bugün

genellikle tutuk,çekingen insanlar sevdigini belli edemez.böylelerini anında bırakıp yanından hızlı adımlarla uzaklaşmak gerekir.
severken öldürmekten iyidir diye düşünen insanların felsefesidir.
çaktırmadığım duygu, kaçın benden.

tanım: iyi bir şeydir iyi.
cekıngenlıkle alakası olmayan durum.Kişilik meselesidir.Bazı insanlar sana aşığım, ölüyorum, yanıyorum gibi aptal aşık cocuk rolleri yapmaslar.Buda sevgisini belli etmemekten gecıyor.Bu sevgi kardesede gosterılmeyebilir, aileyede.Ama içten içten sevilir.Ve karsıdakide bunu zaten cok iyi bilir.
belki gerek duyulmadığı için belli etmekten kaçınan insanın edebilememe gibi görünmesi durumu
"üç şey saklanamaz: duman, fakirlik ve aşk" şeklinde dile gelen güzide bir atasözüne* göre, pek mümkün olmayan durumdur. kişi ister istemez bir yerden açık verir, hadiseyi gün yüzüne kavuşturur.
çok sevmek yüzünden olur. kaybetmek ile sonuçlanır. bunun bir ortası yok mu?
erkeklerin becerebilidikleri tek konu......
başıma gelmiş durumdur. Küçüktüm,lise filan.Nasıl da ağır bi abiydi sevip de söyleyemediğim. Allahtan daha sonra güzel olduğumun farkına vardım da böyle bir derdim kalmadı. iyi ki güzelim olleeey!
yengeç burclarının klasik modudur. hele ki bir birinden hoşlanan iki yengeç ise vay hallerine.
bircogumuzun hayatinda en az bir kere yasagidi aci gibi gorunse de guzel bir duygudur.
bir kız için gurur verici olaydır. günümüz kızları birine sevdiğini belli etmenin "basitlik" olduğunu düşünürler çünkü. oysa sevildiğini hissetmek erkeğin de hakkıdır. erkeklerden bu hakkı elinden alan kızlara nedense hep sevdiğini belli etmek durumları düşmüştür.
--spoiler--
Eğer sevginizi, eşinizin anlamadığı bir dilde ifade ediyorsanız, sevgi gösterdiğinizi hiç anlamayacaktır. Sorun iki ayrı dil konuşmanızdadır. Belki kocanız cesaret verici sözler duymak istiyor ama siz bir akşam yemeği pişirmenin onu neşelendireceğini düşünüyorsunuz. O kendisini hala kötü hissederken, siz hayrete düşüyorsunuz. Veya, belki de eşiniz, çocuklardan ve televizyondan uzakta sizinle beraber olmayı çok arzuluyor. Ona verdiğiniz çiçek de ona değer verdiğinizi anlatmıyor. "Beş Sevgi Dili"nde, nasıl olduğunu anlamadan, sevginin eşsiz dillerini konuşmayı, anlamayı ve eşinize sevginizi etkili bir şekilde gösterip, karşılığında gerçek sevgiyi bulmayı öğreneceksiniz.
Gary Chapman
5 sevgi dili
--spoiler--

aynı sevgi dilini konuşan birini bulmadıktan sonra mutlu olmak çok zor.
sevdiğimiz insana sevgimizi söyleyememek doğru ifade edememektir. erkeklerin kronik bir sorunudur. ataerkil toplumlarda erkeklerin saygınlığını ağırlığını yitirmemesi amaçlı sevgisini saklama tutumudur.
seven kişi mutlaka sevdiğini belli eder. doğasına aykırı davranışlarda bulunur ama önemli olan bunu belli edilmek istenen kişiye farkettirebilmektir.
belli ettiğinde alacağın cevaptan korkmaktır belki de, o yüzden suskunluk hakimiyet sürer böylelerinde, o sevgi "dokunulmazlığıyla" ömür boyu yaşasın diye...
sevdiğimi belli etmiyim derken karşındakini kendinden soğutman kadar kötü değildir.
böyle bir $ey yok bence. sevmeyi bilememek, terkedildiğinde de a$ık olduğunu farketmek var.
dayanamayıp belli etmek daha sıkıntılı bir durumdur. elinizden gideceğini düşünürsünüz ve bir an karar alırsınız. ama aklınızda deli sorular vardır. ya temelli kaybederim, ya daha ileri gideriz istediğim olur birlikte mutlu oluruzlar falan... fakat o size ben seni arkadaş olarak görüyorum, sana hiç o gözle bakmadım bir daha görüşmeyelim der ve hayatınız sikilir.
en iyisi belli etmeyip uzaktan uzağa hayallerle sevmekmiş dersiniz.
yani ben 3 hafta önce bunları yaşadım halen öyle diyorum.
Aşılması gereken bi durumdur. Sonradan pişman olsanız da sevdiğinizi belli edin insanlara, onlara güzel şeyler yazın, onları övün.
Bu hem size iyi geliyor, hem karşıdakine. Ama iyi ayarlamak lazım karşıdaki kişi fazla egodan nankör birine dönüşüp ağzınıza edebilir, hatta yapar bunu.