bugün

adımlarını daraltıp bebek gibi yürüyen,
"canıım şu kavanozun kapaanı açar mısııığn?" diyen,
iki elini birden açıp kapayarak "bayyy" diyerek bayan,
"aşkıım yaaa", "canımmm yaa" gibi söyleyişlerle güzelim lafları da mahveden,
uzun uzun "nihayet beni anladı" dercesine ciddi bi konudan bahsettiğinizde, "inanmıyorum yaaa, nasıl olur" gibi abartılı tepkiler veren,
küçük bir sıyrık karşısında bile "ayyy ayy ben bakamam, canın acıyo muuğ?" diyen,
sevgilisine günde yüz kere "seni seviyorum" deyip cevap bekleyen, "ben de seni seviyorum" dediğiniz de "ayyy inanmıyorum gerçektn seviyo musuun beni?" tepkisi verebilen,
sustuğunuzda "ne düşünüyosun?"la bir işkenceye başlayan,
arkadaşken bir nebze katlanılabilen, sevgiliyken hiç çekilmeyen, "allah düşmanımın başına vermesin" türünden kızlardır.
(bkz: yapmacık kızlar)
erkeklerin ne bulduğunu anlamadığım, çıtkırıldım, yanlarına gidip "çıt!" diyip hep denemek istediğim, her türlü haşereden korkan, beceriksiz görünmeyi nedense seven ya da hakkaten beceremeyen, tırnağı kırıldı diye günü kendisine ve çevresindeki herkese zindan eden, hiçbir tamir işine girişemeyen, hala 12 yaşında gibi davranan, garip sesler çıkaran, nazlı mı nazlı, el bebek gül bebek, iki geyik yapamayacağınız, asla olamayacağım bir bayan ırkı...
bir de, bunların istedikleri olmayınca dudak büküp 'yaaaa banane banane banane' diyenleri vardır ki, aman uzak dursundurlar.
kıyamam ya,gerçeakten mı,ölürüm sana ölürüm,aşkaaaam,aman tanrım bu tip hatun kişilerin demirbaş replikleridir.
aptal kızların yaptığı bi sürü gerzek davranıştan bi tanesi. belki de en rahatsız etmeyeni. en azından sadece sempatik olduğunu sanıyo, ya çok zeki olduğunu sansaydı..
çocuk taklidi yapanları vardır bunların.. sempatiden çok, ağzına bitane çakma isteği uyandırırlar..lakin yapamayız.. çakamayız ağzına birtane..
yüz vermemek lazım, bir kere beğenilmeye görsünler artık aynı şeyi size sınırsız sayıda yapabilme yetenekleri vardır.
yapıtaşı bozuk kız modeli.
(bkz: yangında en son kurtarılacak nesne)
oyuncakları ellerine verilip kumda oynamaları tavsiye edilebilecek kız modelleridir.
kendilerini bir halt sanan,hayatını tatlı olduğunu düşündüğü için ve dolayısıyla karşılık alacağını zannettği için erkeklere sarkarak geçiren kızlar...uzak duralım efenim.
(bkz: sempatik olduğunu sanan aptal erkekler)den farkı olmayan kızlardır.
genel olarak pembe giyinmenin vıcığını çıkaran kızlardır.
pembe sıçtıkları düşünülmektedir.
ayrıca (bkz: pembe hastasi kizlarin mental retardasyonu)