüne kadar *
Ya sonra

Ne yaparım senden sonra
Acımadan geçer yıllar
Zamanla yalnızlık başlar
Yola çıkar pişmanlıklar *
Kal sevgini de al
Gidiyorum ben sen hoşçakal
Bugünlerin bir de yarınları var
Gidiyorum ben sen hoşçakal
* *
Aşk imkansızsa kaçınılmaz son.
bana mantıksız gelen bir eylem. yapanı da anlamıyorum yaptıranı da anlamıyorum.

ayırca, (bkz: severek ayrılanlar)
Mutlaka bir sebebi vardır.
seven adam terketmez arkadaş başka bi olay vardır orda.
sebepsiz olmayacağı kesin davranış. severken terketmek zorunda kalmak olabilir mesela.
severken terketmek ne lan malmısınız olm sizin bu dediğiniz vermeyince terketmek, terkederken geri dönüş umudu kalsın diye sevme taklidi yapmak, terkederken daha çok acı çeksin diye seviyomuş taklidi yapmak v.s. taklidi yapmak .. taklidi yapmak diye uzar gider. mallığın ergenliğin alemi yok kandırmayın kendinizi.
başıma geldiğini tahmin ettiğim şey. yani sevgilim beni öyle bir terk etti ki, öncesinde ve o sırada gördüklerim, hala sevdiği her halinden belliydi. kendisine güvenmiyor, benim de hayatımı bok edeceğini sanıyordu. benim de diyorum, çünkü kendi hayatının bok gibi olduğunu düşünüyordu. ama ikna edemiyorsun işte kafaya koyunca, garip.
severken terketmek, bir bakıma ileri görüşlülüktür. eğer ilişkide bir son olmayacaksa ve iki taraf da mevcut durumlardan dolayı bir gün biteceğini biliyorlarsa, mesela aslen imkansız bir aşksa, severken birbirlerini terk edebilirler. acıdır, çok can yakar ama bir sona varamamak insanı daha da çok üzer ve yıpratır.
tanıdık gelen durumdur.

cidden acı veren bir durumdur. nasıl acıtır, nasıl kanatır.. ama vardır illa ki sebebi. hatta öyle sebepler, birikmişlikler vardır ki sevginin de önüne geçebilmiştir. sebepler özeldir herkesin, saklı kalır ama kolay değildir. orası kesin.
belki mecburdur, yapacak başka birşeyi kalmamıştır. öyle üzücüdürki severken terk etmek..

şaka lan şaka çok ergence bir eylemdir.
yeterince sevmemektir.
saçmalamaktır.sonunda da hep geri dönülür.