bugün

allah korkusu ve çocuklarımdır. yoksa çok yoruldum.
Cesaretim yok.Ama gönüllü olan varsa beni öldürebilir.
Kendimi parçalara ayırıp yeni bir ben üretebilmem. Mücadeleci iç güdüm.
kötü de olsa yaşamak, var olma hissiyatıdır. benim bir ailem, eşim yada çocuğum olmasa da, hangi mamayı sevdiğini, hangi kuma tuvaletini yaptığını, neyi sevip, neyi sevmediğini bildiğim evde beni bekleyen hamile bir kedim var. beklentilerini karşılıksız bırakmamak adına yaşama gayemin bir nebze de olsa nedenidir bu.
daimi bir mutluluk beklememek. hayatı geldiği gibi, olduğu gibi kabul etmek, kimsenin hayatının gül bahçesi olmadığını bilmek...
Korku. Canim cok yanar.
bir daha gelemeyecek olmak, inanıyor olmak, korkak olmamak gibi sebeplerdir. bir kere geliyoruz iyisi ile kötüsü ile her ne yaşanacaksa yaşayıp vade dolunca gitmek en güzeli. inanıyorsan zaten bu ilki ile birleşince mutlak sonuca çıkıyorsun ; yaşamak. korkak olmamak kısmı ise çok farklı şeyleri barındırıyor içerisinde insanlar çok büyük acılar yaşıyor bazen katlanılamayacak kadar korkunç şeyler ancak genede kolayı seçmek yerine zoru seçip yaşamaya çalışmak cesaret göstermek gibi geliyor.
Umutlarım.
Yarının bugünden daha iyi olacağına dair ufacık bir umut kırıntısı...
işin uhrevî ve mantıkî kısmı geçilirse, seveceğim, hayatıma girecek kızı dünyanın en mutlusu yapma hazzına erişebilmek için.
Kendi kendini motive etmesini bilen aşırı şahane lanet olası kişiliğim.

Biliyorum ki kışın sonu bahar, dört yıl önce ağlamaktan gözlerimi kan çanağına çeviren olayın simdilerde aklıma dahi gelmiyor oluşu.

Başkaları için yaşamak yerine kendinizi sevin, hayalleriniz için yaşayın gerisi gelir.

Çünkü canım hayat.
Yemiyor. Yoksa ederdim. insan canı tabi, kıymetli..
Verilen söz.
yaşam sevincim.
seviyorum yaşamayı, hayat bana güzel.
Mal olmamam.
derler ya yaşayarak intihar edin diye. yaşayarak intihar edenlerdenim.
Şu yalan dünyada bi hatunla sevişmeden gitmek istemiyorum acikcasi.
Zaten ölecek olmam.

Yaşayıp bir şeyleri değiştirmek için çabalamak, arkamda fikirlerimi bırakabilmek, bir martı jonathan olmak varken neden kendimi öldüreyim?
"Daha yeni başlıyoruz dur bakalım." sözleri.
Bir şeyde düşmek de vardır koşmak da. Eğer düştüysen, kalkıp koşmasını bilmen gerekir. Ve eğer kalkıp koşarsan, düştüğünde oluşan yaralar kendini tedaviye başlar.
Yazın bu sözü bir kenara. 2 dakika içinde götümden uydurdum. Güzele benzedi gibi bir şey.
evde yarım votka var lan.
Allah korkusu. Bi de bu hayatı onun bize bedavadan hediye ettiğine olan şükran duygum.
görsel
Kendime olan saygım.
banka hesabımdaki paralar. onları yemeden ölürsem gözüm açık gider.
güncel Önemli Başlıklar