bugün

türk lirası karşısında son 1 yılda %44 oranında değer kazanmış para birimi.
starbucks'ın sadece o markayı kullanmadığı süt ve süt ürünleri markası.

şubeden şubeye değişiyor.
Gobekaďım, ismim ve soyadimla ortaya cikan kisaltma. Gittim bir de sut ve urunleri okudum. Soyadim da sut.urunleriyle alakali bir sey.. bence bu s.e.k.jun beni ise alip, grnel kudur filan yapmasi lazim. Imzam bile s.e.k.
starbucks ne hikmetse bu süt markasını kullanıyor, ben eve sokmam.
isveç kronunun kodu.
quark serisini beğenmeyen bir tek benim sanırım. tatlandırıcı öyle bir basılmış ki, activia bile daha çok hoşuma gitmişti.
Yüzünüzün gözünüzün yanmasını ve sinir hastası olmayı istemiyorsanız uzak durmanız gereken süt ve süt ürünleri firmasıdır.

Yıllardır çocuğuma SEK süt içiririm. Geçenlerde 4’lü koli halinde aldığım sek sütlerden birisini cezvede ısıtırken süt patladı . “Süt nasıl patlar?” demeyin, sevgili SEK sütümüz birden patladı ve etrafa saçıldı. Hatta aspiratör üzerindeki süt kalıntılarından anlaşıldığı kadarıyla yaklaşık 190 cm ye kadar fırladı. Gözlerim zarar görmediği, yüzüm yanmadığı için şanslıyım.

07 Aralık 2017 Tarihinde müşteri hezimetlerini aradım. Bazen bu durumun yaşanabildiğini ve (muhtemelen kalite kontrol için) o süt paketini ve kolideki diğer sütleri benden alacaklarını söylediler. Hem ev ve hem de işyeri adresimi aldılar. Sütleri arabaya koyarak tam Tam 11 gün boyunca bekledim. Bekledim ki sütleri benden teslim alsınlar. Heyhat!! Kader ağlarını örmekteydi ve sek süt çalışanları pek şakacıydı (ben bunu sonradan anlayacaktım)..Gelen giden olmadı. 18’inde aradım. Gelen giden yine yok tabi. 21’inde aradım. gelen giden olmadı. Bu gün 19. Gün; 26.12.2017. Tekrar aradım, tüm aramalarımda olduğu gibi bu sefer de konunun aciliyetini ileteceğiz dediler. Dalga geçiyorlar sanki. Ulan 19 gündür arabamda sütlerle ve yüreğimde küçük bir umutla geziyorum. Hala daha ”konunun aciliyeti” diyorlar. Arabadaki sütleri görünce oğlum bile dalga geçiyor artık. Geçsin… SEK süt bu kadar dalga geçtikten sonra oğlumda geçsin. Ne de olsa yabancı değil.; aileden.

Yüzümü gözümü yakmadığım için şanslıyım. Ama sek süt müşteri hizmetlerinin benimle dalga geçip 19 gün boyunca arabada süt taşıtmalarından kurtulamadım. Patlayan sütlerinden ve müşteri hizmetlerinden uzak duracağım kesin. Müşteri hizmetlerinin adını da “SEK Billur Geçidi” falan gibi yaparlarsa isabet olur. Zira internetten biraz araştırınca, SEK sayesinde benim yaşadığım durumun benzerlerini yaşayanlar olduğunu gördüm.

Haa unutmadan şunu da ekliyeyim; kutu sütlerinin ağız kısmındaki plastik kapak da hava alıyor. Yani kutu içerisinde mikroorganizma üremesi işten bile değil gibi geliyor bana.
Bazen en iyisidir.
Akıllara rakıyı getirir.
latin dillerinden dilimize gecmis kuru, katiksiz anlamina gelen sozcuk ki italyanca'da secco, fransizcada sec, ispanyolca'da seco denir.
babamın bayisi olduğu bu kurumda çalışırken bi amcayla şu diyaloğu yaşamıştım.

-siz hangi firmasığız?
-sek amca
-sex mi sex nedir lan?
-sek amca sek
-gevur gevur isimler çıktı

inanmayan babama sorsun.
isviç kronunun kodu.
Şu koca ülkede eli ayağı düzgün tek ananas suyu üreticisi (merdivenaltı, şeker basıp ananas koklatan firmaları veya içine iki tutam lif ekleyip şarap fiyatına satanları saymıyorum) her zaman bir numaram olacak içecek firması.

Bi de bunların mango suyu var, o hem çok leziz hem de ananas suyu kadar faydalı.
ayranı çok iyi.
--spoiler--
Duru bir suydum senden önce
Sek bir rakıydım düştün yüreğime
Ayrışmaz artık karıştın benliğime
Beni seven senle sever

Gönül söz dinleseydi
Bitti deyince biterdi
Sözde bitti kalpte değil
Senin yanın benim yurdum
Sanma ki ellerin oldum
Onlara da seni anlatıp durdum

Sürmedim elimi başkasına
Nefesim kadar yakınken
Başka türlüsü olur muydu ki?
Sen kalbimdeyken...

Beyaz bir sayfaydım senden önce
Kokulu mürekkeptin aktın yüreğime
Silinmez artık yazıldın kaderime
Beni seven senle sever

Gönül söz dinleseydi
Bitti diyince biterdi
Sözde bitti kalpte değil
Senin yanın benim yurdum
Sanma ki ellerin oldum
Onlara da seni anlatıp durdum

Sürmedim elimi başkasına
Nefesim kadar yakınken
Başka türlüsü olur muydu ki?
Sen kalbimdeyken...
--spoiler--

sözlerine sahip, hala seven kişilerin dinlememesi gereken şarkı..

http://www.youtube.com/watch?v=uGpNSZviAVY
ravi incigöz'in yeni şarkısı

http://www.youtube.com/watch?v=UWoUa2P9RJQ
Pek çok anlama gelebilecek bir sözcük.
(bkz: Sek Süt)
(bkz: Sek sek oyunu)
(bkz: Seksen sekiz)
(bkz: saf)
(bkz: spezial einsatz kommando) Alman özel timidir.
bir süt markası olması haricinde bir içkiyi susuz tüketme biçimidir.
eğer birden fazla içerseniz gecenin ilerleyen saatlerinde çoğul eki alan hede.

(bkz: seks)
şevval sam'ın sadece rakı değil, beyaz peynirli roka salatası bile kokan albümüdür.

Söyleyemem Derdimi
litre de maksimum 4 gr şeker bulunan şaraplara verilen isim.
şevval sam'ın sesinden, ölümsüz türk sanat müziği eserlerinin, daha da bir doyumsuz tat almış halinin bulunduğu albümdür.
sek rakı yanında keyfe keyif, kedere keder katar. rakı severlerin arşivlerinde olmalıdır...
1998 yılında dönemin hükümetince özelleştirilmiş olan süt endüstirisi kurumudur. dünya özelleştirme tarihine ve ekonomi derslerine geçecek bir derste vermiştir. özelleştirilen 21 fabrikanın 18'i hemen kapatılmıştır, üstelik bugün en çok yatırıma ihtiyacı olduğu herkesçe söylenen doğu bölgesinde olmuştur. verimsiz kurumlar özelleştirilirken istihdamın ve üretimin azalması özelleştirme adı altında yapılanların ne demek olduğunu bir kez daha ispat etmiştir.