bugün

bir demet tiyatro'nun saldıray abi'si. en çok yaranı.
ikiz yatak kelimesini çok kullanan sürekli sevişen adam
aklı fikri şeyinde ve züleyhada olan, ikiz yatak bağımlısı, fena halde abazan tipleme.

(bkz: yalan söylüyorsam şurdan şuraya sevişmek nasip olmasın)
denizli ' de bir pide salonu da işleten geç keşif aktörlerdendir.
oyunculuğunu dış görünüşüne enfes şekilde uyarlayan ve o tipin aranan adamı haline gelmiş sinema insanı.
doğulu şivelerini mükkemmel yapar, "kimse de sormuyor ki; abi sen bugun hiç sevistin mi diye" demişliği vardır.
saldıray rolüyle birlikte kitleler tarafından tanınmasının ardından kendisine gelen bir çok dizi, sinema filmi vb. teklifleri ' ben mankenlerle oynamam. gerçek oyuncuların yer aldığı projelerle gelin bana' diyerek reddedecek ve bu sebepten fazla iş yapamadığı için geçimini sağlamak adına kadıköy salı pazarında kendi hazırladığı sandviçleri satacak kadar onurlu bir duruşa sahip, gerçek bir sanatçıdır. şimdilerde kocaeli' nin kandıra ilçesinde aldığı çiftlikte mandıra kurma çabalarına tam gaz devam etmektedir. sohbeti tatlı, sıcakkanlı, kültürlü settar abimizin nefret ettiği şey kendisine saldıray denmesidir. saldıray abi diyene çok pis küfrediyor, uyandıriim.
Saldıray Abi tiplemesi zaten dillere destandır, Alacakaranlık dizisindeki oyunculuğu da harikadır. Uğur Yücel'in yakın arkadaşıdır.
şu sıralar "gece gündüz" adlı dizide oynamaktadır kendisi. gayet de başarılı oynamaktadır.
kenan imirzalioğlu nun akıl hocalarından olan usta oyuncu. sevilir, sayılır her zaman.
bir demet tiyatroda oynarken korkardım sapıklığından bir velet olarak amma velakin gel gör ki acayip doğal ve hakkıyla oynayabilen nadir yetenekli oyuncumuzdur.kendisine saygılar.
bir demet tiyatro' da sevişken saldıray' ı eşkiya filminde efemine otel sahibini, ikinci bahar dizisinin ilk sezonunda antep' li hırslı ve de kötü niyetli antepli kebap ustasını oynamış olan aşmış oyuncudur.
gece gündüz adlı dizide başrol oynayan kemal başkomiser. Mükemmel bir oyunucudur.
usta oyuncu 25 Şubat 2010 perşembe, saat 14:30 da uludağ üniversitesi Ahmet Taner Kışlalı Salonuna(eğitim fakültesi); uludağ üniversitesi sinema topluluğunun katkılarıyla söyleyişiye gelecektir.
"seviş" kelimesi duyulduğunda istemsiz akla gelen oyuncu.
engin günaydın'la arasının oldukça iyi olduğunu tahmin ettiğim usta oyuncu.
settar abi ile yazmam gereken tek bir şey var. ne zaman lahmacun yerken görsem işi gücü bırakıp saatlerce seyretmek istiyorum.
izlerken kişiyi kendisine hayran bırakan adam. şivesiyle, hareketleriyle.. ayrıca kendisini yemek yerken izlemek ayrı bir keyif.*
vavien'de hiç izlemediğim kadar iyi bir oyunculuk çıkartmış olan kişi.
iyi saz çaldığı öğrenildiği için son projelerinde elinde bir sazla görmeye alıştığımız, başarılı oyuncu.
felaket iyi bir oyuncu. pek göremiyoruz ne yazık ki kendisini.
çoğunluk 'ta öyle bir baba rolüne bürünmüştür ki, babayı oynamamıştır. adeta baba olmuştur.
bir de adam döverken sağlam bir ruh vererek olayı yaşatıyor. vavien'de de yapmıştı bunu. çoğunluk'ta da yaptı. iyi dövüyor, amma da dövüyor be.
adama adam dövmek dahi yakışıyor. sevmem ben şiddeti falan. ama bu abimiz rolünün hakkını yaşayarak/ yaşatarak fazlasıyla vermekte.
her rolün altından ustalıkla çıkan süper ötesi oyuncu. hayranıyız. ailecek izliyoruz.

en çok güldürdüğü ise kutsal damacanada hoca rolü ve saldıray abidir.
engin günaydın ile kader birliği yapmış fiziksel çekiciliği olmadığı için(kendi görüşümdür) çok fazla popüler olmamasına rağmen oyunculuk anlamında eline su dökülemeyecek yetenekte şahsiyettir. kendisinin içinde yer aldığı diziler/filmler/tiyatro oyunları tadından yenmez.
kendisine : ''bizler yüz orospulariyiz'' diyen olayı çözmüş ve bu durumdan memnun olmayan saygıdeğer insan. bu sözünü tv için kullanmasına gayet yerindedir.