bugün

bu mudur? 8 de kalkar 9 da okula giderdik gösteriler yapar gönlümüzce eğlenirdik. girdiğin bakkal başını okşayıp sakız vermedimi hiç sırf o gün 23 nisan diye? bu kadar pıstık mı biz içimize? başardılar arkadaşlar andımızı, bayramlarımızı tek tek sindirip yok etmeye çalışıyorlar ve bunu bize kabullendirmeyi başardılar. ben çocuğumu cumhuriyet ilkeleriyle cumhuriyet bayramlarıyla yetiştirmek istiyorum ama şu hale bi bakın. kutlu doğum haftasını, cemaat toplantılarını, dini hiç bir sohbeti kaçırmayan şu insanlar benim gencimin, çocuğumun bayramını çalıyor göz göre göre.
Sessiz sedasız yapılan savaşın sonuçlarındandır. Bu çağın en büyük savaş taktiği sessiz ve derinden etkiye dayanıyor.

Biraz çıkarım yapabilen solcu kafalarımız olsa savaş kazanmanın artık tencere tavayla, polis kışkırtmayla, sisteme sövmeyle olmayacağını kavrar. Sessiz savaş yöntemlerine yoğunlaşır. Kitle etkileme tekniklerini çalışır. Nesilleri asimile eder. Agresifliğe gerek kalmadan amacına ulaşır.

Malum kişiye duyduğum saygının tek sebebi bu sessiz savaş taktiğini kullanmasıdır. bu akıllı insan işidir. Atatürk de aynı savaşla koca bir ülkenin algısını değiştirmiştir zaten. Rota farkı muazzam ama taktik aynı.

Sessiz savaşı öğrenelim. "23 nisan niye sessiz?" deyip provokasyon yapmayalım. Onun yerine çocuklarla bu bayramın önemini konuşalım. Yeni nesil eski kirleri süpürür. Sadece işleyelim ve bekleyelim. Alarmı kur, çalacak.
gönlümüzce eğlenirdikten sonrasini okuyamadim. ne gonlunce eglenmesi sicagin bagirinda stada robotlar gibi dizerler sacma sapan 7 yasindaki cocujlara askeri duzende yurutmeye calisirlar vs. iskencedir iskence.
Bir daha okumadığın başlığa entry girme. Bahsettiğim 7 yaşındaki çocuğun sıcakta ayakta dikilmesi değil, o çocuğun bayram gününün elinden alınması durumu.
onun yerine kutlu doğum haftası olacakmış. mutlu yıllar diyelim bari doğum günün kutlu olsun. bir dakika doğum günü kutlamak batı işi onlar gavur. ee kim onlara benzerse onlardan olur hadis-i. biz kimiz yahu. onlar mi biz biz mi onlar bizler gavur onlar neyse bos verin şeriat gelince liste halinde yayınlanır nasıl olacağı öğreniriz bekliyelim biz.
15 cm kara rağmen geldik okula. Neyin sessiz geçmesi..
Bu nasıl 23 nisan oğlum nerde bizim çocukluğumuz?
nerde o eski 23 Nisanlar.
Tarihimize sadik degiliz..
bence biz çocuk olduğumuz için çok eğleniyorduk, şimdi çocuklara sormak lazım, paylaşım sitelerinde vs millet evlatlarının etkinlik fotolorına bakıyorum da gayet eğleniyor gözüküyor çocuklar. Onlar da bi 20-25 sene sonra nerede bizim bayramlarımız diyeceklerdir bizim gibi.
Daha önceleri olması gerekilen bir durumun,gerçekleşmesinden ibaret bir eylemdir.

Bence böyle kalabilir,sorun değil.
güncel Önemli Başlıklar