bugün

genelde o sevgi açığa bahsi geçen kişinin başına kötü bir şey geldikten sonra ortaya çıkar. geçmişe dair pişmanlık hissedilir.
tecrübedir. tecrübe de geçmişte yenilen kazıkların bileşkesidir zira.
edit: aklıma geldi de kendini ağırdan satıyor da olabilir.*
en mantıklısıdır.
belli edelim de cılkı mı çıksın.
uzaktan iyisin sen... * *
bok yemektir.

madem seviyorsun en azından birkez söyle. ondan sonrası seni ırgalamaz zaten.
bir çocuk çıkarkarşına, bakışırsın, ben buna açılsam mı diye düşünürsün ki elinde telefonuyla sana kıçını dönerek konuşmaya başlar önceki bakışmaları salla bak ben telefonda konuşuyorum insan neden bu kadar telefonuyla konuşur sevgilim var tamam bir süre bakıştık ama o kadar sinyali verir adeta. işte o andan itibaren sevgi belli edilmemelidir.
dozu iyi ayarlamak lazım sevgi olaylarında.sevdiğini belli etmemek; bazen en mantıklısı, bazen de en mantısızıdır ki sırf bu yüzden karşıdakini kaybetmeye sebep olabilir.
tam gözünün içine bakacakken kafanı çevirmektir.
mesajı yazıp gönderecekken yazdığını silmektir.
tek bir güzel kelimene hasret beklerken söylememen gerektiğini düşünmektir.
duygularınla boğuşmaya çalışırken mantığın yenmesidir.
ya da başkasının çizdiği hayatı yaşamaktır..
'seviyorsan söyle arkadaş' diyememektir kendi yüreğine.
söyleyip de anlık rahalık yaşayıp, ardından cılkının çıkmasından iyidir.
karşıdaki kişinin tepkisi önemlidir.

öncesinde denenir o kişi. farketmez tabi o. bu durumdan alakasız bi kaç soruyla çözülür o.

baktı olmayacak, söylenmez. belli edilmez. zaten en güzelidir bu durumda konuşmamak.
dünyanın en can sıkıcı durumudur.
fena şişkinlik yapar.
sigaraya başlama sebebidir.
kısacası içinde bulunduğum durumdur.
not: "seviyorsan git konuş ayakları yapmayın" gözünüzü seviyim, ben ateş istediğimde "yok" diyen adama 2 gün suç işlemiş gibi bakıyorum a.k.
(bkz: baba)
sizin kafanızı işgal eden en büyük etken. ne yapacağınıza karar vermek haftalar sürebilir. bazen de şu olay olabiliyor. karşıdaki onu sevdiğinizi anlarsa nasıl olsa sizi kaybetmeyeceğini düşünüp size değersizmişsiniz gibi davranabiliyor. halbuki o da dese. ben de seni dese. inkar etmese. açıkça söylese. zamanı değil demese. ne güzel olurdu..
bildiğin baba eylemidir.
çok sever ama belli etmez.
seviyorsa illaki belli eder insan. belli edemiyorsa vardır bir sevmemezlik, bir eksiklik.
sevdiğini belli etmemek, dilsiz olmaktan da kaynaklanabilir kimi zaman. hele dinsizsen hiçbirşeyi sevemezsin. neden çünkü allah ı sevmeyen kimseyi sevmez. başka mıydı lan o söz?
seven sevdiğini belli eder.
seviyorsan belli etsene, söylesene sevdiğine seviyorsan mutlu etsene sevdiğini. Kime bu trip bu hava anlamıyorum ki.
yapılmaması gereken acı veren bir davranıştır. seviorsan sevdiğini dibine kadar göstermen gerekir.
bu toplumda suç olduğundan sevmek. suçunu belli etmemektir, sevdiğini belli etmemek.
şayet söylemek sorun teşkil etmiyorsa, afedersin ama sözlük kendi kendine melankolik takılıyor olmanın, bi taraflarına koyuyor olmaktan başka bişi değildir.
şayet söylemek sorun teşkil etmiyorsa, afedersin ama sözlük kendi kendine melankolik takılıyor olmanın, bi taraflarına koyuyor olmaktan başka bişi değildir.
--spoiler--
sen beni tanımazsın, severim de söylemem
sen beni uzak sanırsın, bilirim söz dinlemem
--spoiler--
sevgisizlik toplumla o kadar özdeşleşmiş ki artık sevmek bir zafiyet göstergesi olarak kabul ediliyor. sanki bünyede bulunun bir defo. insan olduğumuzu hatırlatan şeylerden vazgeçiyoruz. asıl gurursuzluğu sevgimizi göstermeyip hatta gerekirse yalan söyleyerek, inkar ederek yapmış oluyoruz da işte aşılması zor şeyler.
ne sebeple olursa olsun bencilliktir, korkaklıktır.

sevdiğini belli etmelisin, sevdiğini de söylemelisin. geçmişte ne yaşamışsan yaşamışındır, herkesi aynı kefeye koyamazsın. karşındaki kişi sevgini hakediyorsa * sevdiğini açıkça göstermelisin. sonrasını bırak o kişi düşünsün. dünyada sevmek kadar güzel bir duygu yoktur. sevdiğine ilgi göstermelisin*, onu mutlu etmelisin *, sevgiyi, ne demek olduğunu yaşatmalısın, kalbini kırmamalısın*, onu anlamaya çalışmalısın, güzel zamanlar yaratmalısın*...

bütün bunların yanında sevgini belli etmezsen en büyük korkaksındır. iş hayatın ne kadar başarılı olursa olsun, maddi gelirin ne kadar çok olursa olsun bir hiçsin. kalbini açmazsan, bir hiçsin. bir hiç olmak ister misin?
sevgini belli etmelisin, göstermelisin. anlamadı mı? açıkça söylemelisin. içinde yaşatırsan hayattaki en büyük güzellikten mahrum kalırsın. bu güzelliği bilemeyeceğin için de yalan şeylerle avunursun.

hayat * korkak insanları sevmez.