bugün

(bkz: ayı boğan)
Çok tatlış bir insan. anlatımıyla, yaptıklarından keyif aldığını hissettirmesiyle çok güzel sunuyor programını.

Yine televizyonda karşılaşınca yazasım geldi. Trt haber de doğadaki insan programı şu an tv de.
çakma (bkz: bear grylls).ama bearın kılı olamaz..
Karizmatik, ponçik, doğasever bir abimiz.

Bu abimizle ıssız adaya düşen aç kalmaz. Adam ev de yapar, yemek de.
kendisiyle kamp yapmak istediğim dağcı, doğasever bir insan. Trt'de program yapıyor. Bu insanın lügatında imkansız diye bir kavram yok. ıssız ve çorak bir adaya bırakın. Önce tarım devrimini gerçekleştirir, sonra sanayi devrimini. inanılmaz üretken bir insan. Tabiattan öylesine verimli yararlanıyor ki, izlerken ağzınızı açık bırakıyor.
Kendisiyle kamp ortamında bulundum, programdaki dağ evine de gitmiştik, sağlam sohbeti vardır, ama kendisi kibirli bir insan, onun dışında yüzeysel hali programlardaki gibi.

gerçekten epey kuvvetli adam, arkadaşımla bana "gelin güreş tutalım siz ikiniz ben" tek demişti, o zamanki halimle sanki duvarı itmeye çalışıyor gibi olmuştum.
idol olunacak adam hemşehrim.
undan ekmek yapıyor su an çok garip.
Astronomi festivali kapsamında Uludağ'da orman yürüyüşü yapmıştık, birkaç saat. keyifli idi bayağı. Çakmaksız ateş filan da yaktık.
Ve grupta eksik olmayan, 'Serdar Hocam, şu ot nedir? Yenir mi? Zehirli midir?' Sorularını da şükür ki yaşadık.

Bilgili, iyi adam. Arada bize hayatını da anlattı, dedesini vs. Ondan geliyordu yanılmıyorsam bu doğa zekası.
doğa belgeseli yapımcısı.
turkish bear grylls ama yılan otu boku yemeyen versiyon.
Mecbur kalırsa en alasını yer ama adamın ihtiyacı kalmıyor her şeyi yapabiliyor kendine.. evden, taş fırına kadar.
ntv'de 2010 yılındaki programında yılan yemişliği olan doğa adamı.

bir arada bolu'da kulübe yapıp kangal beslediydi.
Muthis insan, çok severim.
programlardaki konuşmaları hep birbirini tekrar eden şeyler. atalarımız ağaç kesmiş, dedelerimiz taşı delmiş. her bölüm aynı muhabbet. çok sıkıcı bir insan olduğunu ve vasfının ne olduğunu merak ettiğimi her ortamda söylerdim. en son büyük bir konut projesinin reklamında oynayınca doğaya olan aşkını da görmüş olduk.
adamın gerçek derdinin dağın başına ev yapmaktan ziyade geçinmek için para kazanmak olduğunun unutulduğunu düşündüğüm ve haksız yerilen saygıdeğer abimizdir. para akarken doldurmuştur.
son zamanlarda aynı şeyleri dönüp dönüp tekrar anlatıyor olması biraz can sıksa da yeni bir şeyler yapacağına inanıyoruz.
Trt öncesi programlarında helal haram demeden önüne çıkan her canlıyı yiyip doğa anaya teşekkür ederken trt ye geçince besmeleyle fırında ekmek pişirmeye başlamıștır.
Bir çok kişinin sevmiş olduğu Serdar Kılıç doğa sevmeyen insana bile doğayı sevdirir o derece.
şehir de kazanıp doyup, doğaya gidip oraları millete anlat özendir falan. böyle olmaz dostum. doğa da doğup yaşamaya barınmaya geçinmeye çalış bakalım.
Sevdiğim bir abi. Üniversitemize konferans için geldiğinde gidememiştim. Kendisine sorularım bile hazır.
Boludaki dağ evine gidip uzun uzun sohbet etmek istediğim doğa dostu..
sabaha kadar doğa ile alakalı belgeseli olsun izlerim. iyi insan ömrün uzun olsun...
Şişirilmiş balon.

Git bizim köyde ki yaylada ki doğada yaşayan insana bak. Bizdekinde ekipman yok, sıcak tutacak marka mont bot falan bişey yok. Serdar abi öyle yaşayabilir mi hayır.
Ormanda kuşburnu marmelatı yapıp agaç kabuğundan (huş ağacı) saklama kabı yaparak içine dolduran kişi.
Tam bir orman ve dağ adamı.
Pirimiz.
Doğayı sevdiren adam.
güncel Önemli Başlıklar