bugün

kolay zannederek alınan seçmeli dersin "nah böyle" zor olmasının semeresini çeken öğrencidir.

(bkz: seçmeli dersten kalmak)
bildiğini sanarak aldığı dersi, bilmediğini öğrenip hatta kalıp, nasıl olsa seneye öğrenirim diyen öğrenci profili.
çok ender görülürler, kendilerini tanımak onlar için zaman alır.
derse hiç gitmeyip "nasılsa dd'yle geçerim" deyip geçmeyi bekleyen ve babayı alan kişiliktir.
Essay yazmaya, ezbere yeteneği yoktur. Calculusten A- ile geçerken bu tür derslerden C yi bile zor alan öğrencidir.
tüm derslerden tam not alsam dahi ille de bir hoca takacak ya, o hocanın seçmeli dersin hocası olması durumudur. iğrençtir, notunuz kırılmıştır bir kere. ömrünüz boyunca o hocaya beddua okursunuz.
umdugunu degil buldugunu alan ogrencidir.
söz konusu olan zorunlu seçmeli dersler olunca pek de şaşılası iş yapmayan öğrencidir.
kalacağım dersi kendim seçerim kardeşim sözünü uygulayan öğrencidir.
seçtiği dersin seçmemeli olduğunu geç de olsa öğrenen öğrencidir.
dersi zorunlu seçmeli olarak almışsa beklenen sonuçtur.
muhtemelen zorunlu seçmeli dersten kaynaklanan bir sorundur. okul uzattığı görülmüştür.*
kaldığını görüp, saydıran öğrencidir.
bir de tabiki; "kendim ettim, kendim buldum." demesi gereken öğrencidir.*
seçmesini bilmeyen öğrencidir.
gevşek arkadaşın olum çok kolay yaparsın laaan lafına kanıp statik alan öğrencidir.

veya kolay lan yaparız deyip çalışmayıp finalde patlayan öğrenci de olabilir. olur böyle şeyler.
(bkz: bilinmeyen tarrağın altına yatmak)
(bkz: benim lan bu) *
en asil duyguların insanıdır.
bu kişiler survey'den a- getirip seçmeliyi c- ile geçerler. büyük bir başarı.
tipik sığır modeli öğrenci dersi seçmekte acele etmez seçilmesi makbul olan derslerin kontenjanı dolar en kazığı ona kalır sonra da dersten kalır.
(bkz: sazan işi)
seçmeli ders olarak sadece tek ders konulduğu için gazi üniversitesi türkçe öğretmenliği bölümünde normal bir olaydır.
paşalar gibi seçerim babalar gibi kalırım..kendim ederim kendim bulurum heheyttt.! diyen öğrencidir.
sevilesidir, yaklaşın ısırmaz..
seçimini iyi yapamamış öğrencidir. başarılı olacağına inandığı derse seçmesi gerekirdi. yalnış seçim yapmış.