bugün

yeşilçam'ın bayan bacak'ı olarak da bilinen sanatçısı.
kedi kadın. bir zamanlar taş mış evet ama camii de yıkılmış, mihrapta maalesef. insan televizyona çıktığı korkuyor adeta yahu.
15 yaşında,bir subayla nişanlıyken,havadan gelen şöhret sebebiyle yüzüğü atmış,19 yaşında şarkıcı berkant ile evlenmiş . ondan bir kızı olmuş ,kız 8 aylıkken berkant tan boşanmış, sonra da iflah olmamış .
şu aralar evsiz barksız gariban bir vatandaş olarak tv kanallarına çıkarak acitasyon yapıyor . öyle bir bayan işte .

(bkz: bayan bacak)
Bir dönemin ünlü sahne ve ses sanatçısı. Bacaklarının güzelliği nedeni ile "Bayan Bacak" olarak tanınan Serpil Örümcer, şimdi 55 yaşında ve yokluk içinde. Beylikdüzü'nde belediyenin kendine verdiği dairede yaşama tutunmaya çalışan çalışan Örümcer, kimi zaman çöpten kağıt topluyor kimi zaman da seyyar satıcılık yapıyor. 14 yaşında şöhret olan oyuncu bir dönem çok kirlenen düzene uyum sağlamamasından dolayı bu duruma düştüğünü ve mutfağında çorbanın piştiği bir yuvada yaşamayı hayal ediyor.
bir ibretlik oyku barindiran eski yıldız.

--spoiler--
bir yıl mankenlik yaptı. Bu sırada unutulmaz Samanyolu şarkısıyla zirvede bulunan, dönemin ünlü sanatçısı Berkant'la tanıştı. Bir süre sonra onunla evlendi. Ama bir süre sonra Berkant'ı terk etti. Artık öylesine ünlüydü ki Ayakkabısından rakı içen bile vardı. Örümcer iki evlilik daha yaptı. Cengiz Kartal'la 1989-1990 yılları arasında süren evliliği bittiğinde neyi var neyi yok satmıştı. Batman'da gayriresmi 4 eşi ve 11 çocuğu bulunduğunu sonradan öğrendiği işadamı Hasan Ölük’le yaptığı üçüncü evlilik, Örümcer'e göre hayatının ikinci büyük hatasıydı. Bir günlük konser için gittiği Batman’da 10 gün kalınca tanıştığı Hasan Ölük, evlendikten sonra işkenceye başladı. Raporlar alıp mahkemelerde günler geçiren Serpil Örümcer, bu evlilikten güçlükle kurtuldu.

Ancak artık, yaşamını süsleyen neon ışıklarının yerini, çöpleri aydınlatan sokak lambaları almıştı. Çöplerden topladığı káğıt ürünlerini satarak geçimini sağlıyordu.

Örümcer kızı Fulya ve torunlarıyla Küçükçekmece'de yaşıyor. Örümcer için geçtiğimiz aylarda Bakırköy Belediyesi ve Bakırköy Gönüllü Çevreciler Sosyal Yardımlaşma Derneği bir gece düzenledi. Amaç Örümcer'in bir ev sahibi olmasını sağlamaktı.
--spoiler--

(bkz: yüksekten düşen yıldızlar)
şimdinin estetik harikalarından çok çok daha harika olan sanatçı. tabi o zaman medya bu kadar gelişmemiş, cabucak terketmiş bu ortamları.
1994 te güneydoğuya yerleştiğinde hayatının bittiğini söyleyen eski güzellerden.

son kocası işkenceyle bütün mal varlığına el koymuş. yazık.

bir şey diyeceğim, ırkçı diyecekler. demiyorum. anlayan anladı zaten.
An itibariyla tnt de petek dincoz un konugudur.

Soyledigi bir soz beni cok etkilemistir.

Eskiden soyleydiniz, boyleydiniz, zengindiniz...
Valla sevgili petek allah bize onde iki goz vermis onumuze bakalim diye, arkaya bakmamizi isteseydi gozlerimizi arkaya koyardi.
Biz allahtan daha iyi mi biliyoruz.
Birakin arkada kalanlari. Bu gune bakin ben ve torunlarim acliktan oluyor...
an itibariyla tnt de petek dincoz un konugudur.

soyledigi bir soz beni cok etkilemistir.

eskiden soyleydiniz, boyleydiniz, zengindiniz...
valla sevgili petek allah bize onde iki goz vermis onumuze bakalim diye, arkaya bakmamizi isteseydi gozlerimizi arkaya koyardi.
biz allahtan daha iyi mi biliyoruz.
birakin arkada kalanlari. bu gune bakin ben ve torunlarim acliktan oluyor...
uzucu bir hayat hikayesine sahiptir.
kizida mutlu degil.
allah yardim etsin.
ne oldum dememeli ne olacağım demeli sözünün canlı örneği.
Yeşilçam'da 'Bayan Bacak' lakabıyla şöhreti yakalamıştı şimdilerde bir pazar tezgahında çalışarak hayatını sürdürüyor.
Kızının rahatsızlığı ve torunlarının eğitimi için Pazarcılık yapıyormuş. Kendini mutsuz göstermiyor. Ancak sitemli.

https://youtu.be/PouLVYAYDHU?t=117