bugün

Tabi canım bir bu eksikti.

Buradaki sıkıntı kuran okunması falan değil. Kimse olayı bu noktaya çekmesin yavşakça ajitasyona kalkmasın.

Olay muhafazakar süslüman tayfanın karşı kesimde kınadığı her şeyi kendi hayat standardına göre revize edip yapması ve hiçbir şey olmamış gibi davranması.
Öbürü gibi sözlük gündemine oturmaz umarım. Gereksiz partidir. Bahsi dahi gereksiz.
Kıskançlar kıskanıyorsunuz galiba.
sonra eleştirince bazı tuhaf arkadaşlar başlıklar falan açıp "laikçiler şöyle muhalifler böyle" diye köpükler saçıyor. geçen gün kına mevzusu bugün bu. bunlar sadece gördüklerimiz görmediğimiz neler dönüyor anasını satayım. isim koyma partisi falan vardı birkaç ay önce. isim koyma partisi.. millet hepten sıyırdı sıtkını artık. hayır gene yap yapma demiyorum ama sosyal medyadan duyurmak nedir.

heh ben yazarken belinay da düşmüş iyice şenlenmiş ortalık * lan oğlum islamiyeti tam anlamadan içerisine girmeyin ne olur ya. bütün kutsal dinler içerisinde gösterişten uzak kendi içerisinde yaşanması gereken din bizimkisi halbuki. hristiyanlar onu kutluyor bunu kutluyor diye deliren insanlar neleri kutluyor.
birde kuran çağa uygun değil diyorlar. bu süslümanlar (akepe) sayesinde neredeyse çağın bir adım önünde güncelleniyor hergün.
(bkz: new updates available)
ay bayılazam, vallahi bayılazam. "kuran okuma partisi" ne ayol. yaboz musunuz nesiniz anlamadım ki? hayır, biz ışıklı bireyler gibi cuckold, swinger, grup seks partisi düzenlemek varkene bu ne demek?

"kuran okuma partisi" yapmak ne demek, islamı anlamadan böyle şeyler yabmayın lüdfen!
Bunlar nasıl akımlar arkadaş ülke olarak ne hale geldik biz herşeyi allah için değil gösteriş olarak yaşanmaya başladı.
ne içiyorlarsa ondan ben de istiyorum..
görsel
Yok artık! Denilesi parti.
Topyekün kafayı sıyırdık, bi hunimiz eksik maşallah, inşallah!
eskiden hatim indirilir ve hatim indiren çocuklar için mevlid yapılırdı demek ki yeni sistem bu.

ama asıl sorun şu; selin kuran okuyor ama anlamıyor. bugüne kadar tüm hati indirenler gibi arapçayı öğretmeden sadece harfleri okuyorlar ve ne okudukları hakkında zerre bilgisi yok zaten 2 yıl sonra sorun bir şey hatırlamayacak o ezberlediklerinden de.
Ya ne boş yapmışsınız.
Ailenin inancı bu, aileler çocuklarına din konusunda baskı yapıyorlar bu bir gerçek. Kimisi zorla kuran kursuna yolluyor, kimisi böyle saçma partilerle sevdirmeye çalışıyor. Her ikisi de baskı aslında.
Olay partideki israf vs değil yani. Parası olan her şeyi de yapar, şunu yapan insanın birine yardım edip etmediğini de siz bilemezsiniz.
Olay çocuk yaştaki birinin bu şekilde manipüle edilmesi. iyi olduğuna inandığın şeye yönlendirirsin tamam ama bu din konusunda böyle olmamalı, çocuklar neye inanacağını kendi seçmeli zamanla.
Çocuklarımı sevgiyle büyüteceğim, din baskısıyla değil. Zaten dinsiz büyüyen çocuk, ebeveynlerini arkasında bir dağ gibi hissederse ruh doygunluğu için falan böyle saçmalıklara ihtiyaç duymaz. Ben zaten ayağına taş değmesine izin vermem. Evet bu kadar.
iyi ki bu Müslümanım diyen insanlarla aynı dinden değilim diye Allah'u teâlâ'ya dua edilmesine neden olan durum.
Abdestli kapitalistlerin partisi. Şam emevi camii'deki âmâ hafızlar bunu işitse oturdukları yerde gözyaşından boğulurlar. Ağlamayın efendiler, bu sizin modern ve yavşak zaman eserinizdir.

Kur'an: dünya üzerinde en çok okunan ve ezberlenen kitap olmasına rağmen, anlaşılamayan, anlamı bilinmeyen ve ısrarla öğrenilmeyen kitap. koyduğu hayati yasalar ve beşeri münasebetler okuyucularının umrunda değildir. Zira görüyoruz.

Kur'an'da çok manidar bulduğum ve üzerine düşündüğüm iki ayet var ve bu ayetler durumun özet geç'idir. (Özet geç çağı bu çağ)

o ayetler;

"insanların çoğu iman etmezler..."

"Ey iman edenler 'iman' ediniz..."
insanları kuran okumaya teşvik etme amaçlı yapılan partidir. teneke zihniyetliler anlamaz.
bu net bir after partidir.
Buna karşı çıkmak ama cadılar bayramı ooo yeah!

Hee mi?!
iyi ki müslüman değilim.
herşey insandan bitiyor hala bunu anlamıyorlar dinine göre yaşıyorsan kendine yaşıyorsun dinine göre yaşanıyorsan o da sana kalmış ama dinle göşteriş yapanların kendilerini bir sorgulamarı lazım müslanmıyım diye.
Maşallah benim çok hoşuma gitti. Kutluyorsan bunu kutla. Oh mis gibi.

Helal zevkler keyfe kâfidir.
erkek çocuğu olmayan ailelerin sünnet cemiyetinden gelmesi olası takı vs lerin , hatim cemiyetinden gelmesini düşlediği partidir.
yeni nesil islamci gormemisliklerinden biri. boyle etkinliklere topyekûn karsiyim. attigi her adim kutsanircasina kutlanan cocuklar buyuduklerindr hicbir seyden memnun olmayan doyumsuz mutsuz tiplere dönüşüyorlar. sakatlik çocukluktan geliyor halbuki.
bir cinsiyet partisi ne kadar aptalcaysa, bu tarz yeni yeni hortlayan partilerde en az o kadar akılsız işidir.

yazık insanlara. işim gereği bu insanlara yakından muhatap oluyorum. maruz kalıyorum mu demeliydim. ekmek parası işte yapacak bir şey yok.
Allah akıl fikir versin partisi. Yavrucak kuran öğrenmiş la ne partisi? Sazan balıkları bunlardan daha akıllıdır. Alık bunlar alık. Bu yeni yetme türemeler de gına geldi artık. Bu teşvik değil ki tiyatro. Teşvik böyle olmaz. Olmamalı. Herşeyini kutlamaya alışan insanlar olmak zorunda mıyız yani? Neden bu dayatma? Partisiz yaşayamıyor musunuz? Yoksa ananızın karnından partiyle mi çıktınız? Bu ne ya? Bu Salaklık ya.

Edit:hayatımda yılbaşı kutlamadım doğum günü de yapmadım kimsenin doğum gününe katılmadım da. Okulun balosuna dahi gitmişliğim yok. Bu kutlama adetlerinin hiçbir tanesinin islama uygun olduğunu da düşünmüyorum...hem yapmacık hem sahte hemde bizim kültürümüzde olmayan şeyler bunlar. Birileri çöpten ekmeğini çıkartmaya çabalarken birilerinin parti yapıp kutlama yapması bana çok vicdani gelmiyor. Hatta gittiğim düğünlerde bile baktım millet kendini kaybetmiş derhal terkederim orayı. isterse en yakın akrabam olsun. Zeybekten başka da oyun oynamadım. Oynamam da.
Selin'in kuran değil papağan gibi bilmediği kelimeleri tekrarlıyorum partisi diyelim biz buna.

Çocukken anlamını bilerek veya bilmeyerek bizlere zorla ezberletilen sureler yüzünden içim kararırdı. Doğuştan din karşıtıyım.

Anlamsız, faydasız, gereksiz bulurdum. Ne diye bunları tekrarlıyoruz bu nasıl inanç diyordum. Bence Bir çocuğa yapılabilecek en büyük kötülük onu dinlerle tanıştırmaktır. Onu buna mahkum etmektir. Gerek aile gerek çevre/toplum tarafından inanç dayatmasına maruz bırakıldık. Ve kimimiz öfkelendik yırttık kopardık parçaladık bizi sarmak istedikleri o ipleri.
Gerçek müslümanlık budur.
güncel Önemli Başlıklar